Virtual box hatası

Başlatan ali159, 21 Nisan 2014 - 16:47:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ali159

VT-x/AMD-V donanım sanallaştırma sisteminizde kullanılabilir değil. Belli misafirler (örn. OS/2 ve QNX) bu özelliği gerektirir ve bunsuz önyükleme başarısız olacaktır.

hatası alıyorum hatayı makineyi oluşturup windows cdsini takıp tam makineyi başlatıncı alıyorum.

siberoloji

Windows CD takılı iken Virtualbox'ı açın.
Sistemi başlatmadan önce, Vbox sol taraftaki listeden işletim sistemi adına sağ tıklayın ve ayarlara girin.
Ayarlar menüsünde 2. sıradaki Sistem seçeneğini işaretleyin.
Sağ tarafta açılan ANAKART-İŞLEMCİ-HIZLANDIRMA sekmelerinden HIZLANDIRMA seçeneğine tıklayın.
Açılan pencerede VT-x/AMD-V seçeneğini aktif hale getirin.
Açtığınız pencereleri kapatıp İşletim sistemini başlatın.
Bilgisayarınızın ve çalıştırmak istediğiniz işletim sisteminin 32-64 bit farklılığından kaynaklı bir durum diye biliyorum aldığınız hatayı.
Bu tarifleri uyguladıktan sonra İşletim sistemini başlatmadan Vbox'ı tamamen kapatıp tekrar açarsanız daha iyi olur.

friendship

Oracle vm virtualbox yeni sanal oluştururken bu hatayı alıyorsanız biostan virtualization technology enable yapmanız gerekmetedir.

Ögrenmek amaciyla bakmazsaniz ögrenemezsiniz.

qukay

Bende HIZLANDIRMA sekmesi pasif durumda başka bir çözümü var mıdır?
Eklemeyi unuttum biosta virtualization technology seçeneğide yok  ???

siberoloji

@qukay;
ana kartınız desteklemiyor anlaşılan. Ana kartınız destekleseydi hızlandırma açık olurdu ve bios içerisinde de seçenek olurdu.

strategos

Alıntı yapılan: qukay - 25 Temmuz 2014 - 15:12:58
Bende HIZLANDIRMA sekmesi pasif durumda başka bir çözümü var mıdır?
Eklemeyi unuttum biosta virtualization technology seçeneğide yok  ???

Gönderen: friendship
« : 22 Nisan 2014 - 08:49:07 »

Alıntı Yap

Oracle vm virtualbox yeni sanal oluştururken bu hatayı alıyorsanız biostan virtualization technology enable yapmanız gerekmetedir.

Friendship'in dediğini uygula düzelir. Ayrıca Windows 10 da Hyper-V özelliğini etkinleştiremiyorsanız çözümü yine aynısıdır.