[Çözüldü] Skype Ses Sorunu

Başlatan MuhbirKedi, 02 Ekim 2015 - 18:33:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MuhbirKedi

Arkadaşlar Skype yükledim fakat arkadaşla konuşacağımız zaman ne benim sesim ona gidiyor ne de onun sesi bana geliyor.Birbirimizi duyamıyoruz.Mikrofon ve hoparlör sağlam.Lütfen yardım edin.
Önemli olan para değil, para ile ne yaptığındır, en iyi zenginlik ise gönül zenginliğidir. ;)

if

@MuhbirKedi, mikrofonu Skype haricinde sorunsuz kullanabiliyor musunuz? Skype'ı açtığınızda ses seviyeleri değişiyor mu? Skype'ı başlatmadan önce sağ üst köşedeki ses simgesine tıklayın > ses ayarları > giriş > mikrofona konuşunca ses dalgaları uygulama üzerinde görünüyor mu? Ses seviyeleri ne durumda? Bir de Skype'ı açınca deneyin. Sorun yoksa Skype > seçenekler > ses aygıtları > Skype'ın ses ayarlarını ayarlamasına izin ver seçeneğini kapatın.

MuhbirKedi

Alıntı yapılan: if - 02 Ekim 2015 - 19:26:37
@MuhbirKedi, mikrofonu Skype haricinde sorunsuz kullanabiliyor musunuz? Skype'ı açtığınızda ses seviyeleri değişiyor mu? Skype'ı başlatmadan önce sağ üst köşedeki ses simgesine tıklayın > ses ayarları > giriş > mikrofona konuşunca ses dalgaları uygulama üzerinde görünüyor mu? Ses seviyeleri ne durumda? Bir de Skype'ı açınca deneyin. Sorun yoksa Skype > seçenekler > ses aygıtları > Skype'ın ses ayarlarını ayarlamasına izin ver seçeneğini kapatın.
Çok teşekkür ederim.PulseAudio yoktu sanırım.Ayar yapamıyordum.Şimdi baktım ayarladım.
sudo apt-get install libasound2-plugins libasound2-plugins:i386

Bu komut sayesinde hallettim.Bu komut acaba neyi düzeltti?Normalde Skype ayarlarında mikrofonu felan seçemiyordum.Yani oradaki PulseAudio Ses kontrollerini aç düğmesi yoktu ama dediğim gibi bu komut sayesinde o düğme oluştu.
Önemli olan para değil, para ile ne yaptığındır, en iyi zenginlik ise gönül zenginliğidir. ;)

if

@MuhbirKedi, o paket ALSA için ek kütüphaneler sunumuyormuş. Sorununuzla nasıl bir bağlantısı olduğunu tam olarak anlamış değilim.

MuhbirKedi

@İf bilmiyorum fakat bu koddan sonra düzeldi.

heartsmagic

Geri bildirim için teşekkürler @MuhbirKedi.
Çözülen başlıklarımız için şöyle bir uygulamamız var: cozuldukonusu
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.