[Çözüldü] WordPress localhost dosya oluşturma hatası ...

Başlatan okkangal, 07 Aralık 2015 - 14:45:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

okkangal

Localhost üzerinde wordpress ilekendi çapımda denemeler yapmaktayım...
Kullanıcı paneli üzerinden eklenti, bileşen vb. bir yükleme yapmaya çalıştığımda herdefasında sunucuya erişememe hatası almaktayım. İstenilen bilgilere sunucu kısımına localhost yazıp kullanıcı adı şifre kısımına wordpress yönetim bilgilerimi giriyorum lakin sistem işlemi gerçekleştiremiyor. ama root yetkisi ile aynı bileşen-eklenti leri manuel olarak www klasöründe gerekli yere attığımda çalışıyor. Aynı işlemleri kullanıcı panelinden yapamıyor olmamın sebebi nedir ? İlgilenen herkese şimdiden teşekkür ederim ....

NOT : Manuel olarak eklenti yüklemem için python ile küçük scriptler yazmak mı yoksa ilgili terminal kodlarını ezberlemeye çalışmam mı daha mantıklıdır ?

Örn : bilesenyukle -bilesenadı   şeklinde  bir  komut yaratmak ve betik içerisinde otomatik root yetkisi almak ....

(Amacım dörtbaşı mamur bir site yapmak değil öğrenmeye çalışmak, linuxu tanımak, bilgisayarı keşfetmek ...  )

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 07 Aralık 2015 - 17:40:56

/var/www içerisindeki ilgili dizinlerin erişim yetkilerini düzelterek sorunu hallettim ...