Ubuntu Driver Kurma

Başlatan KutayYilmazturk, 01 Ekim 2015 - 22:49:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

KutayYilmazturk

Merhaba herkese. Ubuntu kurduğum zaman pc yavaşlıyor halbuki ekran kartı driverını kuruyorum ama diğerlerinin nasıl kurulduğunu bilmiyorum ve birde internetten video izlerken falan donuyor videolar ses sorunu vardı falan bunları nasıl düzeltirim? Hızına inanıyorum ama bu driver sorunu bir düzelse süper olur.

grayloop

@KutayYilmazturk,
Ekran kartı ayarlarını değiştirebiliyor musun? Orijinal ekran kartı sürücüleri yerine açık kaynak sürücülerle denedin mi? Ek olarak, "Ubuntu Kısıtlı İlaveleri" paketini yüklemiş miydin?
hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

KutayYilmazturk

Windows kullanıcı olarak dediğim gibi kolaya alıştım onun dışında herhangi bir kod vs şeyleri bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim. :) :)

betseg

Ubuntu Kısıtlı İlaveleri'ni Ubuntu Yazılım Merkezi'nde arayıp kurabilirsiniz. Ekran kartı ayarlarını da Sistem Ayarları-Yazılım Kaynakları-Ek sürücüler kısmında bulabilirsiniz.

Düzenleme: Konuyu daha iyi bir yere taşıyorum.

KutayYilmazturk

peki yeni ubuntu kuran biri ilk olarak ne yapmalı kod falan işlem var mı? bunları indirsek yeter mi?

grayloop

Bunları kurmanız yeterli.
hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

heartsmagic

Eğer donanımların çalışıyorsa, hatta verimli çalışıyorsa kurman gereken ek bir şey yok. Grafik kartı bilgilerin için şu çıktılar lazım: ekrankomut
Böylece daha sağlıklı önerilerde bulunabiliriz.

Diğer sorunlarını ayrıca konuşmamızda fayda var.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.