Hangi CD/DVD yazma yazılımını kullanıyorsunuz?

Başlatan eren, 23 Kasım 2008 - 01:46:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi CD/DVD yazma  yazılımını kullanıyorsunuz?

Brasero
166 (87.8%)
GnomeBaker
24 (12.7%)
K3B
126 (66.7%)
Nero Linux
29 (15.3%)
Konsol
10 (5.3%)
Graveman
3 (1.6%)
Diğer
6 (3.2%)
Bashburn
5 (2.6%)
Xfburn
13 (6.9%)

Toplam Oy Verenler: 189

xwes

Alıntı yapılan: ironic - 07 Aralık 2009 - 02:25:30
Alıntı yapılan: the_grudge - 07 Aralık 2009 - 02:23:07
ya birisi nero ile mp3 yapılmaz mı demiş? bende 6 var yapıyor... cda mp3 mp3 cda farketmiyor tabi Linux'a nero olmaz kullanmayın K3B ve Brasero var ne gerek windows kökenli programlara?

K3b ve diğer benzeri Linux programları mp3 CD hazırlamıyor (Lisans sorunları). Nero Linux' ta durum nedir bilmiyorum.
mp3 CDsinden kastınız nedir acaba?

GAREZ

mp3 cd mevcut mp3leri cdye yazdırılmış hali...

xwes

E o zaman kim demiş k3b ile bu yapilamiyor diye? Ben yaptigimi hatirliyorum

erginemr

Bence de bütün programların mp3 dosyalarını, diğer dosya ve dizinleri olduğu gibi, veri diski modunda kaydedebilmesi lazım.

Sherlock Holmes

K3b ve diğer benzeri Linux programları mp3 CD hazırlamıyor (Lisans sorunları). Nero Linux' ta durum nedir bilmiyorum.

'Mp3 yazma' diye bir yazdırma yolu yok,
fakat Data projesi diye başlattığımda ve mp3'leri bu şekilde CD'ye aktarıp (yazdırdığımda),
amacıma ulaşmış oluyorum.

Fakat dikkatimi çekti direk Mp3 diye bir seçenek yok K3b'de.  :-\ 

GAREZ

Alıntı yapılan: ğnome - 07 Aralık 2009 - 13:12:23

'Mp3 yazma' diye bir yazdırma yolu yok,
fakat Data projesi diye başlattığımda ve mp3'leri bu şekilde CD'ye aktarıp (yazdırdığımda),
amacıma ulaşmış oluyorum.

Fakat dikkatimi çekti direk Mp3 diye bir seçenek yok K3b'de.  :-\ 

mp3 veri değilmi sonuçta nasıl olması gerekirki koca harflerle mp3cd yap diyerek yaptırmaması daha iyi... yoksa o programı yapanlar size siz cehaletler bi mp3 cd yapmayı akıl edememişler aha bunu tıkla demesidir...

kalender

arkadaşlar şunu sormak istiyorum örneğin braseroda data cd yap deyip sadece mp3 leri yazdırsak VCD de çalarmı? zaten esas soruda bu yani mp3 cd den kasıt VCD de çalıp çalmayacağıdır
Dal Rüzgara Küskün Değildir Ama Kırılmıştır Bir Kere!

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: the_grudge - 07 Aralık 2009 - 13:30:44
mp3 veri değilmi sonuçta nasıl olması gerekirki koca harflerle mp3cd yap diyerek yaptırmaması daha iyi... yoksa o programı yapanlar size siz cehaletler bi mp3 cd yapmayı akıl edememişler aha bunu tıkla demesidir...

Tabi işin ayrıntılarını göz önünde bulundurursak her format'a göre neden seçenek eklesinler değil'mi.?
Fakat bu durumda .wav ile .mp3 birer ses verileri değilmidir. Fakat K3b'ye göre ayrı muamele görmekte.
Ayrıca .pdf ile .mp3 verisini aynı kategoride tutularak yazılması,
uzantıların Lisans durumuna göre sınıflandırılmış olduğunu belirtiyor, benim gözümde.
Vvindow'sun yazma uygulamalarında mp3burn gibi seçenekleri gördükten sonra GNU/Linux yazılımlarında olmaması,
fakat yinede yapması değinmek istediğim yer idi.  

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: pcnet - 07 Aralık 2009 - 13:43:08
arkadaşlar şunu sormak istiyorum örneğin braseroda data cd yap deyip sadece mp3 leri yazdırsak VCD de çalarmı? zaten esas soruda bu yani mp3 cd den kasıt VCD de çalıp çalmayacağıdır
VCD aygıtın .mp3 desteği var ise 'Evet' bu mümkün.  ;)

GAREZ

çalıyor... sorun olmuyor VCD Player mp3 çalabilsin yeter...

asicok

İyide bu anketin sonunda hangisi çok çıkarsa bilgi verecekmisiniz.
Oyun oynayacak yaşı geçti abisi artık ubuntulu oldu.

heartsmagic

Anket sonuçlarını görüntülemek için bir seçenek çıkmıyor mu sende?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: heartsmagic - 16 Nisan 2010 - 02:05:39
Anket sonuçlarını görüntülemek için bir seçenek çıkmıyor mu sende?
Yazılımların geliştiricilerini kastediyor sanırım.

XRumer

Aslında favorim K3b, sadece Linux'ta değil, genel olarak dünyanın en iyi CD/DVD yazma aracı. Fakat ben hafifliğinden dolayı Xfburn, kullanıyorum. Oldukça hafif ve iş görüyor. Türkçe desteği de var. Xfce için yazılmış ama her masa üstünde kullanılabilir.

Anket seçeneklerinde bulunmuyor, ekleyebilir misiniz?

eribol

Alıntı yapılan: XRumer - 10 Temmuz 2010 - 10:24:47
Aslında favorim K3b, sadece Linux'ta değil, genel olarak dünyanın en iyi CD/DVD yazma aracı. Fakat ben hafifliğinden dolayı Xfburn, kullanıyorum. Oldukça hafif ve iş görüyor. Türkçe desteği de var. Xfce için yazılmış ama her masa üstünde kullanılabilir.

Anket seçeneklerinde bulunmuyor, ekleyebilir misiniz?
Eklendi.

sem

Ben de her ankette bunu dile getiriyorum ama yenilerden olduğum için değişiyor habire uygulamalarım =) Ankette oyu geri alma mevcut değil...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

eribol

btoprak

Brasero Ubuntu 10.04 ile ön tanımlı geldiğinden ben de sisteme çok ekleme yapma taraftarı olmadığımdan Brasero kullanıyorum. Aslında bayağı da memnunum. Disk imajı yazdırmada başarılı. Şimdilik ekstra bir DVD yazma işim de olmadı aslında.

GNUbuntu

Oyumu K3B ye vermiştim ilk önce. Pardus'dan alışkanlık olması ve bir cd-dvd yazma programından daha fazla işlevsel olması nedeni ile. Fakat Ubuntu 10.04 ile birlikte artık Brasero adamakıllı bir disk yazma programı olduğundan oyumu değiştirdim. Nasıl olsa Ubuntu'da K3B'nin ses dosyası ve dvd film kayıt işlerini yapan ayrı programlar var. Sadece vcd ripleme komut ekranından yapılabiliyor Gnome masaüstünde. Sanıyorum vcd ABD ve Avrupa'da fazla kullanılmadığından olsa gerek.
Masaüstü bilgisayarda Pardus olduğundan, onda elbette K3B var aylardır kullanmasam da.
Önce Saygı...

basayew

Arkadaşlar bende oyumu Brasero dan yana kullandım.
ama Brasero dan biraz şikayetçiyim. her dosya yazışımda önce dosyaları TMP klasörüne yedekliyor, sonra bi kalıp oluşturuyor. sonrada dosyayı yazıyor.
bi DVD yazmam 35-40 dakkayı buluyor.
ben yanlış birşey mi yapıyom yoksa farklı bi yöntemi mi var.

heartsmagic

".. on the fly" gibi bir seçenek olmalı tercihlerde, onu etkinleştirmeyi dene.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

basayew

Alıntı yapılan: heartsmagic - 23 Aralık 2010 - 03:30:45
".. on the fly" gibi bir seçenek olmalı tercihlerde, onu etkinleştirmeyi dene.

Brasero programında hiç ayar menüsü yok ki.
fazla bi seçenek sunmuyor.

GNUbuntu

Alıntı yapılan: basayew - 23 Aralık 2010 - 02:02:09
ama Brasero dan biraz şikayetçiyim. her dosya yazışımda önce dosyaları TMP klasörüne yedekliyor, sonra bi kalıp oluşturuyor. sonrada dosyayı yazıyor.
ben yanlış * bir şey mi yapıyom yoksa farklı bi yöntemi mi var.

Şikayet etmede haklısın biraz. Eklentileri pasif yap düzelir. Sadece Normalleştirme eklentisi kalsın (o da farklı mp3 lerden falan karışık ses cdsi yapıyorsan) Bir de dosyaları ekleyip Yazdır'a tıklayınca önce yazdırma özellikleri penceresi açılır. Orada da Kalıbı diske kaydetmeden doğrudan yazdır ve Burnproof kullan seçilecek. Diski açık bırakma seçeneği ise duruma göre seçilir biliyorsunuz.
Önce Saygı...

basayew

Alıntı yapılan: GNUbuntu - 23 Aralık 2010 - 23:51:01
Alıntı yapılan: basayew - 23 Aralık 2010 - 02:02:09
ben yanlış * bir şey mi yapıyom yoksa farklı bi yöntemi mi var.

Şikayet etmede haklısın biraz. Eklentileri pasif yap düzelir. Sadece Normalleştirme eklentisi kalsın (o da farklı mp3 lerden falan karışık ses cdsi yapıyorsan) Bir de dosyaları ekleyip Yazdır'a tıklayınca önce yazdırma özellikleri penceresi açılır. Orada da Kalıbı diske kaydetmeden doğrudan yazdır ve Burnproof kullan seçilecek. Diski açık bırakma seçeneği ise duruma göre seçilir biliyorsunuz.

bütün eklentileri pasifleştirdim. hatta normalleştirme eklentisini bile pasifleştirdim. ama yazdır tuşuna basınca bana bi seçenek sunmuyor.

[IMG]http://img801.imageshack.us/img801/8494/ekrangrnts1v.jpg[/img]

GNUbuntu

Önce Saygı...