Hangi CD/DVD yazma yazılımını kullanıyorsunuz?

Başlatan eren, 23 Kasım 2008 - 01:46:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi CD/DVD yazma  yazılımını kullanıyorsunuz?

Brasero
166 (87.8%)
GnomeBaker
24 (12.7%)
K3B
126 (66.7%)
Nero Linux
29 (15.3%)
Konsol
10 (5.3%)
Graveman
3 (1.6%)
Diğer
6 (3.2%)
Bashburn
5 (2.6%)
Xfburn
13 (6.9%)

Toplam Oy Verenler: 189

eren

Hangi CD/DVD yazma  yazılımını kullanıyorsunuz? Yoruma açıktır. Eklenmesini istediğiniz seçenek varsa eklenebilir.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

yogarock

heartsmagic

Gnomebaker, Brasero ve zaman zaman konsol kullanmaktayım.

Seçeneklere Graveman eklenebilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Gimp Uzmanı

Şimdiye kadar Brasero ile pek bir problemim olmadı. Geçinip gidiyoruz.

OKAN

Ben de hep brasero kullanıyorum. Konsolda nasıl yazdırma işlemi yapılıyormuş yav?

xwes

Bir .iso'ya çift tikladigimda direkt brasero açiliyor ben de ses etmiyorum :) Daha ozel bir şey yapacaksam k3b.

erginemr

Eskiden gnomebaker kullanıyordum, şimdi brasero kullanıyorum. İkisinden de memnunum.

Alıntı yapılan: aoyilmaz - 23 Kasım 2008 - 09:43:42
Ben de hep brasero kullanıyorum. Konsolda nasıl yazdırma işlemi yapılıyormuş yav?

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=1362.0

Bedreddin

K3B kullanıyorum. Ancak nedenini anlamadığım bir şekilde Ubuntu altında boyutu 4GB'tan büyük olan tek dosya, örneğin 4.2 GB boyutunda bir AVI dosyasını, yazdırmaya kalktığımda CD'nin dosya sistemini UDF yapıyor kendiliğinden, UDF'yi de XP SP3 okuyamıyor. Sırf bu yüzden arşivim için DVD çekerken Windows'a bağımlı kalıyorum.
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

ironic

GnomeBaker ile başladım. Audio CD  yazma işlemi sırasında dönüştürme yaparken işlemciye çok yükleniyor. Ayrıca yazdırdığım CD'yi dinlediğimde dönen CD sesi ve zaman zaman cızırtı geliyor. Bu konuda Brasero sorun yapmadı. Dönüştürme aşamasında da GnomeBaker a  göre çok daha az sistem değeri tüketiyor. Nero Linux u fazla test edemedim ama Brasero dan çok da üstün olduğunu sanmıyorum. :D Şu an için Brasero ile devam. En büyük eksiği liste oluştururken sürükle-bırak desteği olmaması. Liste oluşturmak tam bir eziyet.

Dikkatimi çeken Linux ortamında mp3 biçemini yasal bulunmadığından mıdır nedir? Kullandığım tüm yazılımlarda  mp3 cd'si oluşturma işlevi yok. Nero winfos da vardı fakat Linux'da bu desteği vermemiş.

erginemr

Alıntı yapılan: ironic - 23 Kasım 2008 - 11:03:14
...
Dikkatimi çeken Linux ortamında mp3 biçemini yasal bulunmadığından mıdır nedir? Kullandığım tüm yazılımlarda  mp3 cd'si oluşturma işlevi yok. Nero winfos da vardı fakat Linux'da bu desteği vermemiş.

Ben mp3 CD'si yapmak istediğimde, mp3 dosyaları CD'ye Veri CD'si olarak yazıyorum. Mp3 CD'si şeklinde özel bir format mı var?

Çağlar

K3b süper eğer Winfos'a (imlaya dikkat :) ) geri dönersem k3b arıyacağım programlardan biridir.
We got a badass over here!

Sypro

K3B sistemi kurduktan sonra ilk yüklenen 3 KDE yazılımından biridir. Amarok, Kaffeine ve K3b.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

atomkarinca

ironic

Alıntı yapılan: erginemr - 23 Kasım 2008 - 12:00:09
Alıntı yapılan: ironic - 23 Kasım 2008 - 11:03:14
...

Ben mp3 CD'si yapmak istediğimde, mp3 dosyaları CD'ye Veri CD'si olarak yazıyorum. Mp3 CD'si şeklinde özel bir format mı var?

Evet var . Veri CD 'sine istediğiniz her türlü dosyayı atabilirsiniz ama veri CD'sine atılan mp3leri birçok oynatıcı çalmaz.(müzik seti, diskman vs.)

lseker

@ironic, Nero'dada sanırım dediğin gibi bir seçenek yok. Hangi yakma programında mp3 cd'si şeklinde bi seçenek var ?
Dünya Güneş'in yardımı ile yaratıldı...Olduğu gibi kalmalı.
Toprak yaratıldığında üzerinde sınır çizgileri yoktu, onu bölmek insanlara düşmez.

xwes

Alıntı yapılan: ironic - 23 Kasım 2008 - 16:22:46
Evet var . Veri CD 'sine istediğiniz her türlü dosyayı atabilirsiniz ama veri CD'sine atılan mp3leri birçok oynatıcı çalmaz.(müzik seti, diskman vs.)

Bahsettiginiz şey 'Audio CD' mi? Bu şekilde mp3leri cdye yazarsaniz muzik seti filan okuyabilir ama sadece 17 adet kadar yazabilirsiniz ve mp3lugu de kalmaz zaten, formati degişir. Benim bildigim mp3ler CDye sadece data olarak atilabilirler. Ben daha once hep boyle yapardim ve diskmanim de gayet guzel okurdu mp3leri. Muzik setlerinin de çogu okur bu şekilde. Başka bir şekilde mp3 cdsi hazirlandigini hiç duymadim.

zeitgeist

Brasero, basit, pratik bir arayüzü var, benim için yeterli.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

Exodus

Onceleri Brasero kullaniyordum. Daha sonra K3b ile tanistim ve o sekilde devam ediyoruz ;)
Arch Linux FTW!

Çağlar

Bu arada 9.04 deposundan bresero yükledim daha farklı ve güzel :)
We got a badass over here!

hasanyılmaz

Gimp Uzmanı

Alıntı yapılan: lseker - 24 Kasım 2008 - 00:26:37
@ironic, Nero'dada sanırım dediğin gibi bir seçenek yok. Hangi yakma programında mp3 cd'si şeklinde bi seçenek var ?

Nero'da böyle bir seçenek var.  MP3'ün uygun olup olmadığını denetleyen bir sistem oluşturmuşlar.

bu arada en sevdiğim CD/DVD yazıcı olan Brasero'nun tekrar bir numara olmasına ne kadar çok sevindim bilemezsiniz. :D

Anıl

Ubuntu - SuSe

ironic

Alıntı yapılan: xwes - 24 Kasım 2008 - 02:19:44
Alıntı yapılan: ironic - 23 Kasım 2008 - 16:22:46

Bahsettiginiz şey 'Audio CD' mi? Bu şekilde mp3leri cdye yazarsaniz muzik seti filan okuyabilir ama sadece 17 adet kadar yazabilirsiniz ve mp3lugu de kalmaz zaten, formati degişir. Benim bildigim mp3ler CDye sadece data olarak atilabilirler. Ben daha once hep boyle yapardim ve diskmanim de gayet guzel okurdu mp3leri. Muzik setlerinin de çogu okur bu şekilde. Başka bir şekilde mp3 cdsi hazirlandigini hiç duymadim.

Bildiğim kadarıyla Audio Cd'lerde atacağınız şarkı sayısından çok şarkıların toplam süreleri ile ilgili bir sınırlama mevcut. Nero winfos sürümünü incelerseniz jukebox (müzik oynatıcılar ) için mp3 cd oluşturma bölümü mevcuttur. Nero linux da sadece audio CD oluşturma var.

Exodus

Aslinda K3b'i seviyorum ancak qt kullandigindan brasero -ki hicbir zaman basimi agritmadi-
Arch Linux FTW!

dimetokavi

Brasero ve K3B ve kurulu. O anki ruh halime göre ikisinden birini kullanıyorum. :)