bilgisayar önerisi grafik tasarım

Başlatan yagizgurdamar5, 22 Kasım 2015 - 09:03:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yagizgurdamar5

Merhaba grafik tasarıma başlıyacağım notebook alacağım öneriniz nedir?

neynefes

Grafik tasarım için aman aman bir sisteme gerek yok aslında ama siz ne için kullanacaksınız? Script çalıştırılıp otomatik resim düzenlemeleri mi yapılacak? Sayfa mizanpajı mı? Render mı alınacak? Biraz daha detaylandırmak lazım.

-DıLgEş-

Grafik tasarımı yaparken kasma olmayacak bir notebook yeter...
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

plazma

Ekran boyutu ve çözünürlükte önemli, 17" olan, i5,i7 , 8gb modellere bakın derim

yagizgurdamar5

Tamam daha derslere baslamadım o yüzden siz normal her işe yarar bir Notebook lazım

-DıLgEş-

İşte alacağın notebook kullanacağın dağıtımla uygun olsun ve kasma yaşanmasın. Gerçeği @plazma gerekli olan şeyleri söylemiş..
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

neynefes

Hocam ben grafik tasarımla uğraşıyorum. Size soruları özellikle sordum. Ne ile ilgileneceksiniz? Piyasada bir sürü grafik işleyen yazılım var. Bunun birde mizanpaj kısmı var dergi vs.. Her işimi görsün diyorsanız grafik diye sınırlama yapmanız gereksiz. En iyisi siz bütçenizi söyleyin biz öneride bulunalım. 2 GB RAM bulunan bilgisayarda render alıyordum ben.

yagizgurdamar5

Fiyat elbette çok uçuk olamaz hani 3000 en fazla liralık en az 3-4 yıl sorunuz taşıyan bir bilgisayar istiyorum

neynefes

3000 tl'ye çıkabiliniyorsa düşünmeye gerek yok. O zaman tavsiyem monster veya MSI'ın oyun serilerine bak. Çok aman aman bir kasa kalitesi yok fakat fiyat performans oranı olarak sizi üzmezler. Kendimde MSI  kullanıyorum. @plazma, monster kullanıyor. Kendisinden de öneri alabilirsiniz.

Notebook önerdim direk ama siz notebook mu istiyorsunuz?

yagizgurdamar5

Evet notebook tu teşekkürler

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Kasım 2015 - 17:31:26

Peki msı in hangi modeli

neynefes