[Arşiv] "Desktop effects could not be enabled"

Başlatan bariskarabay, 09 Nisan 2008 - 16:26:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sypro

compiz kurulumunu anlatan topiclerden ekran kartı driverının nasıl kurulacağını öğrenebilirsiniz. bir bakın onlara, takıldığınız yer olursa sorarsınız, tam istediğiniz gibi sırayla ve anlaşılır şekilde gidiyor hatta anlatımlar.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

bariskarabay

bende hep öyle düşünüyorum ama kurulumları bitiriyorum sanki başka driver yüklemişiz gibi oluyor yani kafayı yemessek iyi şu atiyle keşke nvidia alsaydım yenide aldım pc yi  :-[

egitimist

Eğer 64 Bit bir sistemde çalışıyorsan aşağıdaki adresten ATI Driver Installer'i indir.
Ati Linux Driver
Konsoldan cd komutu yardımıyla driveri indirdiğin dizin altına geldikten sonra;
chmod a+x driverdosyasınınadı.run
./driverdosyasınınadı.run

egitimist

Alıntı yapılan: egitimist - 11 Nisan 2008 - 21:51:58
Ati Linux driver kurulumu için bir başka alternatif de aşağıdaki gibi;
http://ati.amd.com/support/driver.html adresinden sistemine uygun driverı indir. home dizinine bir dosya içine kaydet. Aynı dizinde konsolda root olduktan sonra
chmod a+x ati-driver-installer-8.35.5-x86.x86_64.run
komutu ile çalışma emri ver. bu arada ati-driver-installer-8.35.5-x86.x86_64.run kısmı indirdiğin dosya ismi olacak. sonra
./ati-driver-installer-8.35.5-x86.x86_64.run diyerek kur. sistemi yeniden başlat.

bariskarabay

Hocam elimde .run dosyaları var da cd komutuyla nasıl kuracağım?

egitimist

Konsolda yani terminalde dizinler arasında geçiş yapmamızı sağlayan komut cd komutudur. Örneğin;
cd /home/belgeler/ komutuyla home dizinin altındaki belgeler dizinine düşeriz.

bariskarabay

Tamam hocam yarın kesinlikle deneyeceğim, sağ olun, iyi akşamlar.