Kurulum Hatası?

Başlatan Sipahiler, 27 Kasım 2015 - 18:05:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sipahiler

Selamun aleykum urkadaslar çok uzun zamandır linux kullanan birisiyim bu gun yeni bilgisayarıma kuraken dondu ve yeniden başlatmak zorunda kaldım ve daha sonrasındada bir konsol ekranında ekranda kaldım ne yapmam gerektiğini bilmiyorum yardımçı olurmusunuz?

BusyBox v1.22.1(ubuntu 1:1.22.0-9ubuntu1)built-in shell (ash)
Enter help for a list of built-in comands.

Usttede 7 satırlık bir yazı var

heartsmagic

Hangi sürümü kurmayı denedin?
İndirdiğin ISO için md5 bütünlüğünü denetledin mi?
http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Md5_kontrol%C3%BC

Kurulumu nasıl yaptın? Makinede başka bir işletim sistemi var mı? Varsa UEFI ile mi kurulu? 
Verdiğin hata iletisi bir şeylerin yanlış gittiğini gösteriyor. md5 kısmına özellikle dikkat göster bence.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Sipahiler

Alıntı yapılan: heartsmagic - 28 Kasım 2015 - 10:48:51
Hangi sürümü kurmayı denedin?
İndirdiğin ISO için md5 bütünlüğünü denetledin mi?
http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Md5_kontrol%C3%BC

Kurulumu nasıl yaptın? Makinede başka bir işletim sistemi var mı? Varsa UEFI ile mi kurulu?
Verdiğin hata iletisi bir şeylerin yanlış gittiğini gösteriyor. md5 kısmına özellikle dikkat göster bence.

md5 bütünlüğünü nasıl kontrol ederim hocam ?

ata1

yukarıda verilen bağlantıda açıklanmış . okumanız yeterli

Sipahiler

Teşekkür ederim kurulumu tamamladım sistemi yeniden başlatmamı istedi sistemi yeniden başlattım ama Windows dan başlattı Linux a nasıl geçebilirim acaba ?

ata1

grub ekranı çıkmıyor mu ? kurulum nasıl yapıldı biraz bilgi verirmisiniz.

Sipahiler

Grup ekranı çıkmıyor Linux kurulumu bitti sistemi yeniden başlatmanız gerekiyor dendi başlattım direk Windows a yönlendirdi.

ata1

kurulumu nasıl yaptınız detay verirseniz anlamamız kolaylaşır . disk böldünüz mü windows yanına mı kurdunuz .

Sipahiler

Disk böldüm Windows yanına kurdum.

ata1

bios ayarlarından boot kısmında windows  ve linux görünüyor mu bakar mısınız .

Sipahiler

Bios ayarlarında boot kısmında ne Windows gözüküyor nede Linux hocam

ata1

kurulu windows nedir bildiğim kadar windows 8 de pc normal olarak uyku moduna giriyordu . kapatıldığı halde aslında uyku modunda kalıyordu ?

neynefes

Boot repair denedik mi acaba?

ata1

Alıntı yapılan: neynefes - 29 Kasım 2015 - 00:47:10
Boot repair denedik mi acaba?

bende önce emin olmak istedim mağlüm windows doğru şekilde kapatılmayınca direk windows açılıyor diye emin olmak istedim.

neynefes

Windows'un çok bencil bu konuda :D

ata1

@Sipahiler windowsu doğru şekilde kapatmayı biliyor musunuz. sonrasında denediniz mi ? bilgi verirseniz yardımcı olmaya çalışırız
http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows-8/how-shut-down-turn-off-pc

Sipahiler

Hocam eminim bilgisayarımıda düzgün kapatıyorum. :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Kasım 2015 - 11:32:09

Anlamadığım Ubuntu kuruluda gözükyor ama çalıştıramıyorum ?

-DıLgEş-

Grubun kurulu olduguna emin miyiz?
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

plazma

Grub Sda2 ye kurulmuş galiba fotodaki doğru ise,  Önyükleyici kurulacak aygıt kısmıns sda olarak değiştirin

ata1