Ubuntu 16.04 LTS - Kod Adı "Xenial Xerus"

Başlatan decent, 22 Ekim 2015 - 03:29:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

neynefes

Hayal gücü iki telefon, iki tablet yapmakla mı geniş gözüküyor. İleriyi görmek? Hani eleştirdiğimiz kişiler aynı kulvarda değil. Özgür yazılım felsefesi farklı. Dişe dokunur dolu bir eleştiri de yok ortada. Steve jobs'ta Ubuntu'da zerre umrumda değil. Hele Apple hiç umrumda değil. Para veripte kullandığım bir sistemin fanatikliğini yapmak kadar saçma birşey yoktur. Bugün sıkıldım mı, a dağıtımı daha mı iyi çeker oraya giderim. Eleştiri yapılacaksa lütfen bilgiyle,  belgeyle dolu dolu gelin.

sireno52

ömü hayatımda 1 tane olsun  apple  ürünü kullanmadım elimde param olduğu  halde  gidipte ıphone  almam şu an sony xperia  z1 kullanıyorum   yani anlıyacağın  bir apple fanatiği eğilim  işimde olmaz  zaten fanatiklikle
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

MuhbirKedi

Alıntı yapılan: sireno52 - 16 Kasım 2015 - 11:02:38
ömü hayatımda 1 tane olsun  apple  ürünü kullanmadım elimde param olduğu  halde  gidipte ıphone  almam şu an sony xperia  z1 kullanıyorum   yani anlıyacağın  bir apple fanatiği eğilim  işimde olmaz  zaten fanatiklikle
Aynen katılıyorum size. Neden daha performanslı ve daha kullanışlı bir telefon hem kaliteli hem de ucuzsa şahsen Apple almam. İnsanları sömürmekten başka bir şey yapmıyorlar. Ayrıca elindeki telefonla yetinmeyip sürekli en son model telfonları alanlara da sinir oluyorum. İsraf... Adam asgari ücretle çalışıyor elinde son model telefon ne iş? Bir de ben geçinemiyorum diyor. Siz siz olun önce ihtiyacınız olanı karşılayın.
Önemli olan para değil, para ile ne yaptığındır, en iyi zenginlik ise gönül zenginliğidir. ;)

eronis

Babam sağolsun evimizde elmalar, iphone'lar, ipad'ler, macbook'lar uçuşuyor, ben yine apple cihazların hiçbirini işletim sistemleri yüzünden kullanmıyorum. Windows kullanmamam ile aynı sebepten...

Ciddi söylüyorum, eğer oyun oynamak yada bir amaç için kullanmayacaksanız, elinizde bulunan herhangi bir bilgisayar yada telefon (eski yada ucuz) size günlük olarak yeterli geliyor. Yeni cihazlar sadece insanı kanser ediyor (Psikolojik anlamda)
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

plazma

Bu kısa bilgiler için teşekkür ederiz, yavaş yavaş Ubuntu 16.04 LTS den konu başka yere doğru gidiyor, lütfen çok fazla sapma olmasın.