Hibernate (Uyku modu) mi yoksa Suspend (Askıya alma) mi kullanıyorsunuz?

Başlatan heartsmagic, 23 Kasım 2008 - 22:50:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hibernate (Uyku modu) mi yoksa Suspend (Askıya alma) mi kullanıyorsunuz?

Hibernate
58 (38.4%)
Suspend
47 (31.1%)
İkisini de kullanmıyorum
104 (68.9%)
İkisi de sorunlu
49 (32.5%)

Toplam Oy Verenler: 151

bruno

Kesinlikle ya donanımda yada yazılımda bir hata var. Benim ki (Vestel Rhino 32-bit)

ns

Alıntı yapılan: bruno - 30 Haziran 2009 - 00:18:01
Kesinlikle ya donanımda yada yazılımda bir hata var. Benim ki (Vestel Rhino 32-bit)

sorununun çözülmediyse yeni başlık aç bence. yada yetkililer taşısın. çünkü o şekilde eminim daha hızlı çözüme ulaşırsın.
Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...

bruno

bruno

Kesinlikle ve kati suretle sisteminizi askiya almayin! Benden tavsiye...pisman olursunuz.
saygilarimla, (eng klavyeden dolayi harfleri dikkate almayiniz)

heartsmagic

Alıntı yapılan: bruno - 01 Temmuz 2009 - 22:07:53
Kesinlikle ve kati suretle sisteminizi askiya almayin! Benden tavsiye...pisman olursunuz.

@bruno, herkeste aynı sonucu yapmıyor. Hiç sorun olmadan kullananlar da mevcut, çalışmayan ancak sistemine bir şey olmayan kullanıcılar da. Kati suretle dersek biraz kesin yargı olur bu.

Fakat kullanacakların takas alanlarının en az bellek boyutları kadar olması zaten bir şart.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

canosayan

askıya al tercih ediyorum. genelde laptopta şarjım az ve kapatmak  istemiyorsam işe yarıyor. 8.10 da askıdan dönünce ağ çalışmıyordu ama 9.04 ile pek sorunum olmuyor. en fazla kapatırken doğrulama istiyor.
Chmod bizim işimiz.

bruno

Alıntı yapılan: heartsmagic - 02 Temmuz 2009 - 10:09:34

@bruno, herkeste aynı sonucu yapmıyor. Hiç sorun olmadan kullananlar da mevcut, çalışmayan ancak sistemine bir şey olmayan kullanıcılar da. Kati suretle dersek biraz kesin yargı olur bu.

Fakat kullanacakların takas alanlarının en az bellek boyutları kadar olması zaten bir şart.
Öncelikle bilgisayarımın ram i 4gb ve 10gb takas alanım var. Fakat bu öyle bir şey ki denemeden anlayamıyorsun işini şansa bırakmak isteyen varsa buyrun denesin. Ben arkadaşlar benim yaşadıklarımı yaşamasın diye uyarmak istedim o kadar. 
saygılarımla,

canosayan

Alıntı yapılan: bruno - 02 Temmuz 2009 - 11:34:42
Alıntı yapılan: heartsmagic - 02 Temmuz 2009 - 10:09:34

Öncelikle bilgisayarımın ram i 4gb ve 10gb takas alanım var. Fakat bu öyle bir şey ki denemeden anlayamıyorsun işini şansa bırakmak isteyen varsa buyrun denesin. Ben arkadaşlar benim yaşadıklarımı yaşamasın diye uyarmak istedim o kadar. 
saygılarımla,

10 gb takas alanı biraz çok olmamış mı? hele 4 gb ram varken. sistem izleyiciye bakarsanız muhtemelen 1 gb bile kullanılmadığını göreceksiniz. tabi üç boyutlu render işlemleri yapmıyorsanız.
Chmod bizim işimiz.

bruno

Alıntı YapÖncelikle bilgisayarımın ram i 4gb ve 10gb takas alanım var. Fakat bu öyle bir şey ki denemeden anlayamıyorsun işini şansa bırakmak isteyen varsa buyrun denesin. Ben arkadaşlar benim yaşadıklarımı yaşamasın diye uyarmak istedim o kadar.  
saygılarımla,
Doğru söylüyorsunuz ama bunu geç farkettim kurulum yapmadan önce ki araştırmalarım da swap alanı RAMin 1,5 veya 2 katı olması gerektiğine yönelikti. Ben de işimi garantiye almak için biraz fazla ayırdım. Hard disc sıkıntım olmadığından dolayı da rahat davrandım biraz.

canosayan

Alıntı yapılan: bruno - 02 Temmuz 2009 - 11:50:23
Alıntı YapÖncelikle bilgisayarımın ram i 4gb ve 10gb takas alanım var. Fakat bu öyle bir şey ki denemeden anlayamıyorsun işini şansa bırakmak isteyen varsa buyrun denesin. Ben arkadaşlar benim yaşadıklarımı yaşamasın diye uyarmak istedim o kadar. 
saygılarımla,
Doğru söylüyorsunuz ama bunu geç farkettim kurulum yapmadan önce ki araştırmalarım da swap alanı RAMin 1,5 veya 2 katı olması gerektiğine yönelikti. Ben de işimi garantiye almak için biraz fazla ayırdım. Hard disc sıkıntım olmadığından dolayı da rahat davrandım biraz.
gparted ile tekrar düzenleyebilirsiniz.
Chmod bizim işimiz.

bruno

Alıntı Yapgparted ile tekrar düzenleyebilirsiniz
sizce kaç yapmalıyım?

canosayan

Alıntı yapılan: bruno - 02 Temmuz 2009 - 11:54:39
Alıntı Yapgparted ile tekrar düzenleyebilirsiniz
sizce kaç yapmalıyım?
açıkçası ihtiyacınız bile olduğunu sanmıyorum. beklemede kullanmıyorsunuz. ben olsam 1 yapardım.
Chmod bizim işimiz.

bruno

1de korkutucu geliyor. Fikir için teşekkürler ilerde fikrim değişirse sizi de bilgilendiririm.

heartsmagic

@bruno takas alanı notum senin için değildi zaten. Sana inanmıyor değilim, sorun yaşadın bu bir gerçek. Fakat bir kişinin sorun yaşamış olması demek hiçkimsenin bu özelliği kullanamayacağı anlamına gelir mi sence?

En yakın örnek bir iki ileti önce kullandığını söyleyen @canosayan. Kısacası kullanıcılar bunun farkında olsun diyelim, kaldı ki ilk iletimize de bir not düştüm ben. Fakat hiç kullanmayı denemeyin demek pek doğru olmaz.

canosayan

şimdi sırf sizin güzel hatırınız için (indirim yapan esnaf modeli oldu) uyku modunu da denedim. uyudu uyandı fakat normal kapanma ve açılma süresine daha uzun sürdü. Verimli değil.
Chmod bizim işimiz.

bruno

Alıntı yapılan: canosayan - 02 Temmuz 2009 - 12:17:50
şimdi sırf sizin güzel hatırınız için (indirim yapan esnaf modeli oldu) uyku modunu da denedim. uyudu uyandı fakat normal kapanma ve açılma süresine daha uzun sürdü. Verimli değil.
:D Aynen ben de deniyim dedim sonra da... :D

kaansef

# 28065

heartsmagic

maxxblade

icedheart

9.o4 kullanıyorum, uyku modu veya askıya aldan sonra makine donuyor. bilgisayarın düğmesine basarak kapatmak zorunda kalıyorum.

maxxblade

hibarnate'yide suspend'ide hiç denem edim denemeyeceğimde...
bilgisayarda işim mi var açık bırakırım :D

erkuserdem

Bilgisayarı geri hayata döndüremediğim için hiç birisini kullanmıyorum :)   Shutdown rocks  :)

GAREZ

Alıntı yapılan: icedheart - 12 Temmuz 2009 - 17:20:34
9.o4 kullanıyorum, uyku modu veya askıya aldan sonra makine donuyor. bilgisayarın düğmesine basarak kapatmak zorunda kalıyorum.
uykuda msi vr601 içinde aynısı oldu askıya alınca normal... çare varmıdır... pardus ilede aynı zaten...

GAREZ

yanlış olmuş askıya alınca uyanır gibi yapıyor ekran kapalı kalıyor? Hazırda beklet ise normal gibi...

agritux