[Çözüldü] Türkçe karakterleri tanıyan PDF okuyucu

Başlatan ubuntuM, 13 Kasım 2015 - 23:10:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ubuntuM

Hazır gelen Belge Görüntüleyici ile PDF içeriğinde Türkçe karakter araması sorunu yaşamaktayım. Örneğin İsra araması yaptığımda İ'yi tanımıyor. isra olarak da tanımıyor. Başka bir uygulama önerebilir misiniz?

neynefes

Şimdi bilgisayarı açamayacağım evince'de deneme yapmak için ama farklı bir PDF görüntüleyici önerebilirim. Okular kurulumu yapabiliriz.
sudo apt-get install okular

seron

Eğer "ille de açık kaynak olacak" diye bir sıkıntınız yok ise Adobe Reader uyumludur. Depoda var görünüyor... Aşağıya resim ekledim bakın Türkçe karakterleri buluyor.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

ubuntuM

@neynefes ve @seron

İkiniz cevap vermediniz sayalım ve ilk mesajımın devamı olarak şunu sorayım size: Hani Belge Okuyucu ile dosyalarda sorun yaşadığımı yazmıştım ya ilk mesajımda.. Şimdi, elimdeki PDF dosyaları mevcut ve bu dosyaların bazılarında Belge Görüntüleyici kullanarak arama yaptığımda Ğğ, İ, Şş harflerini aramıyor. Ama bazı dosyalarda ise bu tür sorun yaşamadım. Hatta sorunu iyice kavramak için @neynefes'in önerisi olan Okular'ı yükleyip bununla denedim, aynı sorunla karşılaştım. Demek ki sorun PDF dosyalarından kaynaklanıyormuş değil mi?

neynefes

Birini buraya yükleyebilir misiniz bir bakayım?

ubuntuM

Alıntı yapılan: neynefes - 14 Kasım 2015 - 21:17:51
Birini buraya yükleyebilir misiniz bir bakayım?

Çok özürdileyerek söyleyeyim ki maalesef yükleyemeyeceğim. Dosyalar şahsıma ait değil maalesef; bir yayınevinden bir yazara ait. Şu an iş gereği dosyalar bende.

Sanırım sorun PDF dosyalarında. Yani öyle görünüyor. Belge okuyucularında olsa hepsinde aynı sorunu verirdi. Sorunu ilgili yere ileteceğim. İlginiz için çok teşekkür ederim sizlere.

neynefes

ubuntuM