Kapanırken farklı ses çıkıyor

Başlatan pugilista, 15 Ekim 2015 - 00:37:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pugilista

Merhabalar bilgisayarı kapatırken donma sorunları yaşıyodum askıya al modundada aynı sorunları yaşadım. "/etc/default/grub" a gerekli yere " acpi=force,noacpi,noapic" ekleyerek kapadım düzeldi sonra açılıp kapanması uzun sürüyordu sürekli yazıları çıkıyordu onları kaldırıp eskisi gibi "quiet splash" yazdım(zaten öncedende o vardı). Bi sorun yaşamıyorum şu anda, ancak asıl konuya gelcek olursak bu donma sorunu olduğunda güç düğmesinden kapattığımda hoparlörden mi yoksa içerden bi bilmiyorum "pat" diye ufak bi ses geliyordu. Şu an normal "Bilgisayarı Kapat" tuşuna bastığımda bilgisayar kapandığında bu ses gelmeye başladı açıkcası rahatsız ediyor beni harddiskle ilgili bir sıkıntı mıdır acaba?

neynefes

Hard diskten geldiğini zannetmiyorum. Zaman zaman bende de kapatırken çok ufak bir pat sesi geliyor. Umursamamıştım ama bi irdelemek gerek neden kaynaklandığını bende bilmiyorum.

pugilista

Alıntı yapılan: neynefes - 15 Ekim 2015 - 01:16:55
Hard diskten geldiğini zannetmiyorum. Zaman zaman bende de kapatırken çok ufak bir pat sesi geliyor. Umursamamıştım ama bi irdelemek gerek neden kaynaklandığını bende bilmiyorum.

buna takılmamın sebebi güç düğmesinden kapattığımda sadece geliyodu bu ses ama bahsettiğim şeyleri yaptıktan sonra normal şekilde kapanırken gelmeye başladı. açıkcası sebebini anlayamıyorum bilgim yetersiz olduğu için. grub a eklediğim "acpi=force" ile ilgilimi diycem ama onuda düzelttim yazmıyor mesela şu an

heartsmagic

Neyin tetiklediğini bilmiyorum ama tahmin ettiğim sesse eğer zararlı olduğunu düşünmüyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.