[Çözüldü] logitech t650 artık çalışmamaya başladı

Başlatan bbturk, 02 Ekim 2015 - 11:51:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bbturk

ubuntu 15.04 ile birlikte logitech t650 touchpad kullanmaya başladım dün. az önce çalışmamaya başladı. biraz araştırdım benzer sorunlarda dmesg çıktısına bakılması söylenmiş ama pek yardımcı olmadı. usb recieverı bir porta taktıktan sonra aşağıdaki çıktıyı alıyorum.

[ 1348.364508] usb 1-4: new full-speed USB device number 16 using xhci_hcd
[ 1348.496319] usb 1-4: New USB device found, idVendor=046d, idProduct=c52b
[ 1348.496327] usb 1-4: New USB device strings: Mfr=1, Product=2, SerialNumber=0
[ 1348.496331] usb 1-4: Product: USB Receiver
[ 1348.496333] usb 1-4: Manufacturer: Logitech
[ 1348.507894] logitech-djreceiver 0003:046D:C52B.008B: hiddev0,hidraw0: USB HID v1.11 Device [Logitech USB Receiver] on usb-0000:00:14.0-4/input2
[ 1349.594558] usb 1-4: USB disconnect, device number 16

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Ekim 2015 - 15:26:13

solaar yükledikten sonra farkettiğim kadarıyla usb reciever'ı ilk taktığımda bir saniye kadar bağlı kaldıktan sonra disconnect oluyor reciever.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Ekim 2015 - 15:44:13

ara ara reciever bağlanıp kaybolsa da reciever ile eşleştirilmiş t650 offline görünüyor sürekli.

heartsmagic

Dün çalışıyor muydu kendisi? Aygıt özellikle Windows için yapılmış gibi, en azından alanlar öyle söylüyor:
http://askubuntu.com/questions/229883/will-the-logitech-t650-rechargable-wireless-touchpad-work-with-ubuntu
http://franklinstrube.com/blog/logitech-t650-wireless-touchpad-ubuntu/

İlk bağlantıdaki ilk cevapta yeni bir "firmware"den bahsediliyor, indirme bağlantısı da mevcut. Fakat, güncelleme için Windows gerekiyormuş, yapıldıktan sonra Linux tarafına da etki ediyormuş ama. Haliyle deneyip denememek sana kalıyor. Senin sorunun bazı özelliklerin yoksun olması değil, arada bağlantının gitmesi. Bu durumda ne yapılabilir diye düşünmek lazım. Belki çekirdek güncellemeyi düşünebilirsin. Eğer sistemin güncel değilse güncellemeyi de dene öncelikle.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

bbturk

perşembe günü kullanıyordum sıkıntı yoktu. cuma sabahı sorun başladı. sistemim güncel. firmwarei deneyeceğim.
sorun cihazından kendisinden ziyade unifying reciever denilen logitech'in  recieverından kaynaklı olaiblir mi diye düşünmeye başladım. çünkü reciever bilgisayarımdan disconnect oluyor ama ara ara bağlı olduğunda touchpad pair edilmiş olarak görünüyor. bu seferde touchpad offline görünüyor. etrafdan farklı bir reciever yada logitech kablosuz cihaz bulabilirsem onlarla pair edip deneme yapmayı deneyeceğim. 

heartsmagic

O gün veya gece güncelleme aldı mı sistem?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

bbturk

logitech unifying reciever'da genel bir sorun varmış. içindeki tasarımdan dolayı belli bir süre tak çıkar yaptıktan sonra sıkıntı çıkabiliyormuş. yeni bir reciever ile sıkıntısız kullanmaya devam edebiliyorum. 

neynefes