Acer Aspire 5710g ve Isınma Sorunu !!!

Başlatan collapse, 23 Kasım 2008 - 12:48:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

collapse

Ekran kartım Ati Radeon Hd 2300 ve Ubuntu 8.10 kurdum geçenlerde ve kurulumdan sonra ekran kartını hemen tanıdı ve gerekli sürücüyü kurdum rahat bir şekilde. Sorunum video izlediğim zamanlar ortaya çıkıyor ve 15-20 dakika içinde bilgisayar çok ısınıyor ve videolar yavaşlıyor kare kare atlıyor ve sonunda sistem kapanıyor. Şu an Xp kullanıyorum. Sensors-applet ve lm-sensors gibi araçlar kurup hdd sıcaklığını hep kontrol ettim ama normaldi ayrıca ram'lerde de bir yüklenme yoktu. Video ayarları X11 yapmıştım diğerlerinde videolar göz kırpıyordu. Gstreamer codeclerinde mi bir sorun var nedir bilmiyorum ? OpenSuse 11.0'de hiç böyle bir sorunum yoktu. Mplayer,Vlc player,Totem hepsinde aynı sorun. 5710g kullanıp ta bu tür bir sorun yaşayan hiç var mı ?

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

heartsmagic

Bir de kapatıp dene. Bunun için depolardan fusion-icon programını kur, çalıştır. Kendisi üst panele yerleşir. Onun vasıtasıyla Compizi kapat, bir de öyle dene bakalım.

maamedi

ben de acer 5315 kullanıyorum aynı sorunu yaşıyorum.kompiz de kapalı.çaresiz kaldım. videolar birbirine karışıyor. siz ne çare buldunuz eger anlatırsanız sevinirim.ben ubuntu 9.04 kullanıyorum

mustafa.tr

Arkadaşlar Acer'ın bu kasası (yanlış hatırlamıyorsam Gem Stone deniyordu) ısınma açısından çok sorunlu. Bende de 5520 var. Bu ısınma problemi yüzünden pek kullanmıyorum. İçini açıp fan kısmını temizlemeyi deneyebilirsiniz. Ben bir kere temizledim, hava yolları tamamen kapanmıştı. Çok farketti ama sonra yavaş yavaş yine tozlandı bir de havalar ısındı. Eskisi kadar olmasa da yine çok ısınıyor.

heartsmagic

Alıntı yapılan: maamedi - 14 Temmuz 2009 - 00:03:54
ben de acer 5315 kullanıyorum aynı sorunu yaşıyorum.kompiz de kapalı.çaresiz kaldım. videolar birbirine karışıyor. siz ne çare buldunuz eger anlatırsanız sevinirim.ben ubuntu 9.04 kullanıyorum

Sürücü kurdun mu? Kurduysan hangi kaynaktan kurdun?