[Çözüldü] libmtp hatası: Could not send object.

Başlatan ubuntuM, 02 Kasım 2015 - 19:14:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ubuntuM

Bilgisayardan telefonuma USB ile dosya aktarırken "libmtp hatası:  Could not send object." hatası aldım.

Çözüm için hangi komutun çıktısını vereyim?

betseg

Maalesef daha çözülmemiş bir hata kaydı var.
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/mtp/+bug/1369651

DÜZENLEME: yanlış okumuşum, hata kaydı başka bir şeymiş galiba.
Bunu yapıp tekrar dener misiniz?
sudo apt-get install mtpfs

ata1

bazıların da çözüm olmuş
http://askubuntu.com/questions/529477/14-04-cannot-create-delete-manipulate-files-on-my-android-device-via-usb

edit .telefonun bağlantısını  söküp takmanız gerekiyor

ubuntuM

Her iki öneriyi de denedim, ikisi de işe yaramadı.

ata1

ubuntuM

Alıntı yapılan: eral - 02 Kasım 2015 - 19:30:43
kullandığınız sürüm nedir .

14.04.3 sürümünü kullanmaktayım.

Şimdi kurcalarken birkaç şey gözüme çarptı.

Telefondaki SD karta bir klasör kopyaladım, klasörün içinde 8 adet .mp3 dosyasının 7'si kopyalandı, 1'i kopyalanırken o hatayı verdi. Ama dosya VLC ile sorunsuz çalışıyor. Aynı SD karta denemek için başka dosyalar da yükledim, sorunsuz yüklendi. Klasörün içine de başka dosyalar yükledim, sorun çıkmadı. Sorun çıkan o .mp3 dosya ise SD kartın içine hiçbir yere yüklenmiyor. Bu durum gösteriyor ki o .mp3 dosyası sorunlu. Doğru mu?

betseg

Dosyanın adı ne? Belki üsteki bug'la alakası olabilir.

ata1

sorunlu yada izinleri farklı olabilir . genel bir kontrol yapın o dosya harici sorun yaşamadınız ise sorun dosya kaynaklı olabilir

ubuntuM

Alıntı yapılan: betseg - 02 Kasım 2015 - 19:37:24
Dosyanın adı ne? Belki üsteki bug'la alakası olabilir.

:D Hiç güleceğim yoktu!  :D

Sayenizde sorunu çözdüm.

Günler önce Linux'a geçtiğimde PDF kitaplarımın ses dosyalarının isimlerinde düzenleme yapmıştım. Wİndows'ta iken dosya isimleri iki nokta üst üste ":"yi kabul etmemişti, yani dosya adına o işareti koyduğumda hata veriyordu. Linux ise o işareti dosya adında kabul edince çok sevinmiştim. Oysa şimdi gördüm ki o işaret yüzünden dosyayı başka yere -SD karta- yükleyemedim. Dosya adından o işaretin yerine virgül koyunca sorun çözüldü.

Görünen o ki sorun tamamen benden kaynaklıymış.  :)

ata1

biz de etiket için teşekkür ederiz geçmiş olsun . geçenler de arkadaşın biride müzik klasörünü root yetkisi vermiş bu nedenle mp 3 olarak açamıyordu sebebi root yetkisi . olabilecek hatalar
çözmenize sevindik

ubuntuM

Alıntı yapılan: eral - 02 Kasım 2015 - 19:49:49
biz de etiket için teşekkür ederiz geçmiş olsun . geçenler de arkadaşın biride müzik klasörünü root yetkisi vermiş bu nedenle mp 3 olarak açamıyordu sebebi root yetkisi . olabilecek hatalar
çözmenize sevindik

Kim bilir, belki de Linux'ta sorun yaşayan ben, arkadaşınız ve daha birçokları sorunun ta kendisiyizdir de suçu Linux'a atıyoruzdur. Linux gerçekten muhteşem bir sistem, sorunlu olan bizleriz.

Mesaj atıp da ilgilenen herkese teşekkür ederim.

Bir şey eklemek istiyorum: Yukarıda bana verilen o komutları uçbirime girmiştim ya, sistemde herhangi bir soruna sebep olmaz değil mi? Neticede sistemden kaynaklı bir sorun yoktu çünkü. Bilmediğimden, acemiliğimden soruyorum bu soruyum.

plazma

Bu komuttan mı bahsediyorsunuz

Sistemde bir soruna sebep olmaz, mtpfs kurulumu için.