Black Ops 3 gelir mi ?

Başlatan pugilista, 30 Kasım 2015 - 18:51:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pugilista

selamunaleyküm arkadaşlar bilgisayar rahatlıkla oyunu kaldırıyor ama ubuntuda oynayamıyorum sanırsam. Sizce linux desteği gelir mi bu oyuna yada tavsiyeniz var mıdır nasıl oynayabilirim yükledikten sonra

-DıLgEş-

Steamde yoksa, wine ile deneyebilirsin..
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

seron

Alıntı yapılan: pugilista - 30 Kasım 2015 - 18:51:29
selamunaleyküm arkadaşlar bilgisayar rahatlıkla oyunu kaldırıyor ama ubuntuda oynayamıyorum sanırsam. Sizce linux desteği gelir mi bu oyuna yada tavsiyeniz var mıdır nasıl oynayabilirim yükledikten sonra
Tam anlamıyla ticari bir oyun. Linux desteği gelmez zannediyorum. Wine ve PlayonLinux'da da sağlıklı oynanabileceğini sanmam. Kusursuz çalışan grafik sürücüleri ve Direct-X'e ihtiyacı var o oyunun. Oyun motoru gayet sağlıklı ama Linux için kesin birşey söylemek hata olur.

beyfendi01

Ea nın linux ile uyumlu oyunu varmı hiç ?

lnxdev

MuhbirKedi

Zannetmiyorum ki zaten firma oyunun tüm serilerini sadece Windows için yapmış bulunmakta :) Wine ile denersende performans kaybı yaşayabilirsin eğer Windows var ise onda deniyebilirsin ;)

Not: PAYDAY 2 2016 da Linux sürümü geliyor haberinize :) fiyatı 1 Aralık saat 20.00 a kadar 7.75 ₺ dir. Bence alın kaçırmayın...
Önemli olan para değil, para ile ne yaptığındır, en iyi zenginlik ise gönül zenginliğidir. ;)

-DıLgEş-

Alıntı yapılan: beyfendi01Ea nın linux ile uyumlu oyunu varmı hiç ?
Hiç yok ama wine ile denenebilir..
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

seron

Alıntı yapılan: beyfendi01 - 30 Kasım 2015 - 19:12:57
Ea nın linux ile uyumlu oyunu varmı hiç ?
Windows için çıkarılmış oyunların hiçbirisi inux için uyumlu değildir. Wine ve eine'nin kardeşi playonlinux'da denenebilir. Ama hepsi için geçerli değildir. Benim şahsen denediğim Euro Truc Simulator vardı ubuntuda wine ile sorunsuz çalıştı.
Alıntı yapılan: devbaris - 30 Kasım 2015 - 19:21:31
CS:GO'da ticari bir oyun...
Yanlış tabir kullanmışım. Ağır bir oyun. CS-5, CS6 gibi oyunlar hafif kalır. CS-go yu bilmiyorum çalışıyordur. zaten hepsi çalışmaz diye birşey yok ama hepsi çalışır diye de birşey yok bir denemek lazım. BF, Black ops gibi ağır oyunların oyun motorları oldukça gelişmiş, windowsta güzel akıyor ama Linux-wine'da ne olur bilinmez...

-DıLgEş-

Yanilmiyorsam, CS-GO steamda vardi..

pugilista

Evet cs-go var aslında bir çok oyun var linux için steam de. Ama black ops un dediğiniz gibi wine la düzgün çalışacağını bende hiç zannetmiyorum

-DıLgEş-

Alıntı yapılan: pugilistaEvet cs-go var aslında bir çok oyun var linux için steam de. Ama black ops un dediğiniz gibi wine la düzgün çalışacağını bende hiç zannetmiyorum
Fazla oyun oynamadigimdan ve forum uzerinde konusulan konulari okuyarak konusmustum, wine zaten iyi bir secim degil ama yine de bazi programlar icin gecerli olabiliyor..

ata1

wine de denemeden ne çalışır ne çalışmaz bilemezsiniz.
https://tr.wikipedia.org/wiki/Wine

seron

Arkadaşlar konu dağılmasın ama az önce baktım, steam'da age of empires II 6.5TLye satılıyor. CD göneriyorlar mı? Zannetmem ama CD si ile alsam çok iyi olurdu. Bu oyunun hastasıyım ben. Bir de kredi kartı üyelik vb. olmadığı için nasıl alınacağını bilmiyorum; bir zahmet biriniz açıklayabilir mi nasıl alınıyor oyunlar?

-DıLgEş-

Alıntı yapılan: eralwine de denemeden ne çalışır ne çalışmaz bilemezsiniz.
https://tr.wikipedia.org/wiki/Wine
Teşekkürler, hocam..

ata1

estağfirullah bir de hoca demeseniz . isim yeterli olur

neynefes

@seron, steam üzerinden satın almanız lazım. CD felan göndermezler siz ne zaman isterseniz oyunun kayıt dosyalarıyla birlikte buluttan indirip sisteminize kurarsiniz. Müthiş bir kolaylık sağlıyor bu konuda steam.

Başlığa gelecek olursak. Oyunun büyük olması asıl kıstas değil. CS:Go'yu küçümsemeyin kendisi de sağlam grafiklerle geliyor ama CS valve'nin oyunu zaten ve linux'e port edilmiş durumda. Black ops 3 olarak gelme ihtimali düşük ama Valve bu hızla giderse diğer firmalarda ciddi yatırımlar yapmaya başlayacaklar linux cephesine. Hali hazırda yapılıyorda zaten. Wine üzerinde bu oyun denemesi yapılmamış bile. Çalıştırma ihtimali çok düşük. Başlık sahibinden de ricam çözüldü olarak işaretlemeniz başlığı, bizde kapatalım çünkü fazlaca dağılıyor konu.

Reverser

XFCE ROCKS !