Nümerik Klavye Sorunu

Başlatan handsomeguy, 13 Aralık 2015 - 21:18:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

handsomeguy

Merhaba arkadaşlar

Ben muhasebeciyim ve web tabanlı Luca programını kullanıyorum. Sorunun şu: küsüratlı bir rakamı nümerik klavyeden yazdığımda buradaki virgül tuşu çalışmıyor. Gnome-tweak-tool uygulamasını kurdum ancak klavye seçeneğindeki hiçbiri seçim sorunumu gideremedi. del tuşu istediğimi yapıyor ancak ben nümerik klaveydeki virgülü kullanmak istiyorum. Sizce ne yapmam lazım?

plazma

Nümerik klavyenizde virgül tuşu Luca dışında bir uygulamada normal çalışıyor mu ?

handsomeguy

Luca dışında virgül tuşu normal çalışıyor.

plazma

Luca web tabanlı olarak çalışıyor hangi tarayıcı ile kullanıyorsunuz Luca yı ? Başka tarayıcıda çalışıyor mu Luca, farklı tarayıcıda çalışıyor ise onda denemek lazım. Luca dışında webte numeric klavye çalışıyor mu aynı tarayıcıda

handsomeguy

chrome ve firefox'da kullanıyorum. bu tarayıcılarda normalde virgül çalışıyor. ancak Lucada rakam yazarken tarayıcı fark etmeksizin virgül çalışmıyor.

plazma

Luca taraafında bir sıkıntı olabilir o zaman

handsomeguy

Alıntı yapılan: plazma - 14 Aralık 2015 - 13:02:25
Luca taraafında bir sıkıntı olabilir o zaman

dediğin gibi olsa o zaman windows kullanırken de aynı hatayı vermesi lazım.

plazma

java -version

Bakalım. Zaten luca bizim tarafa destekde vermiyormuş, onda kesin değil diyemeyiz bu durumda da

http://luca.com.tr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=125

mhmtkrktr

Kullanıcı adı , parola girişinin olduğu sayfada denemiş miydin? O bölümde çaşlışıyor mu ?

heartsmagic

Alıntı yapılan: handsomeguyAlıntı yapılan: plazma - Bugün, 13:02:25Luca taraafında bir sıkıntı olabilir o zaman
dediğin gibi olsa o zaman windows kullanırken de aynı hatayı vermesi lazım.
Ortamlar farklı ama. Eğer durum böyle olsaydı tek seferde yazılan her uygulamanın her ortamda çalışması gerekirdi :) Kısacası mesele işletim sistemine, kullanılan Java'ya veya altyapıdaki herhangi bir şeye dayanıyor olabilir. Uygulama tarafına geri bildirimde bulunmak güzel olur.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

handsomeguy

yardımlarınız için teşekkür ederim. anlaşılan luca linux'a destek vermiyor. bu durumda del tuşunu kullanarak çalışmaya devam edeceğim. bu durumu firmaya bildirmek gerekecek.

digilion

Merhaba, konunun üzerinden bayağı bir zaman geçmiş ancak aynı arayış içerisinde olduğum için dikkatimi çekti. Luca da sorun hala devam ediyor Ubuntu tarafında. Ancak izlenimlerime göre linux mint ve manjaro türevleri dağıtımlarda bu sorun yaşanmıyor. Yevmiye kaydı yaparken para birimi yazılacak olan kutularda kuruş kısmı rahatlıkla virgül ile ayrılabiliyor. Yani sorun luca da değil linux dağıtımının kendi içinde. O yüzden uzman arkadaşlar buna bir el atıp sorunun kaynağına inerse bu açığı kapatırlarsa bizim için büyük kolaylık olacaktır. Teşekürler....
Çok işte çırak değil bir işte usta ol...