[Çözüldü] 1000 tl ye sistem toplama

Başlatan memberstr, 13 Kasım 2015 - 21:16:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

neynefes

En küçük hacimli anakart. Bir veya iki RAM yuvası ve bir ekran kartı yuvası bulunur üstünde. Bu sayede kasa da küçülerek yerden ve fiyattan tasarruf etmiş olursunuz. Demiş @plazma :)

Kasa örneği..
http://www.vatanbilgisayar.com/nebula-mini-itx-tower-usb-30-siyah-kasa.html

memberstr

Hazır markalı ubuntu pc almaya karar verdim.Tekno pc olabilir

neynefes

Reverser

Senin yerinde olsam, Vatan Bilgisayara giderim ve oradaki ekipten yardım isterim.
Şimdiye kadar kendilerine 4 adet sistem toplattım ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

plazma

Mini itx mesela

FC-S6020B / Kulplu Slim Tower Kasa (300W)
MSI H81I Intel H81 Soket 1150 DDR3 1600MHz VGA&DVI&HDMI mini ITX Anakart
Intel Pentium G3240 Soket 1150 3.1GHz 3MB Önbellek 22nm İşlemci
Kingston 2GB DDR3 1333MHz CL9 PC Ram
eagate 3.5" 500GB Barracuda Sata 3.0 16MB Cache 7200Rpm Harddisk

807,22 TL civarında bir fiyat çıkıyor 4gb ram ilede  828 tl çıkıyor, monitör yok onuda ihtiyaca göre alınabilir. Piyasada daha uygun mini itx anakartlarda vardır araştırmanız gerekebilir bu sistemi vatandan baktımda ben ama sizin çalıştığınız başka firmalar var ise onlardan da fiyat alabilirsiniz.

Sizin zaten monitorünüz varmış http://www.cnet.com/products/samsung-syncmaster-933sn-lcd-monitor-18-5-series/specs/ o zaman böyle bir sistem işinizi görür yada normal olarakta anakart ile kasayı değiştirisiniz normal boyutlarda atx kasa ilede toplayabilirsinzi fiyatlar 3 aşağı 5 yukarı bu ayarda çıkar.

seron

Alıntı yapılan: Reverser - 16 Kasım 2015 - 00:51:21
Senin yerinde olsam, Vatan Bilgisayara giderim ve oradaki ekipten yardım isterim.
Şimdiye kadar kendilerine 4 adet sistem toplattım ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım.
Konuyu dağıttığım için özür dilerim ama,
Dün liseli bir kardeşimiz bana geldi. Vatan'dan Ram almış. Anakarta uyumsuz(yüksek frekanslı) çıktı ve biz de paketi açmış bulunduk. Tamam benim de hatam var yalnız, bu kardeşimiz anakartının markasını modelini her ayrıntısını kağıda yazmış oradaki görevliye göstermiş. Görevli de internete bakmaya üşenmiş, ya da kötü niyetli davranmış olacak ki satışı gerçekleştirmiş. Şimdi nasıl değiştireceğimizi ya da iade edeceğimizi düşünüyoruz. Tabi bu her kurum ya da şube için geçerli olmayabilir.

memberstr

seron

ilk linke göre konuşuyorum. Bak şimdi gardaşım seninle biraz muhabbet edelim:

Marka    Technopc > tamam o farketmez.
Garanti Tipi    Resmi Distribütör Garantili > sıkıntı yok.

Bellek Özellikleri Ram Tipi DDR3
Sistem Belleği 4 GB
Bellek Hızı 1333MHz
Bellek Yuvası 2

tamam da hangi marka ram? hi-level ise hiç bulaşma yanarsın.

Klavye ve Mouse    Var > Bu iyi.

Disk Özellikleri Disk Kapasitesi 500 GB
HDD Hızı 7200 RPM

tamam da hangi marka disk? Hitachi, toshiba ise kaç oradan! HDD hızı ise RPM ile ölçülmez!!! seni kandırıyorlar gibi geliyor bana...

Ekran Kartı Özellikleri İşlemci Numarası    AMD X4 5150 > bu zaten senin işlemcin değil mi? ekran kartı kısmında bunun ne işi var?
Ekran Kartı Tipi    Harici Ekran Kartı >>> harici ekran kartı derken? on board mı? USB mi? markası ne? belleği melleği?
İşlemci Özellikleri İşlemci Tipi    AMD X4 >>>> tamam zaten 40 defa dedin anladık. XP zamanlarından kalma kıytırık işlemciniz var!

İşlemci Cache    4 MB L2 cache >>> tamam iyi
İşletim Sistemi Özellikleri İşletim Sistemi    Ubuntu >>> bu daha da iyi.

3D Desteği    Yok >>> nası yani?! >:( o ne demek oluyor? sanırım onboard ekran modülü var, ubuntuda ve youtube'de kasılacak...
Sürücü Özellikleri İşlemci Hızı    1.6 GHz >>> Bu işlemcilerden kaldı mı? Bakınız ram yükseltmeli miyim diye konu başlığı var oradaki arkadaş internetten video izleyemiyor. hele ki bu işlemci çok çekirdek değilse (ne olduğu belli değil, kendi sitesinde de çekirdek sayısı belirtilmemiş) ubuntu'da kasar bu?

Optik Sürücü    DVD Dual Yazıcı >> tamam da hangi marka? en iyisi asus, LG veya adını duymadığınız * bir şey ise geç onu bir...

Diğer Garanti Süresi (Ay)    24 >> iyi bari! iyi ki var!

Alma kardeşim alma! adamlar marka model vermiyor, özellikleri şaibeli veriyor, ne çıkacağı belli değil. Anakartın marka modeli yok, muhtemelen foxconn, elinde kalır, kırk defa garantiye gider gelir bu ürün. şimdi diğer sistemlere bakayım bilgi vereceğim...

-------
evet... diğer linklere de baktım ve malesef farklı birşey göremedim. Şu siteyi bir boşver bence. Bak ne diyeceğim: bence elindeki paranın yarısı ile ikinci el sahibinden olacak şekilde o bilgisayarlardan daha üstün bir bilgisayar alabilirsin. Tabi sorunsuz bulmak meselesi biraz zor. yeni alacağım diye o çöplere para verme bence. Yine de sen bilirsin. Bilgisayarda ne yapacağın önemli değil, parayı nereye/neye yatıracağın önemli.

memberstr

Alıntı yapılan: seron - 16 Kasım 2015 - 18:12:17
ilk linke göre konuşuyorum. Bak şimdi gardaşım seninle biraz muhabbet edelim:

Marka    Technopc > tamam o farketmez.
Garanti Tipi    Resmi Distribütör Garantili > sıkıntı yok.

Bellek Özellikleri Ram Tipi DDR3
Sistem Belleği 4 GB
Bellek Hızı 1333MHz
Bellek Yuvası 2

tamam da hangi marka ram? hi-level ise hiç bulaşma yanarsın.

Klavye ve Mouse    Var > Bu iyi.

Disk Özellikleri Disk Kapasitesi 500 GB
HDD Hızı 7200 RPM

tamam da hangi marka disk? Hitachi, toshiba ise kaç oradan! HDD hızı ise RPM ile ölçülmez!!! seni kandırıyorlar gibi geliyor bana...

Ekran Kartı Özellikleri İşlemci Numarası    AMD X4 5150 > bu zaten senin işlemcin değil mi? ekran kartı kısmında bunun ne işi var?
Ekran Kartı Tipi    Harici Ekran Kartı >>> harici ekran kartı derken? on board mı? USB mi? markası ne? belleği melleği?
İşlemci Özellikleri İşlemci Tipi    AMD X4 >>>> tamam zaten 40 defa dedin anladık. XP zamanlarından kalma kıytırık işlemciniz var!

İşlemci Cache    4 MB L2 cache >>> tamam iyi
İşletim Sistemi Özellikleri İşletim Sistemi    Ubuntu >>> bu daha da iyi.

3D Desteği    Yok >>> nası yani?! >:( o ne demek oluyor? sanırım onboard ekran modülü var, ubuntuda ve youtube'de kasılacak...
Sürücü Özellikleri İşlemci Hızı    1.6 GHz >>> Bu işlemcilerden kaldı mı? Bakınız ram yükseltmeli miyim diye konu başlığı var oradaki arkadaş internetten video izleyemiyor. hele ki bu işlemci çok çekirdek değilse (ne olduğu belli değil, kendi sitesinde de çekirdek sayısı belirtilmemiş) ubuntu'da kasar bu?

Optik Sürücü    DVD Dual Yazıcı >> tamam da hangi marka? en iyisi asus, LG veya adını duymadığınız * bir şey ise geç onu bir...

Diğer Garanti Süresi (Ay)    24 >> iyi bari! iyi ki var!

Alma kardeşim alma! adamlar marka model vermiyor, özellikleri şaibeli veriyor, ne çıkacağı belli değil. Anakartın marka modeli yok, muhtemelen foxconn, elinde kalır, kırk defa garantiye gider gelir bu ürün. şimdi diğer sistemlere bakayım bilgi vereceğim...

-------
evet... diğer linklere de baktım ve malesef farklı * bir şey göremedim. Şu siteyi bir boşver bence. Bak ne diyeceğim: bence elindeki paranın yarısı ile ikinci el sahibinden olacak şekilde o bilgisayarlardan daha üstün bir bilgisayar alabilirsin. Tabi sorunsuz bulmak meselesi biraz zor. yeni alacağım diye o çöplere para verme bence. Yine de sen bilirsin. Bilgisayarda ne yapacağın önemli değil, parayı nereye/neye yatıracağın önemli.

Hepinize teşekkür ederim.Çok emek verdiniz.Benim için bir pc seçermisiniz.Görüntüsü güzel olsun yeter...
http://www.hepsiburada.com/masaustu-bilgisayarlar-c-34

seron

Görüntüsü güzel olmasın. Kasa sorun değil. Anadığım kadarıyla sizin elinizde biraz para var ve çevrenizde yardımcı olabilecek kimse yok. Biraz beklerseniz ben en geç yarın size bir sistem toplayayım, bakın, beğenirseniz alırsınız. Verdiğiniz son linkte de özellikler tam belirtilmiyor ve iyi olanlar çok pahalıya geliyor. Onlar olmaz... Biraz sabredin ben araştırıyorum şimdi...

memberstr

Alıntı yapılan: seron - 16 Kasım 2015 - 18:31:46
Görüntüsü güzel olmasın. Kasa sorun değil. Anadığım kadarıyla sizin elinizde biraz para var ve çevrenizde yardımcı olabilecek kimse yok. Biraz beklerseniz ben en geç yarın size bir sistem toplayayım, bakın, beğenirseniz alırsınız. Verdiğiniz son *bağlantıda de özellikler tam belirtilmiyor ve iyi olanlar çok pahalıya geliyor. Onlar olmaz... Biraz sabredin ben araştırıyorum şimdi...

Sizden haber bekliyorum.Acelem yok

seron

Yok... Olmuyor. Aşağı tükürsem sakal, yukarı tükürsem bıyık. O kadar parayla düşük özellikli kaliteli malzeme kullanamıyorum. Şu an ben bir internet kafedeyim, kafeciye sordum o da "o parayı o makineye vereceğine akıllı telefon alsın" diye espiri yaptı ;D

Malesef olmuyor.
4GB ram, 100TL civarında
İşlemci 400 dolaylarında. Şimdiden 500 oldu. Haydi 400 diyelim;
iyi bir anakart, harddisk, Ekran kartı 500TLyi geçiyor. şimdiden 1000'i bulduk. Daha kasa, güç kaynağı vb yok...
Acaba o linklere karşı çıkmasa mıydım? ???

Neyse ben şu an bu havuz problemini çözemiyorum. Çözebilen arkadaş varsa o da olur :)

ata1

ata1

İşlemci Türü: Intel Celeron, İşlemci Hızı: 2.60 GHz, Sabit Disk: 500 GB, Bellek: 4 GB, İşletim Sistemi: Free Dos

diye kısa bir bilgi vermişler o kadar ama en azından bir marka  ;D

http://www.akakce.com/bilgisayar-masaustu/en-ucuz-lenovo-h520e-57-330211-fiyati,3776071.html
edit :detaylar
http://www.hizlial.com/lenovo-h520e-57-330211-g2030t-26ghz-4gb-500gb-freedos-masaustu-bilgisayar/10563629

memberstr

Casebull veya tekno pc den birini seçemezmisiniz

seron

Detaylı özellik-mözellik yok kandırıyorlar  >:( ;D

mesela şöyle demeleri lazım:
kingston 4gb ddr3 1600
Asus asdasdasd model DVD çift katman
samsung asdasdasd model 500GB 3.5" saniyede şu kadar megabayt veri hızı 7200RPM
Anakart A markası asdasdasdasd model şöyle şöyle bios böyle çipset.
işlemci AMD veya intell farketmez, en azından 4çekirdek 2.4ghz senin işlemciye benzer 2 veya 4M önebellek-cash
gibi...
onları yazmamışlar, açık açık ne çıkarsa bahtınıza deniyor :(

ata1

seron

Alıntı yapılan: memberstr - 16 Kasım 2015 - 19:28:59
Casebull veya tekno pc den birini seçemezmisiniz

O zaman o verdiğiniz linklerden ya ilkini ya ikincisini (zaten üçüncüsü aynı) seçeceğiz.
-Birincisinin işlemcisi zayıf ramı iyi.
-ikincisinin işlemcisi biraz daha iyi gibi duruyor, ama ram düşük, olsun idare eder diyelim. yanında monitör ve antivirüs de veriyorlar velki dual boot yaparsanız windowsa kurarsınız. o halde ikinci link. ama şikayet etmek yok.

Alıntı yapılan: eral - 16 Kasım 2015 - 19:33:48
http://www.hepsiburada.com/masaustu-bilgisayarlar-c-34?filtre=[{%22id%22:%22actual_price%22,%22values%22:[%22500.0%3Cactual_price%3C750.0%22]}]
hangisinde diyor ki onda desin bu fiyata size o dediğiniz markalarla vermesi imkansız
Zaten mesle de burda. Bakın yukarıda da yazdım o fiyata adam gibi toplanmıyor. En azından marka model verseler ne aldığımızı biliriz; o da yok...

ata1

marka model yazarsa kimse alma o zaman  ;D bunlar satış yöntemleridir . en sağlıklısı kendin dizmen tabi bilgi ve beceri gerekir nereden ne alacağını bilmekte yetmez.
nasıl birleştirilecek ne nereye monte edilecek gibi bazı soruları bilmek de gerekir . bu durumda sayın arkadaşımızı aşıyor . yapacağı şey karpuz tezgahından .
kendi seçecek ne çıkarsa da bahtıma diyecek.

memberstr

Ben aşağıdaki pc almaya karar verdim yakında umarım aranızda olurum.Herkese yorum yaptığınız için teşekkür ederim...

http://www.hepsiburada.com/technopc-w015-smart-hd511333-amd-x4-5150-1-6ghz-4gb-500gb-ubuntu-masaustu-bilgisayar-p-BD601817

plazma

@seron yukarıdaki iletinizde bazı kısımlada tam bilmiyorsunuz sanırım amd işlemcilerde de apu olayı var inteldeki hd4000 vs gibi [1], 3d yok demesi oradaki 3 boyutlu sistemden bahsediyordu, gözlk takılarak veya 3monitör için gibi düşünün, markalarda da diğer bileşenlerde bu iyi bu değilden çok kalite amaca uygunluk derecesidir. Elimizde 1000tl var ve bu meblağ ile birşey yapılacak onda da render veya matlab hesaplamaı yapmaaycak kullanıcı oyüzden 1600mhz ve 1333mhz olması çok değiştirmiyor olayı o şekilde bakarak toplarsak 2binin altında zaten bir sistem olmuyor. Yukarıda bir konfigüreasyon verdim ben örnek olarak ne kadar ekmek okadar köfte olayına dönüyor aslında olay 4gb kingston ram 83tl, disklerde de zaten WD, seagate (Hitachinin disk bölümü WD zaten), dvd sony,lg,samsung, asus gibi markalar var, ekran kartına gerek yok o/b yeterli olur yapacağı işlemler için çok iyi bilginiz yok ise daha çok bence kullanıcının aklını karıştırmayın bu konuda, o ne marka bu ne marka yerine toplasa kullanıcı her satış yapan firma cihazı monte şekilde göndermiyor demonte olarak gönderirir o konuda var.

@memberstr üst limit 1000 Tl değil mi? Szi kendiniz toplarsanız aşağı yukarı 800-1000 Tl arası fiyatlar çıkıyor hazır sistemlerde de işletim sistemi olmayan (freedos) veya ubuntu yüklü olanlara bakabilirsiniz. Disk olarak 500gb enazından olsun ramde 4 gb çok rahat yeter size, harici ekran kartına gerk yok çünkü grafik ve oyun kısmı ile ilgili bir isteğiniz yok.Techops alamaya karar verdiniz soru işratei mi var kafaınızda iletim kurun firma ile modeli sorun [2]. Casebull da bir hata var zaten özelliklerinde ram tipi ddr2 ve ddr3 olarak iki farklı ifade var hangisi doğru belli değil, ddr2 ise zaten eski bir anakart ve yapı vardır o yüzden onu tercih etmeyin.

1. http://www.amd.com/en-us/products/processors/desktop/athlon#
2. http://technopc.com.tr/web/tr/iletisim/

Bir başka toplama öneriside teknobiyotikten madem vatanla ilgili sıkıntıları nız oldu :

TeknoBiyotik PC Konfigüratör
İşlemci: Intel Pentium G3240 Soket 1150 3.1 GHz 3MB Önbellek 22nm İşlemci - 54,50$ + KDV = 185,86 TL
Anakart: Gigabyte GA-H81M-D2V Intel 1150 Soket DDR3 USB3 SATA3 mATX Anakart (Haswell) - 63,25$ + KDV = 215,70 TL
Bellek: Hi-Level 4GB 1333MHz DDR3 Ram (HLV-PC10600D3DK/4G) - 20,49$ + KDV = 69,87 TL
Ekran Kartı:
HDD: WD 1TB Blue 3,5" SATA III 6Gbit/s 7200 RPM 64MB Cache (WD10EZEX) - 57,42$ + KDV = 195,81 TL
SSD:
Optik Sürücü: SAMSUNG 24X SH-224DB Sata Siyah DVD-RW (Oem / Kutusuz) - 19,90$ + KDV = 67,86 TL
İşlemci Soğutucu:
Kasa: Dark Blade 400W, 4xUSB (2xUSB3.0, 2xUSB2.0), 2x12cm Fan, SSD Ready ATX Siyah Oyuncu Kasası - 47,00$ + KDV = 160,28 TL
Güç Kaynağı:
Ek Kasa Fanı:
Fan Kontrolcü:
Kart Okuyucu:
Ses Kartı:
Klavye:
Fare:
Klave+Fare:
Monitör:
Hoparlör:
Kamera (Webcam):
Kulaklık:
Mousepad:
İşletim Sistemi:
Anti-Virüs ve Güvenlik Yazılımları:
Kablosuz (Wifi) Adaptörler:

USD TOPLAM: 262.56$ + KDV
TL TOPLAM: 895.38 TL

kendinizde toplamak isterseniz uygulaması var sitesinde :http://www.teknobiyotik.com/pc-sihirbazi/akilli-pc-sihirbazi.html

memberstr

ata1

sadece size aynı paraya daha iyisi yapılabileceği açıklanmak istenmiş. Karar yinede size aittir  ;D insan kullanımı her geçen gün artar yani isteklerimiz arttıkça sistem gereksimleri artar kısacası bugün için yeterli olan yarın yeterli gelmez

plazma

Ben beğenmedim diye bir tabir kullanmadım, eğer aklınızda bir şüphe soru işareti vs var ise firmayı arayıp sorabilirsiniz dedim, diğer marka içinde özelliklerinde çelişki var. Tekrar baktım o işlemci 1.6 Ghz ben kendim bu modelden kullanmadım şuan belki yapmazda ilerleyen zamanda flash oynatan sitelerde ağır kalabilir.