Linux AIO: Birçok Dağıtım Bir ISO'da

Başlatan seron, 24 Kasım 2015 - 21:46:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

seron

Merhaba arkadaşlar.

İnternette gezinirken sourceforge.net sitesinde aşağıdaki konuyu gördüm:

http://sourceforge.net/projects/linuxaio/?source=frontpage&position=9

konu şöyle: Linux Ubuntu, Linux Mint, , Linux Fedora... işletim sistemlerini kde stili, cinnamon stili, gnome stili vb. çeşitli stillerde masaüstü seçenekleri ile tek bir isodan kurabiliyorsunuz. Konunun ilginç gelmesi nedeniyle sizinle paylaşmak istedim. Belki çeşitli dağıtımları denemekten hoşlanan arkadaşlar ilgilenmek isteyebilir....

"We bring you some of the major Linux distributions (Ubuntu and flavors, Linux Mint, LMDE, Debian Live, Fedora) with different desktop environments on one ISO file that can be burnt on one DVD / DVD DL or USB 4GB+/8GB+ flash drive. Every one of them can be used as Live system, with no need of installation on hard drive, or can be eventually installed on computer for full system experience."

İyi denemeler :)

eronis

Alıntı Yapkonu şöyle: Ubuntu, LinuxMint, Gnome, Fedora... işletim sistemlerini kde, cinnamon, gnome vb. masaüstü seçenekleri ile tek bir isodan
kurabiliyorsunuz.

Türkçenin bittiği an :D Gnome dağıtım mı, masaüstü mü ? Karar ver :D Söylüyorum, çünkü forumda yeni üyelere gnome yada unity, xfce gibi terimler söyleyince gözlerinde bir şey canlanmıyor. Kafa karışıklığını önlemek adına bu tür hatalar yapmamaya ve biraz daha açıklayıcı olmaya dikkat etmemiz gerektiğini düşünüyorum.

Konumuza dönersek, ilginç bir şey yapmışlar. Misal ben de hep orjinal bir ubuntu dvd'si almak istemiştim. DVD'den kurulum yapmıyorum, USB tercih ediyorum. Ama güzel olurdu böyle bir dvd alsam :)

http://ecx.images-amazon.com/images/I/71ud5CqmXKL._SL1240_.jpg
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

seron

Alıntı yapılan: eronis - 02 Aralık 2015 - 13:53:26
Alıntı Yapkonu şöyle: Ubuntu, LinuxMint, Gnome, Fedora... işletim sistemlerini kde, cinnamon, gnome vb. masaüstü seçenekleri ile tek bir isodan
kurabiliyorsunuz.

Türkçenin bittiği an :D Gnome dağıtım mı, masaüstü mü ? Karar ver :D Söylüyorum, çünkü forumda yeni üyelere gnome yada unity, xfce gibi terimler söyleyince gözlerinde bir şey canlanmıyor. Kafa karışıklığını önlemek adına bu tür hatalar yapmamaya ve biraz daha açıklayıcı olmaya dikkat etmemiz gerektiğini düşünüyorum.

Konumuza dönersek, ilginç bir şey yapmışlar. Misal ben de hep orjinal bir ubuntu dvd'si almak istemiştim. DVD'den kurulum yapmıyorum, USB tercih ediyorum. Ama güzel olurdu böyle bir dvd alsam :)

http://ecx.images-amazon.com/images/I/71ud5CqmXKL._SL1240_.jpg

Düzelttim :) Bana DVD lazım değil; Bana çok alıştığım windows'u ve onun rahat kullanılan programlarını aratmayan herhangi bir işletim sistemi lazım ??? Linux olması dahi şart değil; adının ya da çekirdeğinin benim için çok önemi yok ama açıkçası seviyorum linux'u.