[Çözüldü] Ubuntu Virüsü

Başlatan hefese, 14 Ekim 2015 - 17:08:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hefese

Merhaba,

https://www.youtube.com/watch?v=DSrBzDbKdy4&feature=youtu.be

Paylaştığım videoda daha önce defalarca karşılaştığım bir şüpheli duruma şahitlik edeceksiniz. Daha önceki forum yazışmalarında dendiği gibi "bir yazılım indirmişsindir, öyle olmuştur" denmesin. Öyle olsa indirdiğim ve yüklediğim yazılımdan sonra videodaki tabloyla karşı karşıya kalırdım ve anlardım ki bu yazılım bu haltı ediyor. Halbuki en son yüklediğim yazılım Android Studio ve aradan yaklaşık 1, 1.5 hafta falan geçti. Yüklediğim önceki yazılımlar ise öyle uçuk kaçık, adı sanı bilinmez şeyler değil. İstenirse paylaşabilirim, fakat uğraşmaya bence değmez. Daha önceleri attığım formatlara rağmen bu "ses" yine de gelmesini bildi. Dolayısıyla yeniden format atmak gibi bir niyetim yok. Bu konu hakkında bir bilgisi, bir fikri olan var mı acaba? Daha önce böyle bir şeyle karşılaşan oldu mu?

AguilaNegra

Bence engelliler için hazırlanmış bir özelliği aktif edilmiş halde kullanıyorsunuz.

ersinkandemir

Virüs değil bu, görme engelliler için bir "erişebilirlik" özelliği. Ekranı okuyor. Videonuzdan verdiğim ekran görüntüsündeki açık menüdeki tickli olan "Screen Reader".
Where there's a shell, there's a way.

-DıLgEş-

Ben videoda bir virüs göremedim. Ekran klavyesini, sanırım klşavyenizden bazı tuşlar kullanılmadığı için kullanıyorsunuz. Benim sistem de öyle... Ben de ekran klavyesi kullanıyorum. Ekran okuyucusu için de sistemi açın ve ayarlar->erişebilirlikten kapatın. Virüs falan yok...
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

neynefes

Etiket için teşekkür ederiz.