[Çözüldü] Kodları otomatik hale getirme?

Başlatan SULOOOMAN, 12 Ekim 2015 - 16:24:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

SULOOOMAN

Merhaba arkadaşlar.
Her zaman kullandığım bazı kodlar var. Yani ağ kartını monitör modda başlatıp belirli bir ağı dinleme gibi.
Bunları betik olarak nasıl yapabilirim? Mesela hangi mac adresini dinlemek istiyorsunuz diye soracak ve benim yazdığım mac adresini dinleyecek.
Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

iskenderoguz

kullandığın kodları bir .sh dosyasına yazarak script haline getirerek yapabilirsin
şuraya bakabilirsin

SULOOOMAN

Alıntı yapılan: iskenderoguz - 12 Ekim 2015 - 17:02:52
kullandığın kodları bir .sh dosyasına yazarak script haline getirerek yapabilirsin
şuraya bakabilirsin

airmon-ng start wlan0
airodump-ng mon0
airodump-ng --bssid "mac adres" -c "Kanal" -w "Kaydedilecek isim" mon0

kodlar kısaca bu merak ettiğim kanal  ve mac adres değişkenini nasıl ayarlayacağım? Her seferinde başka bir şey seçmek için.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Ekim 2015 - 17:38:48

Sanırım doğru yoldayım :)
#!/bin/sh
sudo airmon-ng
echo "Ağ kartınızı seçin"
read KART
sudo airmon-ng start $KART
sudo airodump-ng mon0
echo "Hedef MAC Adresi Seçin"
read HEDEF
echo "Kanal Seçin"
read KANAL
sudo airodump-ng --bssid $HEDEF -c $KANAL -w kaydet mon0

Ama sıkıntı şu ki airodump-ng mon0 ile ağ taradıktan sonra devam edemiyorum. Ya belirli bir süre atamalıyım ya da ctrl+c den sonra devam etmesi için ayarlamalıyım.

heartsmagic

Kabuğun temellerini bilmeden böyle şeylere kalkışmak? Kaldı ki durum açık açık destek vermeyeceğimiz bir yere doğru kaymakta. Bu seçilecek ağların sahiplerinin yaptığın bu sızma testinden haberi var mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

SULOOOMAN

İstediklerimin büyük kısmını ayarladım derin bir araştırma ile. Bu arada yaptığım bu işleme sızma demeyelim. Ağda kaç kişi var? İzinsiz giren var mı? İnterneti kim sömürüyor? Bu gibi bilgilere ulaşmamda çok yardımcı oluyor. Yani bu amaçla kullanıyorum. Bu yüzden bunu otomatikleştirmek istedim. Eğer kurallara uymuyorsa kilitleyebilirsiniz.

heartsmagic

Ağda kaç kişi var derken? Eğer ağı yöneten kişi sensen zaten bu yönteme gerek yok. Bu ve benzeri yöntemlerle etraftaki ağlardan paket toplanıyor, yapılan iş bu. Ağda kaç kişi olduğu meselesini anlayamadım kısacası. Hangi ağ?
Konu kurallarımıza uymuyor ne yazık ki, anlayışın için teşekkür ederek konumuzu kapatırız. Fakat üstteki yazdıklarımdan ötürü sana cevap hakkı doğduğu için şimdilik bunu yapmayalım.

SULOOOMAN

Çok ayrıntıya girmeyeyim dedim ama daha fazla soru doğurdu. Evdeki internetim 3-4 hane ile ortak. Yani bazen 20 ayrı cihazın bağlandığı oluyor nete. Ağ arayüz şifresini internete ortak olduğumuz kişi biliyor. Ben de internetten oyun oynadığım için oyuna girmeden önce bağlanan mac adreslerinden kaç kişi bulunduğunu ve indirme yapılıp yapılmadığına bakıyorum. Eğer varsa oyun zulme dönüşüyor. Ayrıca üniversite öğrencisi olduğumdan yurt internetinde de geçerli aynı durum.

heartsmagic

Eğer ağ belli ise neden airmon-ng'ye ihtiyaç var? Neden tarama yapılıyor? Özel meseleler varsa elbette cevap vermek durumunda değilsin, sorguladığımız şey ayrıntılar değil işin temeli sadece. Adı geçen uygulama etraftaki farklı ağlardan paket toplamaya yarıyor. Ağ belli ise mac adresidir, bssid'sidir falan uğraşmaya zaten gerek yok yanlış bilmiyorsam. 

SULOOOMAN

airmon-ng ye ihtiyaç var çünkü wireless kartımı monitör moda almalıyım. Yoksa etraftaki ağları göremem. Tarama yapılıyor çünkü hem evde hem de yurtta kullanmak istiyorum. Yeri geldiğinde başka bir ağa bağlandığımda orda da kullanmak istiyorum yani mac adresi çıksın istiyorum. Bu yüzden daha işlevsel olmasını istedim. Paket toplama amacım yok. Amacım interneti çok kişi kullanıyorsa veya indirme yapan biri varsa oyuna girmemek. Tüm sorularınızı yanıtladığımı düşünüyorum. Kullandığım komutun bu kadar illegal olduğunu bilmiyordum çapraz sorguda gibi hissettim :)

heartsmagic

Çapraz sorgu değil elbette :)  "Yasal değil" de diyemeyiz doğrudan. Fakat dünyanın hangi nezih topluluğuna gidersen git, sorunu sorarsan sor benzer tepkileri alırsın, benzer sorulara muhatap olursun. Amacımız insanların sızma testleri gibi konularda çalışma yapmasını engellemek değil, amacımız kötü niyetli olup da henüz bu konuların abcsini öğrenmeden Linux'u "kötü araç" olarak kullananların önüne geçmek. Forumda "Kali kurdum ama kartımı monitor moda sokamıyorum" sorularını ve benzerlerini görmek istemiyoruz kısacası. 

SULOOOMAN

Forumun gerçekten çok büyük bir hayranıyım. İnsanların birbirine karşılıksız yardım etmesi uğraş vermesi gerçekten çok güzel bir his. Dediğiniz tarzda bir amaç içinde değilim ki kodlardan siz de anlıyorsunuz görüyorsunuz. Amacım kullandığım kodları bir program yazmışçasına otomatikleştirmekti. Ayrıca bu mantıkla başka kodlar da kısaltılabilir. Yararı olabilir diye düşündüm ama kurallara pek uygun olmadığından silmeniz daha iyi olacaktır. Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim daha dikkatli olacağım.

heartsmagic

Konu betik programlama adına elbette yarar sağlar, gönül ister ki tali yol farklı olsun. Şu aşamada esasında konuyu kapatmak gerekmiyor, karşı taraftan aldığımız cevaplar önem arz etmekte. 
İstediğin şeyi yapman için paket yakalama aşamasının bir şekilde sonlanması lazım. İmkanı var mı bilemiyorum. Bu aşama bir dosyaya yönlendirilebiliyor, önce o işlem yapılıp ardından oradan istenen çıktılar alınabilir ama.

SULOOOMAN

Ben yeni terminalde başlatarak hallettim. Birilerine yardımcı olucaksa eğer şu şekilde.
#!/bin/sh
sudo airmon-ng
echo "Ağ kartınızı seçin:"
read KART
sudo airmon-ng start $KART
mate-terminal -e "sudo airodump-ng mon0"
echo "Hedef MAC Adresi Seçin:"
read HEDEF
echo "Kanal Seçin:"
read KANAL
mate-terminal -e "sudo airodump-ng --bssid $HEDEF -c $KANAL mon0"

heartsmagic

timeout da kullanılabilir belki, bilmiyorum ne kadar etkili olur.

timeout airmon-ng start

şeklinde. Fakat, sudo'yu atlatamamıştım ona bakman gerekebilir. Gerek yok diyorsan yani konu senin için çözüldüyse lütfen: cozuldukonusu