Aşağıdaki resimde sol panel'in ismi nedir?

Başlatan Night Glam Flow, 16 Kasım 2015 - 23:13:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Night Glam Flow

Arkadaşlar çoğunuzun ceti temjasını bildiğini düşünüyorum. Ben bu temayla yeni tanıştım. Burada ilgimi çeken kısım soldaki panel tasarımı.

Aşağıdaki linkteki resimde solda programların olduğu panel panel midir, yoksa özel bir launcher mıdır ? Nedir acep ?

http://horst3180.deviantart.com/art/Ceti-2-Theme-489193140

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

tlg

Dash To Dock adlı Gnome-Shell eklentisidir.
extensions.gnome.org adresinden kurabilirsiniz.

Night Glam Flow

Alıntı yapılan: tlg - 16 Kasım 2015 - 23:15:00
Dash To Dock adlı Gnome-Shell eklentisidir.
extensions.gnome.org adresinden kurabilirsiniz.

Hocam bu durumda cinnamon ortamında bu dash to dock eklentisi kullanılamaz değil mi?

Reverser

Muhtemelen kullanılamaz ama araştırmak lazım belki portu vardır.

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

mhmtkrktr

Plank dock uygulaması var. Biraz düzenleme ile çok daha fonksiyonel biçimde aynı görünümü yakalayabilirsin. Üzerine gelinen ikonların büyüme efektini aktif etmezsen dash-to- dock kadar kaynak harcamaz.

evenft

Konu baya once yazılmıs ama bu Ceti-2 nin dock u ve ben su anda bunu kurmaya calısıyorum... ama dockları nereye kaydedecegimi bilmedigim için install edemiyorum...

mhmtkrktr

Orada ki dock un adı Gnome dash-to-dock. Firefox ile buradan kullandığın sürüme uygun olanı yükleyebilirsin. https://extensions.gnome.org/extension/307/dash-to-dock/
Buradan dosyasını alıp ~/.local/share/gnome-shell/extencions bölümüne atarakta kullanabilirsin. https://micheleg.github.io/dash-to-dock/

( Bu arada sadece Gnome masaüstü için geçerli bir eklenti. Diğer ortamlarda çalışmaz. )

Ceti-2 ise tema dosyası, yükleyebilirsen dash-to-dock , orada resimde olduğu gibi bir görünüme sahip olacak.

Night Glam Flow

Arkadaşlar ilgili temayı yüklememe rağmen dock öyle bir hal almadı.

Öncelikle dash to dock eklentisinin tüm ayarlarıyla oynadım fakat öyle bir şekil yapamadım.

Her bir simgenin arasında ayraçlar var. Dash to dock'ta böyle bir tema seçeneği yok.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

UNC

[mention=631610]@Night Glam Flow[/mention]
öncelikle belirteym tema Gnome 3.18 den sonrasını desteklemiyor.
Dash to dock'a uygulamak için temayı sisteme uygulamak gerekiyor.

kullanabilmek için/
Gerekenler: Gnome Masaüstü ortamı ( 3.18 veya eski sürümler )
Dash to dock eklentisi.

bunlar mevcut ise

sudo apt install automake

Daha sonra aşagıdaki adresten temanın son güncel versiyonunu indirip zipden ayrıştırın.

https://github.com/horst3180/Ceti-2-theme/releases

Ayrıştırdıgın klasöre girip klasör içinde sag tıklayarak uçbrimde aç diyerek terminali açın.

sırasıyla

./autogen.sh --prefix=/usr
sudo make install

işlemler tamamlandığında ince ayar aracına gidip Ceti-2 temasını hem sitem hemde shell teması olarak etkinleştirin.

dash to dock eklentisinde tema otomatik uygulanacaktır.

Night Glam Flow

Öncelik yardımların için çok teşekkür ederim. :) Yeni bir heartsmagic doğuyor gibi geldi.

Debianda "sudo make install" komutu çalışmadı. make diye * bir şey yok diyor.

Ayrıca ince ayar uygulamasında kabuk teması seçilemiyor. Boş görünüyor.

Hocam neyse vazgeçtim. Gnome 3.22 sürümü imiş.

UNC

Alıntı yapılan: Night Glam Flow - 07 Ekim 2017 - 14:33:41
Öncelik yardımların için çok teşekkür ederim. :) Yeni bir heartsmagic doğuyor gibi geldi.

Debianda "sudo make install" komutu çalışmadı. make diye * bir şey yok diyor.

Ayrıca ince ayar uygulamasında kabuk teması seçilemiyor. Boş görünüyor.
autoconf
automake
libgtk-3-dev
gtk2-engines-murrine

paketleri yüklü olması gerek.

Ubuntu gnome kullandığını düşünerek yönlendirme yaptım aslnda. Daha önce kullandığım bir tema gnome 3.18den sonra güncelleme gelmediği için kullanamadm. Hala gideri var kaliteli tema dır. Eksik paketleri yükleyip derleyin sorunsuz çalışacaktır.

Edit. Kabuk teması seçebilmek için eklentiler kısmından user themes eklentisini etkinleştirmeniz gerek