Gdm ile Lightdm arasındaki fark nedir?

Başlatan kantland, 10 Kasım 2015 - 21:21:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kantland

15.10 a gnome shell kurdum giriş yapamadım sorun çıktı sonra  gnome desktop olarak kurdum unity nin üsütüne gdm ve lightdm önce gdm kurmuştum sonra lightdm kurdum ama farkı nedir bulamadım hangisi daha iyidir ligtdm kurdum grome ve gnome klasik var internette araştırdım ama tam bir bilgi bulamadım

ata1

https://wiki.manjaro.org/index.php/Install_Display_Managers

kendi kullandığım için bu elimin altındaki kaynak tabi sizin için değildir kurulum komutları ama genel fikir edinebilmen için bir göz at

tlg

Gdm, GNOME ile birlikte gelen GNOME takımının geliştirdiği bir yazılımdır. Lightdm ise Unity takımının geliştirdiği bir yazılım. Aslında ikisi de aynıdır, masaüstü ortamımızı seçmemize yararlar.

ata1

en kısa açıklaması şu olabilir giriş yöneticisi izinsiz girişleri önlemek için diye biliriz .verdiğim link de şuna benzer bir açıklama yapılmış  :))

Display Managers  giriş ekranlarını sunar ve bu nedenle sisteminize yetkisiz erişimi önlemek için koruyucu güvenlik bariyerleri olarak hizmet  sunar . Ayrıca Giriş Yöneticileri olarak adlandırılır. Farklı masaüstü ortamları ile olduğu gibi, farklı ekran yöneticileri çalıştırmak için farklı sistem kaynaklarını gerektirir