Sitemde "max_input_vars = 1000" hatası alıyorum

Başlatan yokolucu, 04 Ekim 2015 - 22:09:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yokolucu

Bir sitem sadecehosting firmasında ve CentOS 6.3 üzerinde Plesk11 x64 bit panel kurulu. Server ayarlarında sanırım bir sıkıntı var. Sepete 5 ürün eklendiğinde server da hata ortaya çıkıyor. Memory hatası, ödeme bilgileri doğru olarak girilmesine rağmen müşteriler hata ile karşılaştıklarını söylüyorlar.
Ram  4096 MB
Hdd 460 GB
İşlemci 3 / 3 Core
Trafik 500 gb
Ücretli ya da ücretsiz bu sorunun üstesinden gelebilecek yardımsever dostlar arıyorum. P.m ile ulaşınız.
Hata olarak max_input_vars = 1000 alıyorum.

heartsmagic

Tam olarak hatayı buraya geçmen lazım ki araştırıp bakabilelim. Ne hatası alınıyor tam olarak? Sunucu temelli olduğu kesin mi? Sitenin yazılmış olduğu dille mi alınıyor yoksa hata? Kısacası bize ayrıntı lazım.

Not: Forumda yeni olman ve ilk iletide site ismi geçmen hasebiyle şimdilik bağlantı ismini kaldırdım. Konuyu da sunucular bölümüne taşıtalım. Hatanın ne olduğunu anladıktan sonra da başlığı daha açıklayıcı bir başkasıyla değiştiririz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

yokolucu

Hata olarak max_input_vars = 1000 alıyorum.
wordpress - woocommerce kuruluymuş, hazırlayan arkadaşın söylediği kadarı ile.

heartsmagic

Sunucudaki php.ini dosyasında şu satırı bul:
max_input_vars = 1000
Başında # varsa kaldır, 1000 değerini de yükselt. Örneğin 3000 yapabilirsin. Sonrasında Php ve web sunucusunu yeniden başlatırsın.

Not: Dosya nerede bilmiyorum, ayrıca PHP olarak ne kullanılıyor ondan da bihaberim diyorsan şu çıktıyı buraya aktar lütfen:
find /etc -name "php.ini"
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.