[Çözüldü] Tar.gz Kurulumu

Başlatan -DıLgEş-, 18 Aralık 2015 - 12:14:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

-DıLgEş-

Herkese Merhaba;

Sorum şu; Tar.gz dosyalarını derlemek için öğrenmeye çalışıyorum ancak bir yerde takılıyorum.. Sorularım şunlar;

1-> .gitignore Nedir? Lütfen fazla uzun yazmayın..
2-> İçinde .gitignore olan dosyalar nasıl derlenir? Bilginiz var mı?

Pekçok paket derledim şu ana kadar sadece içinde .gitignore olanlarda takılıyorum.. :'( :'(

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Aralık 2015 - 13:18:54

REAME dosyalarını okuyorum ama hepsinde yeterli değil..
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

rutku

Git adlı sürüm kontrol sistemine ait bir dosyadır. Kendisi denetlenmesi istenilmeyen dosya ve klasörlerin listesini tutar. Ayrıca derlenmez.
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

-DıLgEş-

Alıntı yapılan: rutkuGit adlı sürüm kontrol sistemine ait bir dosyadır. Kendisi denetlenmesi istenilmeyen dosya ve klasörlerin listesini tutar. Ayrıca derlenmez.
Teşekkürler, peki içinde bu dosya bulunduğu halde kaynak kod!ar derleyemiyorum.. İçinde .configure, install.sh gibi betikler bulunmuyor, bu kaynak kodları nasıl derleriz?
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

rutku

Readme ve ya INSTALL gibi dosyalarda kurulum yöntemi belirtilir. Onları okumalısınız.
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

-DıLgEş-

Alıntı yapılan: rutkuReadme ve ya INSTALL gibi dosyalarda kurulum yöntemi belirtilir. Onları okumalısınız.
Peki, teşekkürler.. Akşama denerim birkaç tane.. ;D

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Aralık 2015 - 15:25:09

Şurayı ele alacak olursak autogen.sh çalıştığında, gerekli bağımlılıklar sağlandığında yüklenir diye düşünüyorum.. Denemeden bilemeyiz, bu akşam denerim..

ata1

konu bizim taraf içi ise aşağıdaki bir örnektir
tar -xvf foo.tar.gz
$ cd foo
$ nano PKGBUILD
$ nano foo.install

makepkg -sri

Ben konuya iliskin ufak bir ipucu vereyim.Dogrulama yapisi icin.
dosyanın hash değerini al dosyanın içindeki ile değistir gibi işlerle uğraşmamak için.
makepkg ile direk cozebilirsiniz.

makepkg -g >> PKGBUILD

ayrıca verdiğin linke gidince manjaroda buradan kurulur . yaourt komutu ile sen internetten dolayı taşıyacağını düşündüğümden . bu paketler kırmızı işaretli anlamı güncelliğini yitirmiş demek ki zaten normal kurulumda şu an sorun var demektir .bilgine
https://aur.archlinux.org/packages/?O=0&SeB=nd&K=byzanz&outdated=&SB=n&SO=a&PP=50&do_Search=Git

-DıLgEş-

Alıntı yapılan: ata1konu bizim taraf içi ise aşağıdaki bir örnektir
Kod: [Seç]tar -xvf foo.tar.gz
$ cd foo
$ nano PKGBUILD
$ nano foo.install

makepkg -sri

Ben konuya iliskin ufak bir ipucu vereyim.Dogrulama yapisi icin.
dosyanın hash değerini al dosyanın içindeki ile değistir gibi işlerle uğraşmamak için.
makepkg ile direk cozebilirsiniz.

Kod: [Seç]makepkg -g >> PKGBUILD
ayrıca verdiğin linke gidince manjaroda buradan kurulur . yaourt komutu ile sen internetten dolayı taşıyacağını düşündüğümden . bu paketler kırmızı işaretli anlamı güncelliğini yitirmiş demek ki zaten normal kurulumda şu an sorun var demektir .bilgine
https://aur.archlinux.org/packages/?O=0&SeB=nd&K=byzanz&outdated=&SB=n&SO=a&PP=50&do_Search=Git
Teşekkürler.. Ben olayı çözdüm.. Ben sadece Manjaro'da degil tum Linux dagitimlari icin ogrenmeye calisiyorum..