[Çözüldü] Home Klasöründeki Bazı Sistem Klasörleri Kayboldu -Mint

Başlatan seron, 07 Kasım 2015 - 23:07:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

seron

merhaba arkadaşlar.
sistem bilgileri:
Linux Mint Cinnamon 17.2 32bit

daha önce aynı sistemin 64 bitini kullanırken, kodeklerle ilgili bir sorun yaşamış ve düzeltmeye çalışırken sistemi hepten göçertmiştim. dün, bu sistemi kurdum ve depodan gereksinim duyduğum programları kurduktan sonra az önce baktım ki....

resimde gözüken ikonlara tıklatınca "home/seron/resimler bulunamadı. lütfen yazılım hatalarını kontrol edip tekrar deneyin" diyor.
bu arada özel mesaj aldım. nedense yanıtlayamıyorum. bana mesaj yazan arkadaşa cevabım evet.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

ata1

izinlerinizi kontrol edin öncelikle bazı arkadaşlarımız root yetkisi verdikleri dosyaları kullanıcı yetkisiyle açmaya çalışıyor. ayrıca bu dosyalar nasıl yüklendi

seron

hangi dosyalar nasıl yüklendi? home klasöründeki klasörler sistem yüklendiğinde hazır oluşmuyor mu?

izinler konusunu anlamadım. şu anda root değilim.

ata1

öncelikle açmak istediğin klasöre sağ tıklayıp özelliklerden izinleri kontrol eder misin neden sarı balonlar var onlarda home de yok masa üstünde yok . kullandığın masa üstünden mi kaynaklı bilemediğimden ilk aklıma gelen o klasörler root yetkisi almış olması .

seron

hayır hayır, klasörler mount edilemiyordu ve yazılımsal bir sorunu gidermem gerektiğine dair bir uyarı vardı.
o klasörlerin yerine aynı adda klasörler oluşturdum ve yeni klasörlerin simgeleri sol taraftakilerin yerini aldı. neticede onların yerine aynı klasörler var fakat, bir screenshot aldığımda resimler gidip resimler klasörüne yerleşmiyor. yani sistem, oluşturduğum klasörleri difolt sistem klasörü olarak tanımlamıyor.

şayet sorun sürümden ya da bir hatadan kaynaklanıyorsa hiç üşenmeden 17.1 sürüme geçebilirim sorun değil. şayet terminalden düzeltilebilirse hergün müsaitim çıktı paylaşabilirim.

bu arada özel mesaj gönderemiyorum. yanıtla düğmesi ya da ikonu yok. sorunu giderebilirsek özelden yanıtlayacağım.

speakerXXL

Aşağıdaki komutları sırasıyla uçbirimde çalıştırmayı deneyin.

xdg-user-dirs-update
xdg-user-dirs-update --force

seron

merhaba arkadaşlar.

malesef yanıt beklemeye sabredemedim, ve bir arkadaşıma telefonla durumu anlatıp TW ile bağlandım. sistemde bir nedenden dolayı hasar oluştuğunu söyledi(ne kadar anlıyor bilmiyorum). ben de sistemi yeniden kurdum.

değerli zamanınızı aldığım için özür diler, karşılıksız yardımseverliğiniz için teşekkür ederim.

konu kapanmıştır. yine de konuyu çözüldü olarak işaretlemeyeceğim. aynı sorunla karşılaşan arkadaşlar olursa buradan devam edebilirler...
----------
tekrar merhaba arkadaşlar...

sorunumun nedenini anladım. bahsettiğim sistem dosyalarını yanlışlıkla ben silmişim. acemilikten olsa gerek.
sistemimde cairo dock kullanıyordum. bu dock üzerindeki bazı gereksiz gördüğüm şeyleri elle kaldırmaya çalışırken dock'tan kaldır yerine sil'e basmışım. aynı hatayı yeni kurduğum sistemde de tekrarlamak üzere iken farkettim.

sistemimde sorun yoktur.

konu çözülmüştür...