[Çözüldü] Algoritma Geliştirme Kitap Önerisi

Başlatan Sh4oTT, 07 Aralık 2015 - 16:11:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sh4oTT

Arkadaslar algoritmamızı geliştirmek adına önerebileceginiz kitap varmı? Derinlemesine anlatan ve C programlama üzerinden anlatım (Java-VB.net-C# falan olmasın yani)  olursa makbule gecer. Bir kaç tane buldum önerilerinizi bekliyorum:

1-) Teoriden Uygulamalara Algoritmalar -->  http://www.babil.com/urun/algoritmalar-kitabi-vasif-vagifoglu-nabiyev
2-) Teoriden Uygulamaya Algoritmalar -->   http://www.kitapvekitap.com/kitap/seckin-yayincilik/vasif-vagifoglu-nabiyev/algoritmalar.html
3-) Algoritmalar Teoriden Uygulamalara --> http://www.kitapvekitap.com/kitap/seckin-yayincilik/vasif-vagifoglu-nabiyev/teoriden-uygulamaya-algoritmalar.html

Yukardaki üç kitap birbirlerinin aynısımı anlayamadım?

-DıLgEş-

Tam aradığım konuydu, teşekkürler..
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

Sh4oTT

Rica ederim guzel bir kaynak önerisi bulur okuruz :)

-DıLgEş-

Alıntı yapılan: ShaoTTRica ederim guzel bir kaynak önerisi bulur okuruz
Güzel kitaplar ama hepsi birbirinin aynısı değil...:)
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

neynefes

Konunuzla çok alakalı değil ama dün TED üzerinde izlediğim bir videoyu paylaşmak istiyorum. Algoritmalar sayesinde karar verebilen drone'lar..
https://www.ted.com/talks/raffaello_d_andrea_the_astounding_athletic_power_of_quadcopters

Sh4oTT

Alıntı yapılan: neynefesKonunuzla çok alakalı değil ama dün TED üzerinde izlediğim bir videoyu paylaşmak istiyorum. Algoritmalar sayesinde karar verebilen drone'lar..
https://www.ted.com/talks/raffaello_d_andrea_the_astounding_athletic_power_of_quadcopters
Paylasım icin tesekkurler guzeldi :)

plazma

Aynı kitap galiba basım farkı var tükenenler 1 2 3 baskı galiba stokta gözükende 4. baskı garanti olması açısından seçkin yayın evinden bili alın isterseniz.

Sh4oTT

Alıntı yapılan: plazmaAynı kitap galiba basım farkı var tükenenler 1 2 3 baskı galiba stokta gözükende 4. baskı garanti olması açısından seçkin yayın evinden bili alın isterseniz.
Kitap sizce iyimi veya baska bir kitap varmı bildiginiz?

kaansef

Bu kitabı almanızı tavsiye ederim. Bahsettiğiniz kitaplardan 1.si elimde var ve tamamen çöp olduğunu düşünüyorum (Tamamen şahsi fikrim. Nedeni ise tüm her algoritmayı matematiğe bağlamaları. Zaten kitabın belli bir bölümünde matematik anlatılıyor.) Bu kitaplar yerine linkini verdiğim kitabı alırsanız daha yararlı olacağını düşünüyorum. Rıfat Çölkesen'in kitapları da güzeldir Algoritma konusunda (Papatya yayınları). Kolay gelsin.
# 28065

Sh4oTT

Alıntı yapılan: kaansefBu kitabı almanızı tavsiye ederim. Bahsettiğiniz kitaplardan 1.si elimde var ve tamamen çöp olduğunu düşünüyorum (Tamamen şahsi fikrim. Nedeni ise tüm her algoritmayı matematiğe bağlamaları. Zaten kitabın belli bir bölümünde matematik anlatılıyor.) Bu kitaplar yerine linkini verdiğim kitabı alırsanız daha yararlı olacağını düşünüyorum. Rıfat Çölkesen'in kitapları da güzeldir Algoritma konusunda (Papatya yayınları). Kolay gelsin.
Hocam soylediginiz kitaptaki uygulamalar C++ ile mi yazılmıs yoksa C ilemi?

-DıLgEş-

Alıntı yapılan: ShaoTTAlıntı yapılan: kaansefBu kitabı almanızı tavsiye ederim. Bahsettiğiniz kitaplardan 1.si elimde var ve tamamen çöp olduğunu düşünüyorum (Tamamen şahsi fikrim. Nedeni ise tüm her algoritmayı matematiğe bağlamaları. Zaten kitabın belli bir bölümünde matematik anlatılıyor.) Bu kitaplar yerine linkini verdiğim kitabı alırsanız daha yararlı olacağını düşünüyorum. Rıfat Çölkesen'in kitapları da güzeldir Algoritma konusunda (Papatya yayınları). Kolay gelsin.Hocam soylediginiz kitaptaki uygulamalar C++ ile mi yazılmıs yoksa C ilemi?
Rıfat Çölkesen'in kitabı bildiğim kadarıyla C diline yönelik ama bi araştırın isterseniz..

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 07 Aralık 2015 - 19:49:42

Sizce bu kitap iyi midir?

Sh4oTT

Alıntı yapılan: MaRJiNaLAlıntı yapılan: ShaoTTAlıntı yapılan: kaansefBu kitabı almanızı tavsiye ederim. Bahsettiğiniz kitaplardan 1.si elimde var ve tamamen çöp olduğunu düşünüyorum (Tamamen şahsi fikrim. Nedeni ise tüm her algoritmayı matematiğe bağlamaları. Zaten kitabın belli bir bölümünde matematik anlatılıyor.) Bu kitaplar yerine linkini verdiğim kitabı alırsanız daha yararlı olacağını düşünüyorum. Rıfat Çölkesen'in kitapları da güzeldir Algoritma konusunda (Papatya yayınları). Kolay gelsin.Hocam soylediginiz kitaptaki uygulamalar C++ ile mi yazılmıs yoksa C ilemi?Rıfat Çölkesen'in kitabı bildiğim kadarıyla C diline yönelik ama bi araştırın isterseniz..

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : Bugün, 19:49:42Sizce bu kitap iyi midir?
O kitabı hoca aldırdı sınıfatakıler almıstı bı goz attımda pek begenmedım acıkcası bırden fazla dılde anlattıgı ıcın hosuma gıtmedı ben sadece C dılınde ıstıyorum fazla karmasaya gerek yok :)

plazma

Program ve algoritma mantığını iyi kavramak gerek farklı dillerde olsa mantığı aynıdır, matematikte olmadan olmaz kare daire vs alan hesaplaması gibi şeyler lazım olacaktır.

blackwidow

dostum basitten başlayacak isen kitap evlerindeki herhangi bir algoritma kitabı olabilir .
basit bir kitap al.

gerçekten ilerlemek istersen basit kitabı bitirdikten sonra üst seviye kitapları alabilirsin.
ingilizcen varsa yabancı kitaplardan önerim olabilir sadece cevaplaman yeterli

Sh4oTT

@blackwidow ingilizcem yok en buyuk sorun da orda :(

-DıLgEş-

Alıntı yapılan: ShaoDownLiNuP@blackwidow ingilizcem yok en buyuk sorun da orda
Dr. Rıfat Çölkesen'in Algoritma Geliştirme'ye dayalı kitabı olmaz mı?

-DıLgEş-

blackwidow

dostum bazı yayınevlerinin kitaplarını inceledim Türkçe kitap için ancak çoğu yayınevi çok da bilinmeyen kişilere yazdırmış kitapları.

söylediğin kitabın güzel bir yanı var dikkatini çekmek istediğim.

diğer kitapların aksine yazar olayı bildiğinden c dili ile anlatmış algoritmaları. diğer algoritma kitaplarında ise her dilden örnek koyulup serpiştirilmiş neredeyse . öneririm Türkçe kaynağı

Sh4oTT

@blackwidow teşekkür ederim ilginiz için :)

blackwidow