[Çözüldü] masaüstü saydamlığı gitmiyor

Başlatan Malik, 30 Kasım 2008 - 16:22:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Malik

iyi günler. ben ubuntunun yeni versiyonunu yükledim. compiz i de yükledim ayarlarını yaptım fakat masa üstüm saydam oldu. normaldeyken küpün arka kenarı, üst, alt kenaarları, çizgileri falan belli oluyor. yani masaüstü saydam oldu. bir türlü nerden kaynaklandığını bulamadım yardımcı olursanız çok sevinirim
Bir şey öğrenmek istediğimde dışarı çıkar ve benden daha çok bilen birisini bulur ona sorarım. Bazen çok kazık sorarım!!!

Linux bir felsefedir, felsefe öğretidir, öğreti bilim ve düşüncedir, bilim ve düşünce özgürlüktür, özgürlük ise linuxdur. Yani Linux herşeydir.

xxx3

bir ekran görüntüsü koyabilimisiniz tam anlayamadım sorunu ekran görüntüsü koyarsanız daha kolay hallederiz  :)

Malik

[IMG]http://img444.imageshack.us/img444/2152/asdfu2.th.png[/img]

işte örüntü bu arkadaşım. compizi kapattığımda olmuyor ama açdığımda tekrar oluyor. bunu da ekleyeyim dedim::::::::D
Bir şey öğrenmek istediğimde dışarı çıkar ve benden daha çok bilen birisini bulur ona sorarım. Bazen çok kazık sorarım!!!

Linux bir felsefedir, felsefe öğretidir, öğreti bilim ve düşüncedir, bilim ve düşünce özgürlüktür, özgürlük ise linuxdur. Yani Linux herşeydir.

xxx3

şimdi aslında sen küpü saydam yapmak ıstedin fakat masa üstün saydam olmuş doğru anlaya bilmişmiyim ve compizi devre dışı bırakında herşey düzeliyor birde compiz devre dışıyken bir resim koyarmısın compizi ne zamandır kullanırım böyle bir şeye ilk defa rastlıyorum  ???

erginemr

Küp ayarlarında (compizconfig-settings-manager aracı ile ulaşabiliyoruz) "küpü çevirirken saydamlaştır" şeklinde bir seçenek vardı. Bunu bulup kapatmak sorunu çözebilir.

Malik

evet tamam halloldu.  compiz >> desktop cube >> transparent cube >> opacity when not rotating .  kısmını sona getirince sorun çözülüyormuş. yardımlarınız için çok teşekkür ederim sağolun