[Çözüldü] Program Yazabilenler, Shred yazılımı gerekli

Başlatan seron, 08 Kasım 2015 - 23:33:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

seron

Arkadaşlar komik duruma düşmek istemem, o yüzden bu başlığı çekinerek açıyorum.

Aramızda ileridüzey programlama bilgisi olanlar var ise,

-Arayüz ağırlıklı çalışan,
-Kullanımı kolay,
-NTFS, FAT32, ext1-2-3-4vb disk yapılandırmaları üzerinde çalışabilecek
-Tüm diski ya da partisyonu seçerek değil de, sadece seçilen dosya, ve/veya disk boş alan taraması yapabilecek,
-Üzerine yazma adedi elle yazma tekniğine değil bilinen guttman, schneider, russian GOST, baseline... gibi büyük güvenlik kurumlarınca geliştirilmiş standart shredding(güvenli silme) işlemi yapan,...

"güvenli silme programı" yazılabilir mi?

Terminalden kullanmak zorlu olabiliyor. Ayrıca "bleachbit" gibi yazılımlara güvenmiyorum. Şayet aranızda gönüllü olarak uğraşmak isteyen var ise, ben de kendi bilgisayarımda test ederek buradan devamlı iletişim halinde olabilirim. Bu programı açık kaynak depolarında paylaşacağız ve ekipte bununan arkadaşların adı geçecek.

Kaynak kod ve beli başlı algoritmalar için HEIDI firmasının ERASER yazılımından faydalanılabilinir; yanılmıyorsam açıkkaynak bir program eraser. Sizler sadece debian temelli linuxlarda çalışabilir hale getireceksiniz (zor olduğunu biliyorum  ;D )

Ne dersiniz? Biraz muhabbet edelim...
Bu arada ben hiç anlamıyorum sadece sizlere teklif sunuyorum.

-DıLgEş-

Dediğiniz programları hiç kullanmadım... Güvenli silme programlarının kaynak kodları varsa bir inceleyin bence..
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

seron

Bende programlama bilgisi hiç yok. Yapabilen arkadaşlardan "gönüllü olarak-karşılıksız" yapabiliyorlarsa yapıp depolara eklenmesi için GNU'ya başvurmalarını rica etmiştim. Ben bir şey istemiyorum, adları duyulmuş olur, güzel olur. Pardusta falan da kullanılır. Arayüzden rahatça kullanılabilirse indirme sayısı oldukça yüksek olabileceğine inanıyorum...

plazma

Konun programlama ile alakası yok siz direkt ihtiyacınız olan bir uygulamayı başka kişilerin yazmasını yada port etmesini istemişsiniz. Eğer siz kendiniz yazmak istiyorsanız ona göre yardımcı olunur yada yol çizilir, öbür türlü işiniz zor.

seron