Terminalden çerezler nasıl silinir?

Başlatan ceyhun123, 22 Eylül 2015 - 14:13:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ceyhun123

Merhaba ardaşlar web de araştırdım fakat bulamadım ubuntuda çerezlerin saklandığı dizin hangisidir ve bu dizin konsoldan nasıl silinir?
Herşeyden şüphe edenler, hiçbirşeyden şüphe etmeyenlerden daha az aptal değildir.

if

Tarayıcıların çerezlerinden mi bahsediyorsunuz @ceyhun123? Tarayıcıdan tarayıcıya değişir nerede tutuldukları.
Firefox için ~/.mozilla/firefox/profile/cookies.sqlite

ceyhun123

Evet bende öyle biliyorum fakat google chrome indirdim o da aynı geçmişi kullanınca bende ortak bir klasörde saklanıyordur belki diye düşünmüştüm
Herşeyden şüphe edenler, hiçbirşeyden şüphe etmeyenlerden daha az aptal değildir.

betseg

Chrome ~/.config/google-chrome diye biliyorum.

ata1

ayrıca chrome de ayarlara girdiğiniz de gizlilik bölümün de tarama verilerini temizle seçeneği ile detaylı yapabilirsiniz .

sorduğunuz önbellek dizini ise .bizdeki gibi ubuntu daki karşılığını bilmiyorum .@if sanırım karşılığını size söyleyebilir
pacman -Sc

heartsmagic

@ceyhun123, başlıkların yeri konusunda hâlâ kararsızlık yaşıyor gibiyiz :) Daha önce de özelden açıklamaya çalıştığım üzere Öneri ve İstekler bölümü klasik Linux sorunları için değil. Tamam, bölümlerin önemi belki bu kadar büyük değil ama düzeni korumazsak ortalık çöpe dönebilir. Lütfen sorunların için bu bölüm haricindeki diğer bölümleri kullan. Sen bu iletiyi gördükten sonra başlığı uygun bir yere taşırız.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.