Hibernate (Uyku modu) mi yoksa Suspend (Askıya alma) mi kullanıyorsunuz?

Başlatan heartsmagic, 23 Kasım 2008 - 22:50:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hibernate (Uyku modu) mi yoksa Suspend (Askıya alma) mi kullanıyorsunuz?

Hibernate
58 (38.4%)
Suspend
47 (31.1%)
İkisini de kullanmıyorum
104 (68.9%)
İkisi de sorunlu
49 (32.5%)

Toplam Oy Verenler: 151

ebubekirs

Malesef şimdiye kadar kullandığım Ubuntu sürümlerinde tam anlamıyla uyanabilen bir hibernate ya da suspend'e sahip olamadım :)
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

GAREZ

32Bitte oluyordu ama 64Bitte uyanmayı becerdi ama diğerinde çaktı...

ırmak

Hibernate.
Hatta düğmelere tıklamakla uğraşmam, ekranı klavyeye değecek şekilde kapatıyorum -laptop :)- uyuyor otomatik.

adolffwangel

Bir kaç kere bunun yüzünden sistemim çökmüştü. Bir daha ne elledim ne dokundum. İkisi de benim için sorunlu olduğu için öyle işaretledim.
Format isteme benden, buz gibi soğurum senden.

mkdir

Sony vaio kullanıyorum. Hibernate'de takılıyor. Uyuyor ama uyandırabilene aşk olsun.:) Bu sorun güncellemelerden sonra geldi bana. Bir zamanlar uyanıyordu.

hamdi

uyku modu veya askıya alma iki seçeneğine kullanmıyorum bilgisayarımın(onu seviyorum) tamamen dinlenmesini istiyorum. bundan dolayı işim bittiğinde tamamen kapatıyorum

agunZagun

Hibernate'i tercih ederim. Bilgisayar tamamen kapaniyor ve o anda kullandigin masaustunu sabit diske kaydediyor.

GAREZ

10.04 ile artık ikiside yok... aslında 9.10 ile gitmişti... ne değiştide bu sonuç oldu?

GAREZ

swap alanı ile hazırda beklet çaışıyor uyku çalışmıyor ( uyuyor uyanmıyor donuyor... )

daligo5

uyku modundan sonra power tusuna basmam gerekiyor
klavyeden nasıl uyandırırım bilen varmı acaba
http://piyonsatranc.blogspot.com/

satranç modern bir beyin işkencesidir.

maydin95

Yeri burası değil ama 10.10'da sadece "Askıya Al" seçeneği var. Bu askıya almaya basınca da siyah ekrandaki çizgi yanıp sönüyor ve hiçbir zaman bilgisayar kapanmıyor. Bu özelliğin hiç çalıştığını görmedim desem yeridir, galiba sadece 9.04 sürümünde vardı. Wİndows bu yönden çok iyi. (Öz eleştiri yapacağım :) ) Oyun oyunuyordum ve o arada pil bitti askıya aldı (hazırda beklet). Sonra bilgisayarı fişe takıp devam ettirdiğimde oyunun oynadığım yerinden devam ettim. Hiç duraklatma falan olmadan ne güzel her şey yerli yerinde devam ettim.
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

microanaliz

Linux da isdeğim verimi alamadım windowsda da uyku moduna geçiyor başlarken parola istiyor.Kısacası hiç birinde memnun kalmadım desem yalan olmaz...
MicroAnaliz

guopx

uyku gayet güzel çalışıyor bende fakat derin uyku ( hibernate ) seçeneği yok. aslında güç ayarlarında var fakat seçemiyorum. seçmek için üzerine gelince belirmiyor.
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

spider909

I don't want to believe. I want to know. -Carl Sagan

ozzy_

Ubuntu sever

Lütfen imzama bak!

Alman

Gerek görmüyorum enerji tasarrufuna gerek yok uzun süre bir yere gidersem kapatır fişini çeker giderim.  ;)