[Çözüldü] Ubuntu(Unity) ve Gnome sonrası KDE ayar değişmiyor.

Başlatan kubilayk, 28 Ekim 2015 - 17:53:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kubilayk

Kubuntu 15.10 üzerine farklı masaüstü deneyimleri için Gnome ve Unity kurdum. KDE Plasmaya döndüğümde ayarların bozulmuş olduğunu farkettin. Ve KDE sistem ayarları açtığımda bir çok (Simgeler, fontlar, Pencere dekorasyonları vb.) ayarı değiştiremediğimi fark ettim. Gnome ve Unity açtığımda, onların ayarlarını değiştirebiliyorum. Hatta Tweak ile ince ayarlarını yapabiliyorum ama KDE ayarları değiştiremiyor.

Yardım ve öneriler için şimdiden çok teşekkürler.

neynefes

@kubilayk, kde'yi baştan yüklemeyi deneyelim mi? Eksik bozulmuş paket felan olabilir.

sudo apt-get install kubuntu-desktop

kubilayk

Alıntı yapılan: neynefes - 28 Ekim 2015 - 18:01:38
@kubilayk, kde'yi baştan yüklemeyi deneyelim mi? Eksik bozulmuş paket felan olabilir.

sudo apt-get install kubuntu-desktop

--reinstall ile de denedim. Değişen bir şey yok.

heartsmagic

Değiştirememekten kasıt nedir, etkin mi değil örneğin yoksa hata falan mı veriyor sistem?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kubilayk

Alıntı yapılan: heartsmagic - 29 Ekim 2015 - 00:04:45
Değiştirememekten kasıt nedir, etkin mi değil örneğin yoksa hata falan mı veriyor sistem?
Hiç bir hata vermiyor. Ayarlar etkin ama Simge veya yazı karakteri vb. değiştirsem de aslında hiç biri değişmiyor. Gnome veya Unity ile ne ayarlandıysa onda kalıyor. Bir çok uygulamanın simgeleri KDE menüsünde görünmüyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Ekim 2015 - 14:26:44

Buradahttps://bugs.launchpad.net/appmenu-qt5/+bug/1434516 yer alan hata kaydında ki öneri ile KDE eski haline geldi. Tek yaptığım appmenu-qt5 paketini kaldırmak oldu.

Herkese teşekkürler.

neynefes

Başlığı siz etiketliyorsunuz biz kapatıyoruz hocam ;)