Flash Disk Unallocated oldu?

Başlatan tncrdmr, 17 Kasım 2015 - 13:57:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

seron

Pekala, bir iki windowslu ve linuxlu bilgisayarda daha denedikten sonra aynı sonucu verirse sana şimdiden geçmiş olsun diyelim ve konuyu çözüp yeni bir flaş bellek alalım :)

tncrdmr

Alıntı yapılan: seron - 17 Kasım 2015 - 22:46:56
Pekala, bir iki windowslu ve linuxlu bilgisayarda daha denedikten sonra aynı sonucu verirse sana şimdiden geçmiş olsun diyelim ve konuyu çözüp yeni bir flaş bellek alalım :)
yav flash onemli degil cozeledim daha sonra olursa boyle cozmeyi deneriz. Eminim ki cogu kisinin basina gelecektir.

ata1

sudo umount /dev/sdb
sudo mkfs.vfat -F 32 /dev/sdb

bunu denediniz mi ? bir çıktı göremedim bizim için çıktılar önemli resimler yada başka bir şey değil

seron

Alıntı yapılan: seron - 17 Kasım 2015 - 22:46:56
Alıntı Yapyav flash onemli degil cozeledim daha sonra olursa boyle cozmeyi deneriz. Eminim ki cogu kisinin basina gelecektir.

şimdi dikkatimi çekti Win10 da iken bilgisayar mı kapandı? Tuhaf... Acaba bilgisayarın anakartında sorun mu oluştu ve dolayısıyla aynı bilgisayarda linuxla denenince o yüzden mi hata verip duruyor?... Başka bir bilgisayarda da denemek şansınız var mı şu an? Ama flaş bozuksa o bilgisayarı da bozabilir ;D dikkatl olun.

neynefes

Sıkıntı bilgisayar veya flashta  değildir. En son ne için kullandınız  USB'yi? İşletim sistemi iso'su yazdırdınız mı?

plazma

Markası sandisk mi, yada hangi marka?

2. Kısımda linux yönergesi var http://www.pendrivelinux.com/restoring-your-usb-key-partition/