[Çözüldü] forum yönetimi hakkında

Başlatan ata1, 06 Aralık 2015 - 21:38:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ata1

Merhaba forum yönetim şekliyle ilgili bilgi almak istiyorum.Forum düzeni ve hiyerarşisi nasıl işliyor örneğin bir haksızlığa uğradığımızda yada adeletsiz bir tutumla karşılaştığımızda nereye ve kime şikayette bulunup hakkımızı arayacağız ,yöneticiler arasında başvurulacak en son merci neresi ,en son kararı kim veriyor .Ayrıca farz edelim bir yöneticiyle haksız yere tartıştık yada bir yöneticinin bana kişisel takıntısı nedeniyle yorumumda hakaret tahrik ve benzeri unsurlar olmadığı halde yorumumu sildi adaletsiz şekilde haksızlığa uğradığımı düşündüğümde nereye ve kime başvurmalı şikayet etmeliyim .Forum üyeleri ve yönetimi tarafından adalet ve forum iç tüzüğü nasıl işliyor yoksa herhangi bir düzen yok yöneticiler istediği gibi davranır herşeye hakları var mı son sözü tarafsızca kim söylüyor . Beni tüm bu konularla ilgili detaylı şekilde bilgilendirirseniz memnun olurum . Saygılarımla

heartsmagic

Merhaba.

Sence "son sözü söyleyecek biri" olsa ve sen itiraz ettiğinde sana "hayır" dese nasıl olur? Ya da bunun tam tersi sana evet dese, böylece bir başkasına hayır demiş olsa?
Burası devlet dairesi veya bir kurum değil @eral, arka kapılarda daha "yetkili" abiler yok, sadece daha tecrübeli yönetici arkadaşlar var o kadar. Kararlar ortaklaşa verilmeye çalışılıyor, gerekirse tartışılıyor, hatta günlerce. Herkesin yararına, çoğunluğu üzmeyecek bir noktaya varmaya çalışıyoruz her zaman. Fakat şu bilinen bir gerçektir ki, "herkesi" "her zaman" mutlu etmek mümkün değil.

Eğer yanlış yapıldığını düşündüğün bir şey varsa "Eksik ve Hatalarımız" başlığında bunu dile getirebilirsin. Bunu özelden yapmak istiyorsan ilgili kişiye özel ileti geçebilir veya diğer yönetici arkadaşlarla iletişime geçebilirsin. Ancak söylemiş olduğum üzere devlet dairesi değiliz, elbette tecrübe bazında bir hiyerarşi mevcut kendi aramızda. Ancak bu "boru onun elinde ve o ne derse o olur" tarzında bir hiyerarşi değil. Şöyle söyleyeyim, bu ortamın en tecrübelilerinden biri olmama rağmen zaman geliyor ki benim isteğim değil de çoğunluğun istediği şey oluyor yönetimde. Başka bir şey söylemeye gerek var mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ata1

teşekkür ederim gerekli açıklamayı aldım. en azından ne yapmamız gerektiğini öğrenmiş olduk.İlgili bölüme konu açabileceğimiz gibi bir yol olduğunu anlamış oldum .
açıklama için teşekkür ederim. ayrıca bir sorun olduğu için sormadım sadece bilgi amaçlı sordum kafama takılmıştı . teşekkür ederim.

heartsmagic

Rica ederiz. Zaten ilgili başlıkta insanlar yazıp çiziyorlar şikayetlerini, bizler de açıklama yapmaya çalışıyoruz. Şeffaf olma adına en güzel yöntem bu, mesele özelse o zaman özelden yürüyebilir tabi ona bir şey diyemem.

ata1

benim onlardan olmadığımı sanırım biliyorsunuzdur  :)) sadec bir süredir kafamı kurcalamıştı acaba forumda bir anlaşmazlık olsa nasıl çözülüyor diye ?
dayanamadım sordum . sanırım genel olarak arkadaşlara da fikir vermiştir benim gibi merak edenlere.  ;D

heartsmagic

Onlardan derken şikayet edenler demek istediysen neden olmayasın, olabilirsin de :) Hiç kimse %100 doğru düzgün iş yapamaz; şikayet, yapıcı bir şekilde, güzel bir dille yapılırsa bizler de üzerimize düşeni yapabiliriz. Bilgilendirme amaçlı açıp bilgi aldığın için teşekkürler :)

ata1

tabi yapıcı bilgilendirme olunca bende hemfikirim. ben de manjaro yönetimideyim sadece işlerin yürüyüş şeklini öğrenmeye ve bende diğer insanlara bu şekilde adil olmaya çalışıyorum.
sizler uzun süredir bu işlerle ilgilendiğinizden sizlerden bilgi topluyorum . açıkcası da budur . ;D

heartsmagic

Anladım, elbette tecrübe de bilgi gibi paylaşıldıkça olgunluğa erişiyor.

ata1

anlayışınız için teşekkürler kendimi geliştiriyorum.  ;D ayrıca sizin anlatım dilinize de hayranım  :))

heartsmagic

Muhabbetin güzelliğindendir hayranlık, başka bir nedenden değil yani :)
Konu çözüldüyse etiketlersin, varsa başka soruların cevaplayabiliriz tabi.

ata1

etiketliyorum olursa açtırıım başlığı sorarım ilginize teşekkürler . ;D