Uefi windows ve linux mint

Başlatan genco15, 02 Aralık 2015 - 01:09:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

genco15

Arkadaslar aslında forumun ilgisi dışına kaçan bi konu olacak ama burada daha donanımlı üyeler olduğu için konuyu buraya açmak istedim benim pc monster abra a5 v2.1(gtx860m olan) temiz bi kurulum yapmak istedim partition manager ile mbr yi gpt ye dönüştürdüm uefi with csm ile yapıp yükledim (sadece uefi modunda kurulmadı) şu an windows çok yavaş açılıyor başlangıçta görev yöneticisindeki disk bölümü %100 oluyor oyunlar acilmiyor wireless adaptörüm sadece benim ağımı görmüyor tüm updateleri yapmama rağmen. Acaba kurarken disk bolumunde baska bi ayar felan mı yapmam lazımdı pc acilirken anakart logosunun altinda o noktalar dönüyor bi iki saniye siyah ekran oluyor tekrar anakart logosu altinda o noktalar dönüyor anlayamıyorum yanlış kurdum sanırım bunu saglam şekilde nasıl kurmalıyım yanına da uefi ile linux mint kurmak istiyorum nasıl bir yol izlemeyelim.

ata1

windows ne kurdunuz ? 7-8-10 hangisi ?

genco15

10 pro kurdum hocam mediatools ile

ata1

bu açıklamanızda uefi kurulum değil demişsiniz windows konusunda çok üst bilgilere sahip olmamakla beraber windows 10 uefi olmalı diye hatırlıyorum . tek şekilde uefi kurulum gerekmez windows 7 den yükseltilir ise

genco15

Hocam yeni kurdum bunu uefi olarak daha hizli boot olur diye ama olmadi

plazma

Sorun mint temi , windows tarafında mı ?

ata1

yiğenim  https://www.youtube.com/watch?v=A23q3SJL57U bunun ile kurmuş oldukça iyi diyordu . bir incele istersen

genco15

Hocam windowsta performans sorunum var linuxu da uefi olarak nasil kuracagim bilmiyorum

ata1

genco15

Teşekkürler kurulumu gerçekleştirdim sorunsuz linuxda sorun yok windows boot olurken açılır gibi olup tekrar boot oluyor sonra açılıyor directx ve ekran kartı driverlarini yüklememe rağmen sorunlu ve wireless adaptörüm nasıl olurda windowsta sadece benim ağımı görmez anlamıyorum :)

heartsmagic

Windows sorunları için Windows forumları lütfen :) Bir de o tarafa kayarsak ne yazık ki işin içinden çıkamayız. 
Sorunun çözüldüğüne göre (Mint kurulumu) başlığı etiketlersen seviniriz: cozuldukonusu
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.