ubuntu CTRL + F4 PROBLEMİ

Başlatan novek, 26 Kasım 2015 - 01:25:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

novek

ubuntu unity masaüstünde iken CTRL + F4 BASINCA GORSEL MASAUSTU ORTAMI KAPANIYOR ve ben siyah ekran terminale atıyor.
startx yazsamda saglıklı bir biçimde masaüstüne ulasamıyorum.
bu kısayolu nasıl kapatabilirim.

ata1

natgho

Bu bir hata değil.
Ubuntu ve türevlerinde F6 ya kadar hazır terminal oturumları bulunur, bunlar etc/tty1-2 şeklinde adlandırılır  tek bir bilgisayarda birden çok oturum oluşturulmasını sağlar.
Görsel arayüz F7 dedir.
Görsel arayüz başlamıyorsa startx ile bu bir sorundur, hatayı paylaşırsanız yardımcı olabiliriz.
Hayır ben Windows Düşmanı Değilim,Bu Yüzden Linux Kullanmıyorum, Ben Sadece Benim Donanımımda At Koşturacaksa Bir Yazılım, her Adımını Bilme Sorumluluğunu Hisseden Bir Teknologtan Fazlası olmadığım İçin Linux Kullanıcısıyım.

betseg

startx yazınca açılmamasının sebebi, tek seferde yalnızca 1 tane X oturumu açılabiliyor olması.

heartsmagic

ctrl+f4 mü, ctrl+alt+f4 mü?
Ufak ipucu, sanal uçbirimdeyken tekrar ctrl'ye gerek yok, doğrudan alt ile işlem yapılabilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

novek

sorun şuki firefox ile web te gezerken sekme kapatma komutu CTRL+F4 TUR .
ALIŞKANLIKLA bu tuşlara basıyorum o yuzden bu kısayolu degiştirmek istiyorum belki başka bir tuş kombinasyonu ayarlayabilirim.

heartsmagic

Uçbirime atma diye bir kısayol olmamalı bizim tarafta. Gerçi denediğimi de pek hatırlamıyorum ya. Değiştirmek istiyorum dediğin siyah ekran meselesi ise dediğim gibi olmaması lazım öyle bir şey. Kendi klavye kısayolların ne durumda sistem genelinde?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.