Hangi CD/DVD yazma yazılımını kullanıyorsunuz?

Başlatan eren, 23 Kasım 2008 - 01:46:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi CD/DVD yazma  yazılımını kullanıyorsunuz?

Brasero
166 (87.8%)
GnomeBaker
24 (12.7%)
K3B
126 (66.7%)
Nero Linux
29 (15.3%)
Konsol
10 (5.3%)
Graveman
3 (1.6%)
Diğer
6 (3.2%)
Bashburn
5 (2.6%)
Xfburn
13 (6.9%)

Toplam Oy Verenler: 189

Monarch

windows XP de ashampoo burning studio 6 free kullanıyorum.

öneririm  ;)

DoGuKaN

Çok uzun zamandır bilgisayarda CD/DVD yazma gereği duymadım ama gerek duyarsam Brasero kullanırım herhalde, o kurulu çünkü :D

GAREZ

Bresero ile disk imajı alması daha kolaymış daha yeni fark ettim... niye onu seçtikleri belli oldu... en basit en kullanışlısı oymuş...

krmnrgz

Detaylı kullanımdan ziyada hızlı ve .çok seçenekli bir proğram olması en çok tercih edilme sebebi olmalı.
Kerim NERGİZ
Kahramanmaraş

isakaraturna

Braseroyu tek geçerim Kullanışlı ve pratik..

microanaliz

Brasero bana yetiyor.Sadece k3b görünüşü hoşuma gidiyor ama brasero her şey için yeterli gibi.
MicroAnaliz

Yiğit Ateş

Artık ihtiyaç duymuyorum desem yeridir, taşınabilir diskler oldukça yaygınlaştı. Fakat ihtiyaç olması durumunda, tercihim Gnomebaker. Brasero geçmişte çok CD'mi telef etmiş bir uygulama olduğu için sistemden hemen temizliyorum.

microanaliz

Ben ayda en az 50 cd/dvd yazdırırım bir sıkıntı olmadı.Belki donanımdan donanıma verimi değişiyor olabilir.Harici depolama cihazları en büyük kolaylık.
MicroAnaliz

Mitsukuni

CD/DVD yazma ile çok uğraştığım için kendi çapımda deneyimlerimi aktarayım:

-Brasero ile anlaşamama sebebim -hiç DVD'mi telef etmemiş olsa da- yazma işlemi bitince elle çıkarma uyarısı vermesi. Ne hikmetse kendisi çıkaramıyor. 1 masaüstü + 2 dizüstü bilgisayarda yaşadım bu sorunu.
-GnomeBaker uzunca bir süre kullandım fakat ara ara boş diski disk boş değil diye çıkarıyor, bu sebeple şu sıralar kullanmıyorum.
-Xfburn de güzel program fakat dosyalar iso standartını aşınca eklemeye izin vermiyor (bu sınır sanırım 4096 MB). Bunu engellemenin bir yolu var mı bilmiyorum.
-Şu sıralar K3b kullanmaktayım, şimdilik bir sıkıntısını görmedim. Ayrıca konsolda da hiç hata görmedim çok kullanmasam da.

microanaliz

Brasero kullanıyorum sıkıntımda olmadı ama bir durum var CD yaktıktan sonra elle çıkartmadan işlemi sonlandırmıyor nedendir anlamadım yoksa bu sıkıntı benle lokalizemi...
MicroAnaliz

Mitsukuni

Felâsife

K3B tabikide ama son 1 senedir dvdrom okuma/yazma sorunu yüzünden onuda kullanmaz oldum, favorim usb bellek ve dd if komutu  :D
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

emreseckin

XRumer

O sırada hangi masaüstünü kullanıyorsam ona göre değişiyor. Gnome'da Brasero, Kde üzerinde K3B, Xfce ve Lxde'de Xfburn.

CD/DVD yazmakla ilgili işlerde fark etmiyor ama çok daha gelişmiş özellikler gerekiyorsa K3B'yi tavsiye ederim.

Tomas

Braseronun son sütümü hala bazı CD ve DVD leri göremiyor. Dolu gösteriyor veya yazılabilir olarak tanımlayamıyor. Hemen K3B aynı oturumda sorunsuz çalışıyor. Ben bu yüzden K3B kullanıyorum.

K3B ninde kötü bir yanı var. Bir CD veya DVD yazımı esnasında, bir sonra basacağım CD veya DVD nin içeriğini düzenleyemiyorum. Pencere devre dışı oluyor. Umarım bir sonraki sürümlerde bu olay düzeltilir. Gerçi 11.10 da denemedim açıkçası ama 11.04 te öyleydi.

Barış Can

» genelde hiçbir şey planladığım gibi gitmez.
» kişisel blog.

net24

Windows'ta eskiden Nero kullanırdım.Daha sonra BurnAware ve Ashampoo kullandım ama Linux'a geçince Brasero ve K3B kullandım.Bunlar yeterlide geliyor.
Yazılımcı Adayı | Web & Grafik Tasarımcı
http://twitter.com/denizf24

emreseckin