Gönderen Konu: localhost apache sorunu  (Okunma sayısı 842 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

« : »
Selamlar wiki.ubuntu-tr.net deki anlatıma göre apache, php, mysql kurulumu yaptım localhost da drupal denemeleri yapmak için * her şey düzgün çalışıyor fakat http://localhost/drupal/admin/modules linkleri çalışmıyor acaba apache .htaccess dosyalarınımı okumuyor bu sonrunu nasıl çözebilirim?

« Yanıtla #1 : »
Drupal'ın kendisi çalışıyor ancak verdiğin bağlantı mı çalışmıyor? Normal şartlar altında .htaccess dosyasına bir şey işlenmesi gerekiyor mu? Çalışmıyor ama ne oluyor? Hata mı veriyor, boş sayfa mı döndürüyor, ne oluyor yani?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

« Yanıtla #2 : »
php ve apache düzgün çalışıyor drupal ı sorunsuz yükledi .htaccess i de oluşturdu ve içine gerekli kodrarı yazdı index.php?action=post;topic=49905.0;last_msg=570474 şeklindeki linkleri drupal http://localhost/drupal/user olarak seo için otomatik değiştiriyor ve bu linkler localhostum da çalışmıyor herhangi bir linke tıklarsam:

Not Found

The requested URL /drupal/node/add was not found on this server.

Apache/2.4.12 (Ubuntu) Server at localhost Port 80

hatası alıyorum

« Yanıtla #3 : »
Bu durumda ya .htaccess girdisinde sorun vardır ya da Drupal tarafındaki SEO ayarlarında. Açıkçası Drupal için ne gerektiğini bilmediğim için net bir şey söylemem mümkün değil. Biraz araştırıp çözüm arayabilirsin Google tarafında. .htaccess dosyasının içeriğini de buraya geçersen en azından Drupal ile içli dışlı olanlar bakınmaya çalışabilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.