Çözülemeyen donma sorunu

Başlatan pugilista, 09 Ekim 2015 - 13:51:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pugilista

Arkadaşlar merhaba 5 gün önce Linux a geçiş yaptım ve windowsu sildim. Kali dağıtımını kullanıyordum ancak günlük kullanım açısından daha iyi olduğu için Ubuntu yu yükledim. Her 2 sinde de aynı problemle karşılaştım bilgisayarın Kapat ve Yeniden başlat düğmesine bastığımda kapanmıyor ekran donup kalıyor. Her yeri araştırdım yabancı forumlarada baktım uygulamaya çalıştım bişeyleri ancak olmuyor. Kurulumu yaparken bittikten sonra bile yeniden başlattığımda dondu. Kali de olmuyordu ancak Ubuntu da normal kullanırkende donup kalıyo bazen.
Bumblebee programını yükledim ancak yükledikten sonra bilgisayar dondu ve kapatıp yeniden açtığımda sistem açılmadı (recovery modunda bile) bozuldu bende format attım. Bunun bi çözümü var mı arkadaşlar doğru düzgün kullanmak istiyorum artık

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Ekim 2015 - 14:48:08

yabancı forumlarda grub cmdline da değişiklik yapıyorlar sanırım biosla ilgili bir sorunda olabilir ama dil yetersiz olduğu için tam anlayamadım

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Ekim 2015 - 15:00:03

boot repair yükledim ve çalıştırdım. önyükleme başarıyla onarıldı yazdı ancak altında

[Şu anda kullanımda olan işletim sistemi - Ubuntu 14.04.3 LTS] in önyükleme dosyaları disk başlangıcından uzak. BIOS'unuz onları tespit edemeyebilir. /boot bölümünü oluşturduktan sonra yeniden deneyiniz. (EXT4, >200MB, disk başlangıcı). Bu, gParted gibi araçlarla yapılabilir. Daha sonra bu bölümü [Önyükleme Onarımı] aracının [Ayrık /boot bölümü:] seçeneği ile seçin. (https://help.ubuntu.com/community/BootPartition)

yazdı. Yaşadığım sorunların bunla alakası olabilir mi?

if

@pugilista, önce bilgisayarınızı tanıyalım:

lspci
lsusb
dmesg

komutlarının çıktılarını buraya geçer misiniz? Dikkat edin, son komutun çıktısı uzundur. Uçbirim hepsini görüntülemeyebilir. Bu yüzden önce uçbirim için Düzenle > Profil Tercihleri > Kaydırma > "limit scrollback to" kısmını etkisiz hale getirin sonra çıktıları alın.

heartsmagic

Ayrıca makine yeni bir makine mi? Bumblebee'yi bilinçli olarak yüklemeye çalıştıysan öyledir gerçi, fakat yine de sormuş olalım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

mozhan

Konuyla belki alakası olabilir diye yazıyorum bilgisayarınız eski mi acaba ya da harddiskiniz ?
Çünkü buna benzer bi problemle bende karşılaştım ve sorunun harddiskimde çok fazla bad sektör olduğu için sistem dosyalarının bazılarının buraya denk geldiği için olduğunu anladım.
Harddiskim zaten baya eskiydi ve ssd almayı düşünüyordum bu bahaneyle değiştirdim şimdi bir sorun yok.
When we ride on our enemies..

https://github.com/mustafaozhan

ernakblt

Üzerinden uzun vakit geçmiş fakat çözümü söyleyeyim.
Ayarlar>Yazılım Ve Güncelleştirmeler>Ek Sürücüler kısmından en üstteki sürücüyü seç.