[Çözüldü] Tüm Video ve Ses Dosyaları Çok Hızlı Hareket Ediyor + Ses Gelmiyor

Başlatan MertKamit, 09 Aralık 2015 - 22:16:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MertKamit

Merhaba arkadaşlar,

belirtmek isterim ki kısa bir süre öncesine kadar bu sorun yoktu. Son 1 - 1.5 saatlik dilimde gerçekleşti sanırsam ve buna sebep olabilecek bir şey yaptığımı hatırlamıyorum. Şimdi soruna geçeyim.

Bilgisiyardan her hangi bir ses gelmiyor, youtube'u açtığımda videodan ses gelmiyor ve video çok hızlı geçiyor, yani 1 saniyede 1 saniye değil de 1 saniyede 3 - 5 saniye gibi. Aynı şekilde spotify'i açıyorum orada da çok hızlı hareket ediyor ve ses gelmiyor.

Bununla beraber pc'yi yeniden başlattığımda ubuntu giriş ekranı gelmeden önce çıkan bir ses vardır, dıng dıng diye o ses geliyor. Ama giriş yaptıktan sonra hiç ses yok.

Nasıl çözeriz bu sorunu? Bin tane program kurulu temiz kurulum yapmak istemiyorum :(.

Not: Sürüm 14.04.03

heartsmagic

Yereldeki videolarda da aynı sorun mevcut mu?
Bu "kısa" süre içerisinde sistemle ilgili neler yaptın?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

MertKamit

Alıntı yapılan: heartsmagic - 10 Aralık 2015 - 00:21:59
Yereldeki videolarda da aynı sorun mevcut mu?
Bu "kısa" süre içerisinde sistemle ilgili neler yaptın?

YouTube üzerinden bir video dosyası indirdim PC'ye açtım "Videos" adlı uygulamayla aynı sorun.

Valla inanın o kısa sürede ne yaptım bilmiyorum ama şöyle bir şey oldu, "alt + tab" yapım açık pencereler arasında gezmek istemiştim, ardından pc donmuştu, sonra kısa süre siyah ekran vermişti ve ardından tekrar ubuntu giriş paneli sayfasını açmıştı, giriş yaptığımda hiçbir uygulama çalışmıyordu, hepsini tekrardan açmıştım, belki o şekilde gerçekleşmiş olabilir

Not: Videoyu VLC ile açtım, yine ses yok ancak bu sefer hızlı geçmiyor video.

heartsmagic

Tüm uygulamaların çalışmaması falan garip sorunlar bunlar. Çalışmıyordu ama hata veriyor muydu örneğin? Bu sorun düzeldi mi?
Uçbirimde şu komutu yürüttüğünde ne oluyor:
aplay /usr/share/sounds/alsa/Front_Center.wav
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

MertKamit

Alıntı yapılan: heartsmagic - 10 Aralık 2015 - 15:21:40
Tüm uygulamaların çalışmaması falan garip sorunlar bunlar. Çalışmıyordu ama hata veriyor muydu örneğin? Bu sorun düzeldi mi?
Uçbirimde şu komutu yürüttüğünde ne oluyor:
aplay /usr/share/sounds/alsa/Front_Center.wav

hocam sound settings sayfasına gittim, Output volume değeri ile oynadım, sorun düzeldi şuan.

Kodunuzun çıktısı şu şekilde:

Playing WAVE '/usr/share/sounds/alsa/Front_Center.wav' : Signed 16 bit Little Endian, Rate 48000 Hz, Mono

Birde komuttan sonra ses geldi tabi.

neynefes