Bold Font Problemi

Başlatan maviuan, 07 Aralık 2015 - 11:42:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

maviuan

Selamlar,

Ekteki fotoğrafta, şu fontun bold gözükmesinin sebebi nedir sizce ? Düzeltemedim.

-Diğer tarayıcılarda da aynı gözüküyor.
-Ayarlarda herhangi bir bold font seçili değil.
-Ubuntu Tweak programı ile font ayarlaması yaptım orada da bold seçili değil.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

lnxdev

Web browser'ın içindeki sitenin yazıların bold'umu ? Ben işletim sistemi içerisinde bold bir yazı göremedim.

maviuan

Alıntı yapılan: devbaris - 07 Aralık 2015 - 13:10:03
Web browser'ın içindeki sitenin yazıların bold'umu ? Ben işletim sistemi içerisinde bold bir yazı göremedim.

Aynen oradaki yazıların fontundan bahsediyorum hocam. Bakın şuan windowstayım ve görüntü böyle. Yani bold değil.

seron

Orada da bolt; fakat windows, fontlara Linux'daki gibi yoğun anti-aliasing uygulamıyor. Linux kullanmaya ilk başladığımda benim de dikkatimi çekmişti. Hatta linux'daki fontlar bu yüzden bana daha hoş gelmişti. Şayet rahatsız ediyorsa yazıtipi ile ilgili ayarlardan anti-aliasing (yazıtipi kenar düzeltme) ayarlarını iptal edebilirsiniz; ama bu sefer de çok kötü görünüyor, haberiniz olsun.

maviuan

Alıntı yapılan: seron - 07 Aralık 2015 - 13:20:19
Orada da bolt; fakat windows, fontlara Linux'daki gibi yoğun anti-aliasing uygulamıyor. Linux kullanmaya ilk başladığımda benim de dikkatimi çekmişti. Hatta linux'daki fontlar bu yüzden bana daha hoş gelmişti. Şayet rahatsız ediyorsa yazıtipi ile ilgili ayarlardan anti-aliasing (yazıtipi kenar düzeltme) ayarlarını iptal edebilirsiniz; ama bu sefer de çok kötü görünüyor, haberiniz olsun.

Teşekkür ederim, belki bir çözümü vardır.

seron

Tekrar merhaba,
Bu bir sorun olmadığı için çözümünün bulunabileceğini sanmıyorum. Fakat belki başka tarayıcılarda farklı sonuçlar elde ediliyordur.

Aşağıya sizin için bir görsel ekledim. Resmin solunda Linux üzerinde çalışan mozilla firefox ve sağda da Virtualbox üzerinde çalışan WindowsXP görüyorsunuz. Sizce hangi yazı tipi daha iyi? Linux'un kullandığı yazılar daha hoş durmuyor mu?

ata1

benim kullandığım chromiumdur ve ayarlar bölümünde yazı tipi özelleştirilir . görüntüde vardır bakınız
web içeriği kısmına bakın