[Çözüldü] LİLO

Başlatan memberstr, 06 Aralık 2015 - 17:06:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memberstr

Merhaba
Yıllar önce mandrake kullanıyordum.O zaman lar LİLO  çöktüğünde  fdisk /mbr komutuyla pc yi açabiliyordum.Yeni sistemlerde Boot yöneticisi çökerse ne yapmak lazım...

heartsmagic

Bahsettiğin yöntem Windows tarafından MRB sıfırlama yöntemi. Windows için soruyorsan Google yardımcı olacaktır yeni sürümleri için.
Bizim taraf için soruyorsan:
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=13415.0
Makinede UEFI varsa:
http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Boot-Repair
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

memberstr

Windows ile birlikte kullandığımızda LİL- oluyordu.Bende cd romdan boot edip ms dosta fdisk /mbr yapıyordum.Sorun çözülüyordu.Gene aynı yöntemle makine açılırmı

-DıLgEş-

Alıntı yapılan: memberstrWindows ile birlikte kullandığımızda LİL- oluyordu.Bende cd romdan boot edip ms dosta fdisk /mbr yapıyordum.Sorun çözülüyordu.Gene aynı yöntemle makine açılırmı
LİLO sonradan yüklenir mi bilmiyorum ama Ubuntu ile birlikte GRUB geliyor ve bozulduğunda @heartsmagic üstadımızın verdiği linklerden faydalanabilirsiniz..
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

memberstr

Alıntı yapılan: MaRJiNaL - 07 Aralık 2015 - 12:26:17
Alıntı yapılan: memberstrWindows ile birlikte kullandığımızda LİL- oluyordu.Bende cd romdan boot edip ms dosta fdisk /mbr yapıyordum.Sorun çözülüyordu.Gene aynı yöntemle makine açılırmı
LİLO sonradan yüklenir mi bilmiyorum ama Ubuntu ile birlikte GRUB geliyor ve bozulduğunda @heartsmagic üstadımızın verdiği linklerden faydalanabilirsiniz..

fdisk /mbr yapınca GRUB silinirmi.Sistemi tekrar baştan kurabilirim sorun değil

tlg

Evet GRUB silinir.

seron

GRUB silinir ve sadece windowsla açılır hale gelir; ta ki GRUB onarılana kadar.

memberstr

Teşekkür ederim.Konu çözüldü

-DıLgEş-

Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

tlg

Etiket için teşekkür ederiz.