Yandex Browser (Beta değil kararlı)

Başlatan parduscix, 03 Ekim 2015 - 13:40:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

parduscix

Yandex browser hali hazırda indirilmiyordu, sadece beta sürümü rusça olarak indiriliyordu. ben hem türkçeleştirdim hemde kararlı hale getirdim.

Alıntı YapLinux için Fbyandexi port ettim
%99 türkçe (tablonun altında rusça yazılar kaldı sadece onun dışında tamamen türkçe)
tam kararlı
windowstakinin aynısı vakat yeni arayüzü de var
kurulum için önce https://browser.yandex.ru/ adresinden yandex-browser-beta indirip kuruyoruz.
daha sonra
1- linkteki verdiğim dosyayı indiriniz.
2- dosyaları boş bir dizine çıkarınız.
3- konsolu açın ve aşağıdaki komutları giriniz.
   cd <çıkarılan dizin>
   ./install.sh
4- root şifremizi girelim ve yandex-browser-beta fbyandexe dönsün.
5- bilgisayarı yeniden başlatın ve sakın ~/.yandex/ dizinini silmeyin
6- fenerbahçeye para kazandırmak için günde en az 10 arama yapın...

Link:
FbYandex Linux için indir (14,5MiB)

Farkı anlamak için ekran görüntüleri:

Ekran Görüntüsü (Linuxtan)

Ekran Görüntüsü (Windowstan)

kaynak:http://www.portal.pardustopluluk.org/forum/konu-disi/238-fbyandex-linux

Not: Kendi yapımımdır.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Ekim 2015 - 13:41:53

Elimde fbyandex vardı onu port ettim normal yandex olsaydı onu port edecektim...

FireSwords

Kendi içeriğin için neden kaynak belirtme ihtiyacı duydun anlamadım?

Reverser

Bana biraz şov gibi geldi :) Betayı nasıl kararlı hale getirdin anlat bakalım kaptan masaüstünü debiana aktaran adam.

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

parduscix

stabilite sorunu çıkaran kodları chromium ve windows sürümü ile değiştirdim. oldu.
şu an opera chromium hibriti gibi işliyor.

hatta bu mesajı fbyandex ile linuxtan yazıyorum. kararlılığı gayet iyi :) :) :)

if

@parduscix, forumdan takip edebildiğim kadarıyla Yandex tarayıcısını sabırsızlıkla bekleyen bir sürü üyemiz bulunmakta fakat tarayıcının bir türlü kararlı sürümünün çıkarılmaması nedeniyle üyelerimiz tarayıcıyı kullanmamakta. Tarayıcıyı kararlı kıldığınıza göre kaynak kod üzerinde yaptığınız değişiklikleri Yandex tarayıcı geliştiricilerine göndererek tarayıcının Linux kullanıcılarına ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Alıntı Yap
4.1. İşbu Lisans ile veya Rusya Federasyonu yasalarıyla açıkça belirtilen kullanım kapsamı ve şekilleri hariç olmak üzere, Kullanıcı, Hak Sahibi'nin yazılı iznini almadan, Programın hedef kodunu değiştirme, kaynak koda dönüştürme, deşifre etme ve Programda kullanılan algoritmanın uygulanması hakkında bilgi edinmek gayesiyle hedef kodla başka işlemler yapma, Programı kullanarak türevlerini oluşturma ve ayrıca Programı diğer bir şekilde kullanma (kullanma iznini verme) hakkına sahip değildir. Kullanıcı Programın modifikasyonunu münhasir olarak kendi kullanımı için gerçekleştirebilir, ayrıca sırf bu modifikasyon edilmiş versiyonlarında hataları ortadan kaldırmak için Programın ters işlemesini gerçekleştirebilir. Kullanıcı bu tür modifikasyon edilmiş versiyonları yalnız kendi yararı için kullanabilir ve onları çoğaltma, dağıtma ve başka bir şekilde kullanma hakkına sahip değildir.
[1]

[1] https://legal.yandex.com.tr/browser_agreement/

parduscix

benim verdiğim kod kaynak kodun kendisi değil.
kaynak kodda değişiklik yapmaya yarayan kod.
bu yüzden sıkıntı yok yani.
bu yüzden verdiğim dosyada kodun tamamı değil bir kısmı var ki oda chromiumdan ve windows sürümünden alma koolardan oluşmakta

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Ekim 2015 - 07:21:27

zaten fenerbahçeye ve yandex ekibine email olarak bildirdim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Ekim 2015 - 07:24:40

benim verdiğim yönergelerle bireysel olarak kaynak kodu modifiye ettiğiniz ve dağıtmadığınız için yandexin lisans sözleşmesine aykırı bir durum oluşmuyor.

yönergelerimle kurulumu yapabilirsiniz resmi sürüm çıkana kadar.

parduscix

Şu anda Normal yandexin kararlı sürümü kullanılabilir hale getirdim.
Fenerbahçeli olmayan arkadaşlar için.
http://www.portal.pardustopluluk.org/forum/konu-disi/238-fbyandex-linux

Rusça kullanmaktan iyidir.

plazma

Orj hali ile değişen kodları paste ubuntu ya eklereyek paylaşım inceleyelim.

if

Alıntı yapılan: parduscix - 04 Ekim 2015 - 07:16:28
benim verdiğim kod kaynak kodun kendisi değil.
kaynak kodda değişiklik yapmaya yarayan kod.
İlginç bir tarif olmuş bu @parduscix. Yazdığın kod kaynak kodda nasıl değişiklik yapıyor?

bu yüzden verdiğim dosyada kodun tamamı değil bir kısmı var ki oda chromiumdan ve windows sürümünden alma koolardan oluşmakta
Yani yazdığın kodların tamamını değil de bir kısmını mı bizimle paylaşmış oldun? Daha da önemlisi, Chromium ve Yandex geliştiricilerinin yazdığı kodları mı kullandın sadece? Senin yazdığın bir şey var mı yok mu anlayamadım.

zaten fenerbahçeye ve yandex ekibine email olarak bildirdim.
Peki ne cevap verdiler? Biz de takip etsek gelişmeleri olmaz mı. Bu tarayıcının çıkmasını bekleyen o kadar arkadaş var forumda, onları karanlıkta bırakmasan.

benim verdiğim yönergelerle bireysel olarak kaynak kodu modifiye ettiğiniz ve dağıtmadığınız için yandexin lisans sözleşmesine aykırı bir durum oluşmuyor.
yönergelerimle kurulumu yapabilirsiniz resmi sürüm çıkana kadar.

Lisanslar üzerinde uzmanlaşmış bir avukat olmadığım için sunduğun şeyin yasal olup olmadığından emin değilim, o yüzden sağladığın kodlarla(?) kararlı hale gelecek tarayıcının Yandex tarafından dağıtılmasını bekleyeceğim. Tarayıcı dağıtıldığında gelitiriciler arasında senin adını görmek beni memnun edecektir.

ceddiguzel

Rusca deb paketinin sadece 64 bit için var
En azından o var

if

@parduscix, cevabını alamadığım sorular var. Benim gibi o soruların cevabını merak eden bir çok üyemiz olduğunu düşünüyorum. Bizi aydınlatsan? Ayrıca, var mı bir gelişme? Ne zaman göreceğiz resmi sürümü?

Reverser

şu kararlı hale getirilmiş kod öbeğini ben de merak ediyorum. :)

XFCE ROCKS !