DJ Setup Önerisi

Başlatan MuhbirKedi, 27 Kasım 2015 - 17:30:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MuhbirKedi

Merhaba arkadaşlar ben remix yapmak istiyorum az çok bir şeyler biliyorum fakat bu dj setupta o youtube koydukları güzel remixler mi yapılıyor? Yoksa LMMS, FL Studio gibi programlarla mı yapıyorlar?
Önemli olan para değil, para ile ne yaptığındır, en iyi zenginlik ise gönül zenginliğidir. ;)

ata1

MuhbirKedi

@eral teşekkürler bu programları kullandım ama ben o gerçek Dj setuplardan almayı düşündüm mesela; Bakınız.
Önemli olan para değil, para ile ne yaptığındır, en iyi zenginlik ise gönül zenginliğidir. ;)

ata1

Altaylardan_Gelen_Atlı

2007 de internet radyosu olarak yayın da sam 2 kullanmıştım bu linke göz atarsın :

https://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=11411&iTestingId=26865
'' YasLandığın ağaç kof ise sende yıkıLırsın ''

MuhbirKedi

Alıntı yapılan: Mr.AsLanturk - 18 Aralık 2015 - 01:20:13
2007 de internet radyosu olarak yayın da sam 2 kullanmıştım bu linke göz atarsın :

https://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=11411&iTestingId=26865
Yalnız ben gerçek DJ Setinden bahsetmek istemiştim ama :D Gene de sağ olun. Ama bu setuplardan ziyade iyi bir müzik prodüksiyon programı lazım remix için.

Altaylardan_Gelen_Atlı

bence Ubuntu yazılım merkezin de Audacity vardı ona bir( kes, kırp, bas, tiz vs... ) bak işini görür zannımca az sağına soluna bakar neler yapılıyor görürsün fena bir program değil :)

you tube de bazı anlatımlar olmalı.

https://www.youtube.com/watch?v=y9Dg-W1pNL4
'' YasLandığın ağaç kof ise sende yıkıLırsın ''

MuhbirKedi

Sağ olun o program yüklü. Fakat ben LMMS ve FL Studio gibi bir program arıyorum.

seron

Ben uğraştığınız dal ile ilgili olarak ne yapacağınızı tam bilmediğimden bilip-bilmeden yardım etmeyi doğru bulmuyorum. ama Ardour, istediğiniz işi görebilecek potansiyelde bir yazılıma benziyor. davul seti (dıptıs dıptıs cıvı cıvı punk) tarzı birşey lazım size zannımca. bildiğim kadarıyla yok öyle. ama belki biraz araştırılsa bulunur fakat, kapalı kaynak-ücretli yazılım tadını vermez baştan söyiyeyim... Birde hidrojen diye bir davul programı var. bu program iyiye benziyor ama benim sistemimi bozup format atmama neden olmuştu. beni sorumlu tutmayacaksanız deneyebilirsiniz.

MuhbirKedi

Fresh müzikleri seviyorum. Lost Frequencies, Robin Schulz, Kygo, Aviici vs. Fakat Ardour adlı yazılımı iyi ki söylediniz sağ olun. LMMS'den iyidir heralde? :)

ata1

MuhbirKedi

@ata1 daha önceden de söylemiştiniz teşekkür ederim yine de. Dj Setup fiyatları tuzlu en iyisi LMMS, Ardour vb. yazılımlara devam :D

ata1

Alıntı yapılan: MuhbirKedi - 18 Aralık 2015 - 18:19:01
@ata1 daha önceden de söylemiştiniz teşekkür ederim yine de. Dj Setup fiyatları tuzlu en iyisi LMMS, Ardour vb. yazılımlara devam :D

iilk bağlantıya baktın mı onlarda ele avuca gelecek yok mu?

MuhbirKedi

Alıntı yapılan: ata1 - 18 Aralık 2015 - 18:19:58
Alıntı yapılan: MuhbirKedi - 18 Aralık 2015 - 18:19:01

iilk bağlantıya baktın mı onlarda ele avuca gelecek yok mu?
Dediğim gibi önceden de bakmıştım aralarında bir sevdiğim Ultramixer. Mixx de kullanıyorum ama o kadar iyi değil.

ata1

denk gelirsek paylaşırız yenilerini bunla şimdilik idare etmeye çalış. ;D

seron

Alıntı yapılan: MuhbirKedi - 18 Aralık 2015 - 17:49:14
Fresh müzikleri seviyorum. Lost Frequencies, Robin Schulz, Kygo, Aviici vs. Fakat Ardour adlı yazılımı iyi ki söylediniz sağ olun. LMMS'den iyidir heralde? :)
Adobe Audition'un bir benzeri ama ben profesyonel kullanmadığım için hiç bilmiyorum...

ata1

ahmet_matematikci

@muhbirkedi fresh muzik nedir :))
Bizdeki ilahi yada ney muzigi gibi falan mi
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

plazma

MuhbirKedi

Alıntı yapılan: ahmet_matematikci - 11 Ocak 2016 - 07:40:05
@muhbirkedi fresh muzik nedir :))
Bizdeki ilahi yada ney muzigi gibi falan mi
Sakin müzik demek. Yani ferah hızlı olabilir ama rahatsız etmeyecek türden.

ahmet_matematikci

@muhbirkedi şunu anlamadım. Makine mi alıp yapacaksın yoksa program mı istiyorsun.
Yada önce makine almaya niyet edip sonra programa mı döndü fikrin. ;D
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

MuhbirKedi

Alıntı yapılan: ahmet_matematikci - 12 Ocak 2016 - 08:24:37
@muhbirkedi şunu anlamadım. Makine mi alıp yapacaksın yoksa program mı istiyorsun.
Yada önce makine almaya niyet edip sonra programa mı döndü fikrin. ;D
İlk önce makineydi. Fakat arkadaşlar program önermeye başladılar. :D E tabi sadece makine ile olmayacağından programlar da önemli.

ahmet_matematikci

Hadi bakalım fresh müziklerini ubuntu da yaptım diye paylaşırsın umarım.. ;D

seron

@Muhbirkedi,
Şu vediğim linkteki forum sitesi bir elektronik sitesidir. Burada Mr_YAMYAM takma adlı bir değerli ağabeyimiz vardır ve başlıca ilgi alanları ses elektroniği ile amplifikatörler, çeşitli ses cihazlarıdır. Bu konularda oldukça bilgilidir. Eğer vakit kaybı olarak nitelemezsen kendisi ile bağlantı kurabilirsin; ya da ben yardımcı olurum. Seve seve yardımcı olacaktır. fakat kendisi fazlaca detaylı anlatıma girerek kafanı karıştırabilir. Çok fazla teknik terim ve bilgi gerektiriyor bu iş. Bu nedenle kendisi sana olayı fazlaca ayrıntı belirterek anlatacaktır.

sen bilirsin:
http://elektronikprojeler.com/index.php/topic,5224.0.html

MuhbirKedi

@seron siz buradan yardımcı olsanız daha iyi olur. Şimdiden teşekkürler.