Raid Kurtarma

Başlatan ahmetkanar54, 14 Kasım 2015 - 03:07:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ahmetkanar54

merhaba arkadaşlar ben webmin ile raid1 yapmıştım 2 diski ordaki ayarlara hiç dokunmadım super block felan ana disk sıkıntı verdi işletim sisteminin olduğu bende başka bir sisteme ubuntu kurdum webmin ile tekrar configure ettim fakat dosyalara ulaşamıyorum superblock yok diyor nasıl çözebilirim bu sıkıntıyı

heartsmagic

http://askubuntu.com/a/83735
Tehlikeli işler tabi bunlar. Yedek şart. Ayrıca, RAID konusunda bilgili birilerinin yorum yapabilmesi için oradaki gibi kullanıcının aktardığı çıktıları aktarman lazım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ahmetkanar54

abi raid1 le yedekliyordum zaten ikisinede ulaşamıyorum allah belasını versin şu superblock denilen olayın :)

heartsmagic

Yani, dediğim gibi dikkatlice deneyebilirsin öneriyi. Hani işe yarar mı yaramaz mı bilemiyorum.

ahmetkanar54

abi ulaşamıyorum bilgilere superblock la alakalı baya bir şey yaptım ama olmadı

heartsmagic

Konu hakkında fazlaca bilgim olmasa da, neleri denemeye çalışıp ne hatası aldığını söylemeden bizlerin de araştıracak bir şeyi olmuyor ne yazık ki.

ahmetkanar54

abi veri kurtarma programlarındada veriler çıkmıyor önerebileceğin veri kurtmarma yazılımı varmı

heartsmagic

RAID için ne yazık ki yok kendi adıma. Kaldı ki bence mesele veri kurtarmadan önce RAID tarafındaki işlemleri denemekten geçiyor gibi. Şurada örneğin Testdisk ile sonuç alınamamış:
http://unix.stackexchange.com/questions/64889/how-to-mount-recover-data-on-a-disk-that-was-part-of-a-mdadm-raid-1-on-another-m