[Çözüldü] wifi dns ayarları

Başlatan rock_benim, 04 Ekim 2015 - 18:25:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rock_benim

arkadaşlar wifi dns ayarlarını 8.8.8.8 , 8.8.4.4 olarak nasıl yapılandırabilirim

dexter

Alıntı yapılan: rock_benim - 04 Ekim 2015 - 18:25:51
arkadaşlar wifi dns ayarlarını 8.8.8.8 , 8.8.4.4 olarak nasıl yapılandırabilirim

ağ bağlantılarından girip wifi bağlantısını seçip değiştir(veya edit) diyerek oradaki ipv4 ayarlarından değiştirebilirsin diye düşünüyorum.

fsutil

sudo gedit /etc/resolv.conf

Komutu ile açılan dosyadakileri silin ve bunu yazın

nameserver 8.8.8.8
nameserver 8.8.4.4

tlg

İlk önce mümkünse @dexter'ın dediği gibi değiştirmeyi dene olmazsa @BoraT5'in dediği gibi ayarlamayı dene.
@Borat5, sistem değişmiş görünüyor. https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=35795.0
12.04'ten itibaren bu durum aynıdır büyük ihtimalle

rock_benim

denedikten sonra cevabı yazıcam ,  fakat şuan daha önemli bi sorun var usb yi taktığımda dosyalarımı bulamıyorum windows'larda bilgisayara tıkladığığımızda f , e gibi cıkıyor bunda nasıl yapıyoruz acaba? 

edit:şöyle bişey var ben ubuntuyu kurduğumda driver yüklemedim sadece direk wifiye bağlandım bu yüzden olabilir mi?

sinan54

Sistem tepsisindeki ag baglantısına sag tıkla Baglantıları düzenle seçeneginden kablosuz ag adını tıkla düzenle seçenegi aktifleşecek,IPv4 ayarlarındaki yöntem yazan kutucugu sadece otomatik(DHCP) adresler şeklinde ayarla DNS sunucuları kutucuguna 8.8.8.8,8.8.4.4 yaz en alttaki IPv4 gerekli kutucugunu onayla ve kayded

fsutil

Alıntı yapılan: tlg - 04 Ekim 2015 - 20:16:20
İlk önce mümkünse @dexter'ın dediği gibi değiştirmeyi dene olmazsa @BoraT5'in dediği gibi ayarlamayı dene.
@Borat5, sistem değişmiş görünüyor. https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=35795.0

Doğrudur hocam, yeniden başlatınca eski haline dönüyor  :)

Alıntı yapılan: rock_benim - 04 Ekim 2015 - 20:56:28
denedikten sonra cevabı yazıcam ,  fakat şuan daha önemli bi sorun var usb yi taktığımda dosyalarımı bulamıyorum windows'larda bilgisayara tıkladığığımızda f , e gibi cıkıyor bunda nasıl yapıyoruz acaba?

Dosyaları bulamıyorum derken ne demek istediniz ? Belleğinizi taktığınızda sol tarafta simgesi gelmesi lazım

tlg

Lütfen o sorun için başka başlık açınız. Bir başlıkta bir konu konuşuyoruz. DNS değiştirebildiniz mi?

rock_benim

Alıntı yapılan: BoraT5 - 04 Ekim 2015 - 21:17:21

Dosyaları bulamıyorum derken ne demek istediniz ? Belleğinizi taktığınızda sol tarafta simgesi gelmesi lazım

üst mesajımda edit olarak belirttim fakat siz editten önce yazmışınız sanırım şöyle bi konu var  ben ubuntuyu kurduğumda driver yüklemedim sadece direk wifiye bağlandım bu yüzden olabilir mi?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Ekim 2015 - 21:21:49

Alıntı yapılan: tlg - 04 Ekim 2015 - 21:20:07

Lütfen o sorun için başka başlık açınız. Bir başlıkta bir konu konuşuyoruz. DNS değiştirebildiniz mi?

dns değiştirdim ben çok fazla konu  sorun olur düşüncesiyle konu altından devam etmek istiyorum! bu bir sorun mu yeni konu açmışım veya burdan devam etmişim?

dexter

@rock_benim yukarıda belirtilen yöntemleri hepsini denediniz ve hala dns'i değiştiremedizmi? onu net bir şekilde bir şekilde belirtirseniz sorununuzun çözümüne daha çabuk ulaşırsınız.

tlg

Bakın, ilk olarak bir başlıkta birden fazla sorun konuşmak hem anlamsız hemde karışıklığa yol açar. Ayrıca sizin gibi bu problemleri yaşayan insanlar da aynı başlığa geldiğinde çözüme ulaşması daha kolay olur. O yüzden, bir başlık altında bir sorun konuşuyoruz.
Eğer sorununuz çözüldüyse, lütfen etiketleyelim cozuldukonusu
Başka problemleriniz varsa yeni konu açarsınız, oradan devam ederiz.

rock_benim

Alıntı yapılan: dexter - 04 Ekim 2015 - 21:26:01
@rock_benim yukarıda belirtilen yöntemleri hepsini denediniz ve hala dns'i değiştiremedizmi? onu net bir şekilde bir şekilde belirtirseniz sorununuzun çözümüne daha çabuk ulaşırsınız.

dns sorunu çözüldü

dexter

@rock_benim hangi yöntemle çözdünüz onuda söylerseniz sizinle aynı problemi yaşayan diğer arkadaşlarda bu başlığa bakıp sorunlarını çözerler.

rock_benim

Alıntı yapılan: tlg - 04 Ekim 2015 - 21:26:59
Bakın, ilk olarak bir başlıkta birden fazla sorun konuşmak hem anlamsız hemde karışıklığa yol açar. Ayrıca sizin gibi bu problemleri yaşayan insanlar da aynı başlığa geldiğinde çözüme ulaşması daha kolay olur. O yüzden, bir başlık altında bir sorun konuşuyoruz.
Eğer sorununuz çözüldüyse, lütfen etiketleyelim http://kb.ubuntu-tr.net/cozulen-basliklarin-etiketlenmesi
Başka problemleriniz varsa yeni konu açarsınız, oradan devam ederiz.

anlamlı veya anlamsız , sadece şu sorunumun cevabını istedim usb mi taktığımda görmüyor, ve ben ilk kurulumdan sonra driver yüklemedim bu yüzden mi gözükmüyor ifadesini kullanıyorum yani şimdi ordan oraya konu açmak yerine arkadaş sorunun cevabını verirken siz yeni konu açın diyorsunuz ben şimdi bu sorunumu çözemezsem benim için ne anlamı kalıyor kullandığım sistemin sadece fazlalık olur düşüncesiyle forum kurallarına aykırı gelir diye düşünerek alıntı yaparak gitmek istedim şimdi bu sorunumu tekrar açarak belirtmek biraz saçma olmaz mı?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Ekim 2015 - 21:34:43

Alıntı yapılan: dexter - 04 Ekim 2015 - 21:30:57
@rock_benim hangi yöntemle çözdünüz onuda söylerseniz sizinle aynı problemi yaşayan diğer arkadaşlarda bu başlığa bakıp sorunlarını çözerler.

@BoraT5 dediklerini uygulayarak sorun çözüldü fakat nedense ek sorumu yönelttim arada kaynatıyorsunuz soruyu yönetici arkadaşlar!

tlg

Sizin sorduğunuz soru için, ekstra çıktılar istemeli sorunu bulmalıyız ve bunları başka başlıkta yapmak gerçekten karışıklığa neden oluyor. Neden başlık açın dediğimi de üstte belirttim. Daha fazla uzatmaya gerek yok bence, çözüldüyse lütfen etiketleyin.

dexter

@rock_benim her soru ayrı başlık altında açılıyor ve cevaplanoyor forumda.böylece herkes sorunuyla ilgili konuya rahatça ulaşıot ve çözüyor. yeni yaşadığınız sorunu yeni bir başlık açarak sorarsanız herkesten cevap gelmeye başlıyacaktır eminim. Hatta ilk başta sorunuzu başka bir başlık altında yazmış olsaydınız belki şimdiye çözülmüştü :)

rock_benim

Alıntı yapılan: dexter - 04 Ekim 2015 - 21:41:53
@rock_benim her soru ayrı başlık altında açılıyor ve cevaplanoyor forumda.böylece herkes sorunuyla ilgili konuya rahatça ulaşıot ve çözüyor. yeni yaşadığınız sorunu yeni bir başlık açarak sorarsanız herkesten cevap gelmeye başlıyacaktır eminim. Hatta ilk başta sorunuzu başka bir başlık altında yazmış olsaydınız belki şimdiye çözülmüştü :)

evet bunları yazana kadar , usb sorunumu daha söyleseydiniz şimdiye bu sorunumda kalmazdı, aksine siz beni yanlış anladınız teşekkürler yardım ediyorsunuz sorunlarımız çözülüyor fakat ek bi soru sordum bu sorun oldu yardımlaşma böyleyse kimse bi çözüme ulaşamaz şimdi ben sırf usb sorunu yüzünden format atmak zorunda kalıyorum, sizin tercihiniz diyebilirsiniz fakat benim durumumda kalan birçok arkadaş olduğunda ubuntu hizmetini görmüş oluruz

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Ekim 2015 - 21:49:46

Alıntı yapılan: tlg - 04 Ekim 2015 - 21:40:43
Sizin sorduğunuz soru için, ekstra çıktılar istemeli sorunu bulmalıyız ve bunları başka başlıkta yapmak gerçekten karışıklığa neden oluyor. Neden başlık açın dediğimi de üstte belirttim. Daha fazla uzatmaya gerek yok bence, çözüldüyse lütfen etiketleyin.

usb sorunu için forumda araştırdım birçok konu var yani extra bir konu açsam ben sorun olur sandım, keşke de açsaymışım konu nerelere geldi.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Ekim 2015 - 21:57:25

Alıntı yapılan: BoraT5 - 04 Ekim 2015 - 21:17:21

sol tarafa geldi fakat aç dediğimde açılamıyor hatası veriyor.

fsutil

Alıntı yapılan: rock_benim - 04 Ekim 2015 - 21:48:14

Alınan hataya bakılması gerekiyor, Bir kaç komut sorulması gerekiyor, bunlar da haliyle bu başlığı gereksiz dolduruyor. Forum kuralları gereği konu başlığı ile içeriği paralel olmalı, iç içe konu olması yalnızca karışıklılık yaratır. Siz "USB belleğim açılamıyor" diye bir konu açarsanız biz elimizden geldiğince yardım etmeye çalışırız

rock_benim

Alıntı yapılan: BoraT5 - 04 Ekim 2015 - 22:04:19
Alıntı yapılan: rock_benim - 04 Ekim 2015 - 21:48:14

Alınan hataya bakılması gerekiyor, Bir kaç komut sorulması gerekiyor, bunlar da haliyle bu başlığı gereksiz dolduruyor. Forum kuralları gereği konu başlığı ile içeriği paralel olmalı, iç içe konu olması yalnızca karışıklılık yaratır. Siz "USB belleğim açılamıyor" diye bir konu açarsanız biz elimizden geldiğince yardım etmeye çalışırız

nasıl oldu bilmiyorum fakat 2 kere usb takıp çıkardım görmeye başladı  :) :) bu seferlik mazur görün teşekkürler bora bu arada ben bilgisayarımda ararken usb girişi yaptığımızda sol tarafa geliyormuş öğrenmiş oldum.

tlg

Etiket için teşekkürler, kilitliyorum başlığı.