Linux ve Özgür Yazılım Sözlüğü Yayında !

Başlatan speakerXXL, 08 Kasım 2015 - 00:23:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

speakerXXL

Alıntı YapHakkında,

selam geleceğin yazılımcıları!

bu site mübarek laptoplarını açmış; kod yazan, geleceğin programcı penguenlerine, yazılım sanatını öğreten bilgilerle donatmak amacıyla oluşturulm... şaka şaka, yok öyle * bir şey inanmayın pek bir beklentiniz olmasın, bu site çökmüş hard disklere, su kaçmış usb'lere recover olmaz. heklemiş netwörk'lere firewall olmaz.sizi microsof'un ve apple'ın tekelinden, linux'un kernel panicinden, ibm'in websphereinden, java'nın swinginden, windows'un mavi ekranından, php'nin compilationundan, C++'nın runtime error'undan kurtarmaz.

Paylaşırken eğlenebilirsin, mizah yapabilirsin, buna karışmaz muhabbetinize limon sıkmaz, sıksa sıksa portakal sıkar.
Herkes özgürce yorum yapabildiği için yazılan her bilginin doğruluğunun %100 garantisi yoktur, garantinin bankası vardır.

bu site open source fikriyatının neferi gençlerinden oluşan bir sözlüktür, korsan yazılım kullanarak yavru penguenlere kötü örnek olan ebevenylerimizi de kınıyor, en kısa zamanda hak yoluna vasıl olup özgür yazılıma geçmelerini diliyoruz.

saygılarımızla,

Canınız istedikçe veya sıkıldıkça bir şeyler karalamak için buradan ulaşabilirsiniz.

fsutil

cokomoko

Çok güzel özellikle giriş yazısı hem güldüm hem de hoşuma gitti, demek sözlüğümüz de oldu. :) :) :)
''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
........................Linus Torvalds..........................
İnsanın aradığı sadece huzur ve mutluluktur, 1 numara olmak yalnız kalmak demektir ve 1 numara kalmak için birçok şeyi feda etmek zorunda kalırsın...

hasanyılmaz

Yanlış hatırlamıyorsan daha önce vardı; Kapandı da yeniden mi açıldı acaba?

neynefes

Sesli güldüm :)
İyi olmuş, ne geyikler dönecek sözlükte çok merak ediyorum :)

ata1

;D yorumların bazılarını okudum karnım ağırdı yaw

Quapukulu

Gerçekten ihtiyaç vardı.Umarım yakında ''Yardım'' başlıklarını görmeyiz.(Gerçi kurallar arasında bu konu belirtilmiş ama)

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

seron

Beğendim ;D
Ben bunun faydalı olabileceğine inanıyorum. Zira espirilerle mizahla daha kolay öğrenebiliyorum. Bazen araştıra araştıra istediğim "ayarda" bulamadığım bir bilgi için "ekşi" gibi yerlere başvurarak, espirili ve bilgili kişilerden daha çabuk, kolay ve kalıcı öğreniyordum. O yüzden bana göre iyi oldu...

-DıLgEş-

Çok güzel olmuş elinize sağlık... Üyeliği şimdi yapıyorum..
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

speakerXXL

Alıntı yapılan: hasanyılmaz - 08 Kasım 2015 - 00:51:40
Yanlış hatırlamıyorsan daha önce vardı; Kapandı da yeniden mi açıldı acaba?

Projeyi duyurduktan sonra, daha önce böyle bir proje olduğundan bahsedilmişti. Öncesine ilişkin bir bilgimiz yoktu maalesef. Şu an ki proje, önceki proje veya projelerle bağlantılı değildir.

Alıntı yapılan: seron - 10 Kasım 2015 - 15:34:54
espirili ve bilgili kişilerden daha çabuk, kolay ve kalıcı öğreniyordum. O yüzden bana göre iyi oldu...

Espiri olsun ama, ama bilginin içi de dolu olsun değil mi?

Bu tür ortamlarda çerçeve çizmek ve kıvamı tutturmak bana göre zor. Şu an için herhangi bir çerçeve de çizmek istemiyoruz ama bununla birlikte kıvamı tuturacak olanlarda katkı verenler olacaktır.

Desteklerini ve güzel kanaatlerini esirmeyen tüm dostlarımıza teşekkür ederiz.

Daha iyi, daha bilgi dolu bir ortam sağlanması için, yapıcı görüşlerinizi ve yönlendirmelerinizi esirgememenizi ve gördüğünüz eksik ve hataları bildirmenizi rica ediyoruz.

ginraj

speakerXXL

Mobil desteği ile ilgili çalışmalar devam ediyor.

bukagi

Çok güzel olmuş. karşılama yazısı çok hoş evet.  ;D
Hayırlı olsun.

meda

Yeni kullanıcı ve de bazı meraklı kişiler için güzel oldu. :) Hayıırllı olsun Emeği geçen arkadaşlara teşekkürler ...
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"