Tomboy Notları'nın yedeğini alma

Başlatan ubuntuM, 13 Kasım 2015 - 11:00:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ubuntuM

Tomboy'u aktif olarak kullanacağım fakat çok önemli bir sorum var. Tomboy'un yedeğini nasıl alabilirim? Hangi klasörde barınıyor? Mevcut klasörü Flash belleğe alıp daha sonra tekrar mevcut yere kopyaladığımda tüm not notlarım olduğu gibi geri geliyor mu?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Kasım 2015 - 13:58:07

Tomboy'da, Araçlar - Dışa Aktar seçeneğinde HTML'a Aktar seçeneği var. Tümünü dışarı aktardığımda, daha sonra tekrar içe aktarırsam tüm notlarıma kavuşabilecek miyim? Bir de, Dışa Aktar var ama İçe Aktar seçeneği yok maalesef. Nasıl olacak bu?

heartsmagic

Dışa aktarma var ama içe aktarma yok mu? Garipmiş.
Dizin yolu şuymuş: .local/share/tomboy/
Başında nokta bulunan dosyalar gizli dosyalardır, dosya yöneticisinde ctrl+h ile görebilirsin.
Yedekleme için de şunu kullan:
http://askubuntu.com/a/14159/32037

Önce eşleme, sonra dizini yedekleme, taşıma, taşınan sistemde tekrar eşleme şeklinde oluyormuş.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ubuntuM

Peki şu alttaki klasör dahil hepsini mi alacağım? O klasörün içinde de yine öyle iki sarı dosya var. Tomboy klasörünün içindeki her şeyi mi alacağım yani yedek olarak?

daligo5

Eger not uygulamasi tavsiyesi isterseniz cherytree tavsiye ederim yedeklemesi de cok basit hemde mukemmel bir uygulama ben onu kullaniyorum yaklasik 5 senedir
http://piyonsatranc.blogspot.com/

satranç modern bir beyin işkencesidir.

ubuntuM

Alıntı yapılan: daligo5 - 14 Kasım 2015 - 17:03:52
Eger not uygulamasi tavsiyesi isterseniz cherytree tavsiye ederim yedeklemesi de cok basit hemde mukemmel bir uygulama ben onu kullaniyorum yaklasik 5 senedir

Nereden indirebilirim, link verebilir misiniz?

daligo5

depoda var
sudo apt-get install cherrytree
http://piyonsatranc.blogspot.com/

satranç modern bir beyin işkencesidir.

heartsmagic

@ubuntuM, bence tomboy dizininin tamamını al. 

mhmtkrktr

Cherrytree kullanacaksan , tomboy da bütün notları dışarı al demen yeterli olur. Html formatında olduğu için , cherrytree 'de notları içeri aktar menüsü ile tomboy notlarını cherrytree içerisine alabilirsin.

Yok eğer , tekrar tomboy kullanıcam dersen, backup dizininin yedeğini alman yeterli olur.

Not: Bu tarz yedek alma işlemlerini arşiv haline dönüştürerek almanı tavsiye ederim.

ubuntuM

Alıntı yapılan: mhmtkrktr - 15 Kasım 2015 - 01:00:04
Cherrytree kullanacaksan , tomboy da bütün notları dışarı al demen yeterli olur. Html formatında olduğu için , cherrytree 'de notları içeri aktar menüsü ile tomboy notlarını cherrytree içerisine alabilirsin.

Yok eğer , tekrar tomboy kullanıcam dersen, backup dizininin yedeğini alman yeterli olur.

Not: Bu tarz yedek alma işlemlerini arşiv haline dönüştürerek almanı tavsiye ederim.

CherryTree'i inceledim, gayet uygun görünmesine rağmen sırf İngilizce olduğu için kullanmaktan vazgeçtim. Tomboy ile devam edeceğim artık. Backup dizinini aldıktan sonra olur da bilgisayara format atarsam, aldığım dizinin içini tekrar aynı yere kopyaladığımda gelecektir tüm notlarım. Fakat Backup dizininin dışındakileri anlayamadım doğrusu.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Kasım 2015 - 16:03:29

Tomboy'da hiçbir şekilde yedek alınmıyor. Test ettim, hiçbir not geri gelmedi. En iyisi, tarayıcıdan OneNote kullanmak.

mhmtkrktr

Alıntı YapCherryTree'i inceledim, gayet uygun görünmesine rağmen sırf İngilizce olduğu için kullanmaktan vazgeçtim. Tomboy ile devam edeceğim artık. Backup dizinini aldıktan sonra olur da bilgisayara format atarsam, aldığım dizinin içini tekrar aynı yere kopyaladığımda gelecektir tüm notlarım. Fakat Backup dizininin dışındakileri anlayamadım doğrusu.
Alıntı YapTomboy'da hiçbir şekilde yedek alınmıyor. Test ettim, hiçbir not geri gelmedi. En iyisi, tarayıcıdan OneNote kullanmak.

Öncelikle CherryTree büyük oranda Türkçe çevirisi yapılmış bir program. Çok küçük oranda İngilizce olan yerleri var. Bu bölümlerin de kullanıma engel olacağını sanmam. Bir süredir kullanıyorum. Tomboy 'dan çok daha gelişmiş ve sorunsuz bir program.

Tomboy yedeğini ne şekilde aldın yada geri koydun bilmiyorum , ancak ben kendisini kullandığım dönemde yedeklemeyi söylediğim şekilde yapıyordum. Normalde notlar backup dışında ki bölümde oluşuyor. Tomboy'u her kapattığında bu notlar Backup içerisine kopyalanıyor.
Backup dizininin içindekileri bir üst dizine yani ~/.local/share/tomboy altına kopyalamayı deneyebilirsin.

heartsmagic