[Çözüldü] Win 8.1 Ubuntu Kurulum Problemi

Başlatan ArdaBaris, 04 Ekim 2015 - 00:12:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ArdaBaris

Merhaba arkadaşlar. Monster bilgisayarım var ve şuan lanet 8.1 yüklü, 10 a yükseltmek için driverların stabile olmasını bekliyorum ve windows un yanına Ubuntu kurmak istedim fakat onlarca kere denememe rağmen başarılı olamadım. Yabancı forumlar dahil olarak bu siteyi'de okudum araştırdım deneyebileceğim her şeyi denedim fakat bir çözüme ulaşamadım ve sorunun bilgisayar kaynaklı olduğunu düşünüyorum çünkü kurulumda hiçbir problem yaşamama rağmen yükleme ekranında donuyor ve bu belli bir aşamada gerçekleşmiyor 2 dakika sonrada olabilir 5 dakika sonrada olabilir. Kurulumu USB üzerinden yapıyorum çünkü cd-rom mevcut değil şu an ki bilgisayarımda. Acaba aranızda benimle aynı problemi yaşayan ve çözen birileri varsa nasıl bir yöntem izleyeceğime dair yardımda bulunursa çok sevinirim. Teşekkürler.

grayloop

@ArdaBaris,

1. Bilgisayarınıza Windows UEFI ayarlarıyla mı kuruldu?
2. Ubuntu'yu USB belleğe hangi program ile yazdırdınız?
3. Iso kalıbı doğru inmemiş olabilir, denetleme yaptınız mı?
hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

ArdaBaris

1- Bilgisayarım UEFI ayarlarıyla kuruldu.
2- USB belleği sitede bahsettiğiniz programda dahil olmak üzere 3 tane ayrı programla yazdırdım.
3- Dosyaları ubuntu official website den indirdim ve denetleme yaptım sıkıntı yok.

tefoski

- Bu sorun, ekran kartından kaynaklanıyor, " OLABİLİR "
- açık kaynak ekran kartı sürücüsü kullanan Linux dağıtımlarını deneyin,
- Fedora, Debian ..
- veya kurulumu güvenli kip de yapmaya çalışın,
- bu durumda çoğu dağıtım, ekran kartı sürücüsünü açık kaynaklı sürücülerden kullanıyor,
- çözüm olabilir ...
BirDost

parduscix

windows 8.1 yokken tek başına sıkıntı yapıyor muydu?

Pardus Topluluk ile denediniz mi kurulumu.(uefi için aynıca uğraşmak gerek) Pardusun kurulum mantığı diğerlerinden farklıdır.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Ekim 2015 - 12:48:49

win7 üstü ile ubuntu dual bootta illaki bir şekilde sıkıntı çıkarıyor. Bende kurulumu yaptığım halde direkt win açılıyordu mbr değiştirdim yine olmamıştı. sinirlenip win8i sildim. şu an rahatım.

bence win10 yapma win7ye düşür. hatta imkanın varsa ayrı hddler içinde barındır.

ArdaBaris

Arkadaşlar ubuntu kuramadım ama Xbuntu kurabildim, yine de yardımlarınız için teşekkürler. Eğer xubuntu kurabildiysem demek ki problem ubuntu' nun kendisinde; umarım yeni versiyonlarda çözerler bu durumu.

neynefes

Konuyu çözüldü etiketi konulmadan kapatıyorum o zaman?

heartsmagic

@tefoski'nin söylediği üzere bir ihtimal grafik kartı meselesi olabilir. nomodeset ile kurulum denenbilirmiş, aklında bulunsun.
Kapatabiliriz konuyu eğer tekrar Ubuntu kurulumu denenmeyecekse.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ArdaBaris

Kapatabilirsiniz, yardımlarınız için teşekkür ederim.